Poparcie dla największych partii parlamentarnych maleje - wynika z sondażu przeprowadzonego przez CBOS na początku lutego. Gdyby wybory odbywały się obecnie w parlamencie byłyby nadal 4 partie, te same co teraz.

- Jeśli byłem podsłuchiwany w sprawie sprzed 10 lat, to absurd, coś więcej niż państwo policyjne - to reakcja Jerzego Szmajdzińskiego do informacji, jakie podaje Radio Zet. Według dziennikarzy ABW inwigilowała Szmajdzińskiego w związku z kontrowersyjnym zakupem mieszkania po wyjątkowo niskiej cenie.

Kilkaset osób żegnało Stefana Mellera na warszawskich Powązkach. Dyplomata zmarł 4 lutego w Warszawie po długiej i ciężkiej chorobie. Miał 66 lat.

Sprawa ordynator pediatrii i ewakuacji noworodków w Jędrzejowie trafi do prokuratury. Starosta Edmund Kaczmarek zarzuca jej, że na zwolnieniu lekarskim pojechała na wycieczkę. Podczas jej nieobecności, z powodu braku pediatrów, ewakuowano z jej oddziału pacjentów.

- Zdarzyły się smutne wydarzenia - ujawnia przebieg tajnego posiedzenia Sejmu Przemysław Gosiewski (PiS). - Poseł PO Sebastian Karpiniuk, trzykrotnie pokazał palcem na Ziobrę i nazwał go arcyzbrodniarzem. -Ja go tylko cytowałem - broni się Karpiniuk.

- Być może dla wielu polityków jest śmieszne, być może politycy PiS chcą przykryć te bardzo poważne zarzuty kpiną. To nie jest kpina. Jeśli informacja ministra nie usatysfakcjonowała posłów, to należy zmienić prawo - mówił po tajnym posiedzeniu Sejmu Zbigniew Chlebowski z PO.

4,88 promila alkoholu miała w organizmie 38-letnia mieszkanka Lublina. Nie wahała się jednak wsiąść w tym stanie za kierownicę samochodu. Do tragedii nie doszło tylko dzięki szybkiej interwencji policji. Kobieta pojechała na zakupy.

Dziewięć osób z objawami zatrucia trafiło do trzech szczecińskich szpitali po tym, jak na Wydziale Matematyczno-Fizycznym Uniwersytetu Szczecińskiego doszło do rozlania nieznanej substancji chemicznej. Budynek uniwersytetu ewakuowano.

Niecałe trzy kwadranse trwało wystąpienie ministra sprawiedliwości. Zbigniew Ćwiąkalski miał zdradzić szczegóły nielegalnych podsłuchów w ABW, ale według PiS się skompromitował. Informacje te potwierdza także LiD. - To była klapa, Ćwiąkalski trzymał się sztywno przepisów i nic nie powiedział - relacjonował Marek Borowski.

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że to kłopoty rodzinne mogły być przyczyną desperackiego kroku funkcjonariusza policji, który w czwartek wieczorem postrzelił własną córkę, a potem sam popełnił samobójstwo. 13-latka zmarła w piątek w warszawskim szpitalu.

Trzy osoby, podejrzane o handel ludźmi zatrzymali policjanci z Centralnego Biura Śledczego - poinformował rzecznik małopolskiej policji Dariusz Nowak. Są to członkowie międzynarodowej grupy przestępczej.

- Trudno, żeby nasza pierwsza rozmowa przyniosła efekty. Ustaleń jeszcze nie ma, ale dobrze ze wymieniliśmy uwagi - powiedział po spotkaniu z Wiktorem Zubkowem polski premier. Tusk dodał, że nie ma zgody m.in. w kwestiach gazowych, w tym Gazociągu Północnego.

Fakt, że Rosjanie mogą po tylu latach mówić, iż to nie oni odpowiadają za Katyń, to powrót do stalinizmu - mówił w TVN24 eurodeputowany Bronisław Geremek. Były szef MSZ chciałby, aby to premier Tusk powiedział, co Polacy sądzą o tej zbrodni.

Prawo i Sprawiedliwość nie może pogodzić się z wyborem Jana Widackiego z LiD do komisji śledczej ds. nacisków. - To rechot historii, że to Jan Widacki ma badać niejasności w prokuraturze, kiedy sam jest przez nią oskarżany - mówiła Anna Sikora z PiS.

Aleksander Kwaśniewski oficjalnie ogłosił odejście od bieżącej polityki. - Ile mogłem pomóc, tyle pomogłem. Mam nadzieję, że nie zaszkodziłem - stwierdził były prezydent w rozmowie z "Dziennikiem".

- Wizyta premiera Tuska w Moskwie wpisuje się w nieprzemyślaną politykę rządu na arenie międzynarodowej - mówił w radiowych "Sygnałach Dnia" Jarosław Kaczyński. Zdaniem byłego premiera w działaniach polskiej dyplomacji brakuje jednoznacznej postawy w sprawach strategicznych.

Częściowo tajne posiedzenie Sejmu w sprawie podsłuchów ABW - to zdaniem Jarosława Kaczyńskiego - "znakomity PR-owsko" pomysł. W ten sposób Platforma chce uniknąć pokazania, że nie ma żadnych dowodów na nielegalne działania poprzedniego rządu - mówił premier w Polskim Radiu.

Lost in Szczecin. Tak nazywa się najlepszy film o Szczecinie zrobiony telefonem komórkowym. Konkurs po nazwą "Mały Wielki Film o Szczecinie" zorganizowało kino Pionier i prezydent miasta Piotr Krzystek. Zwycięzcą został Aleksander Gołda.

Prawie dwie trzecie ankietowanych Polaków pozytywnie ocenia decyzję Donalda Tuska o wyjeździe do Moskwy właśnie teraz. Ponad połowa uważa, że za rządów PO stosunki polsko-rosyjskie są lepsze niż za czasów premiera Jarosława Kaczyńskiego - to wyniki sondażu przeprowadzonego przez GfK Polonia na zlecenie "Rzeczpospolitej".

"Znów za rok matura..." - takie piosenki nie przestraszą już naszej młodzieży. Dlaczego? Bo dziś matura to nic trudnego. A jeśli uczeń nie ma pomysłu - maturę może sobie kupić już za 30 zł. Potem tylko wykuć tekst na pamięć i można iść na egzamin.