Jeśli z "Wiadomości" nie odejdą Krzysztof Rak, szef serwisu oraz dwóch reporterów - Piotr Czyszkowski oraz Krzysztof Galimski, to Hanna Lis odejdzie z publicznej telewizji. Takie ultimatum prezenterka postawiła prezesowi TVP Andrzejowi Urbańskiemu - dowiedział się "Dziennik". Sama Lis zaprzecza tym doniesieniom.

Za czy przeciw Rostowskiemu. Na rozpoczynającym się w środę trzydniowym posiedzeniu Sejmu posłowie będą debatować i głosować m.in. nad zgłoszonym przez PiS wnioskiem o odwołanie Jacka Rostowskiego z funkcji ministra finansów. Będą chcieli też ulżyć przedsiębiorcom, inwestorom i uczniom.

Rusza proces 11 krakowskich kibiców, którzy w zeszłym roku mieli dwukrotnie napaść na fanów Korony Kielce i uczestniczyć w zabójstwie 22-letniego kielczanina. Wśród oskarżonych nie ma jednak głównego oskarżonego, który wciąż pozostaje na wolności.

Sąd Najwyższy uchylił we wtorek areszt wobec kolejnych czterech podejrzanych w sprawie ostrzelania wioski Nangar Khel. Areszt Śledczy w Poznaniu opuszczą podporucznik Łukasz B., chorąży Andrzej O. i plutonowy Tomasz B., a areszt w Środzie Wielkopolskiej - kpt. Olgierd C..

Posłowie PO i SLD znów przemówili tym samym głosem - tym razem w "Magazynie 24 godziny" - w którym ramię w ramię twierdzili, że wtorkowy akt oskarżenia przeciwko Piotrowi R. i Andrzejowi K. podejrzanym w sprawie "afery gruntowej" to żaden sukces PiS-u. - Tam nie chodziło o te pionki, tylko o Andrzeja Leppera - zaznaczał Stefan Niesiołowski.

Profesor Andrzej Zybertowicz, który zna treść książki o Lechu Wałęsie przygotowywanej przez IPN potwierdza, że po jej lekturze "teza, że były prezydent był tajnym agentem SB jest uzasadniona". - To bzdura, za którą wszyscy zapłacimy - odpowiadał poseł PD i działacz "Solidarności" Bogdan Lis.

Olejniczak kontra Napieralski - 1:1. Funkcję szefa SLD musiał oddać partyjnemu koledze, ale władzy nad klubem nie darował. - Zaproponowałem, aby Olejniczak pozostał szefem klubu - oświadczył nowy szef sojuszu Grzegorz Napieralski. Z nieoficjalnych informacji wiadomo jednak, że wcale nie była to przyjacielska propozycja a czysta kalkulacja.

Ważący około 70 kg niewybuch prawdopodobnie z okresu II Wojny Światowej znaleźli pracownicy na budowie Terminalu 3 na łódzkim lotnisku Lublinek. Port na trzy godziny został zamknięty, jego pracowników ewakuowano.

Stowarzyszenie sędziów Iustitia wyznaczyło kolejne daty protestów w sądach. Na 24 i 25 września wyznaczono kolejne "dni bez wokandy". Sędziowie protestują domagając się wzrostu wynagrodzeń, spierają się też z rządem na temat zasad przyjmowania do tego zawodu.

- Okazało się, że akcja CBA była dobra – tak decyzję o postawieniu dwóch aktów oskarżenia w sprawie „afery gruntowej” skomentował Jarosław Kaczyński. Jednak, zdaniem byłego premiera, na ławie oskarżonych powinno zasiąść więcej osób.

Jestem szczęśliwy i wzruszony – mówił w „Magazynie 24 godziny” gen. Sławomir Petelicki, pytany o reakcję na decyzję sądu w sprawie żołnierzy oskarżonych o ostrzelanie wioski Nangar Khel. Wypuszczenie żołnierzy z aresztu były dowódca GROM nazwał „triumfem sprawiedliwości” i stwierdził, że przed sądem powinien stanąć „Macierewicz i jego podwładni”.

Daniel to młody zdolny matematyku z Mikołowa. Wygrał konkurs i w nagrodę miał jechać do Sankt Petersburga. Przez strajk pracowników Poczty Polskiej może okazać się to niemożliwe: paszport Daniela, wysłany do Torunia, gdzieś utknął. Po telewizyjnym programie rzecznik Poczty Polskiej obiecuje pomoc w jego odzyskaniu.

Maciej Krzywdziński jadąc z synem leśną drogą zauważył trzech mężczyzn, którzy z samochodu podpalili mrowisko. Wysadził syna, aby ten ugasił pożar i ruszył w pościg za uciekającymi. Nie zważając na własne bezpieczeństwo staranował ich auto. Bohaterstwo? Nie według policji, która "nagrodziła" go mandatem.

- Decyzja prokuratury o postawieniu w stan oskarżenia Piotra R. i Andrzeja K. w związku z "aferą gruntową" pokazuje, że PiS ma czyste sumienie - mówił w "Magazynie 24 godziny" Jacek Kurski. Ale kolegów z SLD i PO nie przekonał: - Kierowała wami chęć zdobycia władzy, a nie inne pobudki - ripostował Jerzy Wenderlich z SLD.

Pan Ireneusz miał pecha: ukąsiła go żmija. Natychmiast pojechał do miejscowego ośrodka zdrowia. Dyżurny lekarz nie miał surowicy, a zamiast wezwać pogotowie, polecił pacjentowi pojechać do szpitala w Opolu. Nie dojechał.

Za dwa złote kupimy niewiele, ale okazuje się że stracić możemy nawet... wolność. Miesiąc za kratkami spędzi Robert L., bo jak uznał gliwicki sąd - to odpowiednia kara dla złodzieja. Gdyby ktoś uznał to za zbyt łagodny wyrok, to powinien wiedzieć, że łupem "złodzieja" padł... prąd za całe 2 złote.

Do poznańskiej prokuratury dotarły dokumenty dotyczące współpracy Centralnego Biura Antykorupcyjnego z zagranicznymi służbami. Według złożonego doniesienia CBA miało utrzymywać nielegalny kontakt z przedstawicielami służb 24 państw.

- W przypadku tej młodej kobiety mieliśmy do czynienia z decyzją heroiczną i to może stanowić punkt wyjścia do beatyfikacji - mówi TVN24 ks. Adam Boniecki, który nie wyklucza, że Agata Mróz wybierając życie swojego dziecka, dała przesłanki do zastanowienia się nad wyniesieniem jej na ołtarze.

Dwaj główni podejrzani w "aferze gruntowej", która kosztowała stanowisko wicepremiera Andrzeja Leppera, Piotr R. i Andrzej K. zostali formalnie postawieni w stan oskarżenia - podała warszawska prokuratura. - Materiał dowodowy był na tyle silny, że nie dało się tej sprawy schować pod dywan - skomentował w TVN24 Zbigniew Ziobro.