Ksiądz z jednej z parafii w powiecie stargardzkim (Zachodniopomorskie), podejrzany o wykorzystywanie seksualne nieletniej, został aresztowany na trzy miesiące – poinformował prok. Marcin Lorenc z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Ponad 1,7 mln zł oraz 8371 zł comiesięcznej renty - takie odszkodowanie od Marynarki Wojennej otrzyma były marynarz Juliusz W., który w latach 80-tych padł ofiarą "fali" w wojsku. Służba skończyła się dla niego m.in. uszkodzeniem kręgosłupa.

Trójka dzieci, która wyszła w środę z Ośrodka dla Uchodźców w Łukowie jest w Belgii. Nie wiadomo jeszcze, jak tam dotarły. Policja poszukiwała rodzeństwa od czwartku.

- MSZ było poinformowane o wizycie Anny Fotygi w USA i uznało ją za niewskazaną - stwierdził w rozmowie z tvn24.pl rzecznik ministerstwa Piotr Paszkowski. Czyżby rząd miał problemy z komunikacją? W rozmowie z piątkowym "Dziennikiem" szef gabinetu politycznego premiera mówił, że nic nie wiedział o wyjeździe.

Zarzuty podrabiania dokumentów oraz kierowania zorganizowaną grupą przestępczą usłyszała właścicielka krakowskiego biura tłumaczeń. - Ewa Sz. organizowała podrabianie tłumaczeń umów kupna-sprzedaży i dokumentów rejestracyjnych aut - poinformowała Bogusława Marcinkowska z krakowskiej prokuratury.

- Minister Anna Fotyga nie pojechała do USA negocjować ws. tarczy, ale spotkać się z przedstawicielami dyplomacji amerykańskiej. Tarcza była jednym z tematów - wyjaśnił Maciej Łopiński z Kancelarii Prezydenta. Jak dodał, o zamierzonym wyjeździe poinformowano MSZ.

Stołeczna policja zatrzymała 47-letniego "lekarza" z Mongolii, który handlował nielegalnymi lekami i suplementami diety. Wiele nie miało polskich oznaczeń, część była przeterminowana. Mężczyzna prowadził gabinet medycyny tybetańskiej.

Syn zgodnie z ostatnią wolą zmarłego ojca rozsypał w morzu jego prochy. Sąd w Bydgoszczy dwukrotnie go za to ukarał. Mężczyzna uważa, że to co zrobił jest zgodne z prawem.

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o byłych żołnierzach WSI. Niezweryfikowani jeszcze funkcjonariusze będą mogli pozostawać w rezerwie kadrowej dłużej niż ustawowe dwa lata. PiS był przeciw. - W ten sposób otwiera się im drogę do prokuratur wojskowych oraz służb wywiadu i kontrwywiadu - grzmieli posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

Powołanie oddzielnych służb wywiadu i kontrwywiadu wojskowego w miejsce byłych WSI było zgodne z konstytucją - orzekł Trybunał Konstytucyjny. - Mieliśmy rację, a nasi koledzy z lewicy bronili sprawy przegranej - nie kryje radości Zbigniew Wassermann. Lewica jednak nie składa broni. - Nadal będziemy pytać o los oficerów WSI - zapowiada Janusz Zemke.

Po burzliwej debacie Sejm odrzucił sprawozdanie z działalności Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w 2007 r. Wcześniej sprawozdanie odrzucił też Senat. Oznacza to, że kadencja członków Krajowej Rady wygasa w ciągu 14 dni. Wygaśnięcie nie następuje jednak, jeśli nie zostanie zatwierdzone przez prezydenta.

- Premierze nie hamuj postępu. Czysta energia teraz! - apelują do Waldemara Pawlaka działacze Greenpeace na transparencie, który rozwiesili na budynku resortu gospodarki.

Nadszedł czas wakacyjnych wyjazdów. Odkąd Polska weszła do strefy Schengen, gangi coraz częściej wykorzystują polskich turystów, by przemycić narkotyki przez wschodnie granice. Najczęściej podrzucają towar do bagażu. Co zrobić żeby wpaść w sidła przemytników?

- Wybierając Bohdana Zdziennickiego z lewicową przeszłością, a nie związanego z Solidarnością Janusza Niemcewicza, Lech Kaczyński zakończył wiele historycznych podziałów - uważa marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Zwraca się też do partyjnych kolegów: - Droga Platformo, trzeba iść tą samą drogą, wybierać możliwości rozmawiania z każdym, w tym także z lewicą.

- Już w 1995 roku wiedziałem, że Lesław Maleszka był współpracownikiem SB o pseudonimie "Ketman" - powiedział były koordynator ds. służb specjalnych Zbigniew Wassermann. Twierdzi, że nie mógł zdradzić tego wcześniej, bo złamałby prawo.

Lech Wałęsa przestaje przekonywać Polaków, że nie był TW "Bolkiem". - Cieszcie się wszyscy, że jestem agentem! Chwała takim agentom! Wy wszyscy, czterdzieści milionów, nie zmusicie mnie do przyznania się do rzeczy, które są nieprawdziwe. Idźcie do diabła! - wykrzykiwał Wałęsa w studio radiowej "Trójki".

- Niech Robert Biedroń przeprosi swojego kolegę Szymona Niemca, bo na długo przed nim walczył o prawa gejów w Polsce - apelują działacze gejowscy. Poszło o wypowiedź szefa Kampanii przeciw Homofobii, w której miał znieważyć Niemca. Między działaczami wrze, bo każdy z nich chciałby "rządu dusz" nad środowiskiem - mówią wtajemniczeni.

Na Arturze P., byłym prezydenckim doradcy, nadal ciąży zarzut handlu narkotykami, ale to wkrótce może się zmienić. Biegli z renomowanej krakowskiej placówki mają ustalić, czy prawdopodobna jest wersja oskarżonego, który uparcie powtarza, że kokainy nigdy nie sprzedawał, a "wciągał" ją sam.

To już pewne. Od września płatne parkowanie w centrum Warszawy zdrożeje o 50 procent - pisze "Życie Warszawy". W przyszłym roku dodatkowych parkometrów można spodziewać się na Nowym Mieście, Powiślu i Ochocie.

Lech Wałęsa nie przyjął propozycji TVP, aby wygłosić na antenie "orędzie", w którym odniósłby się do zarzutów ws. swoich związków z SB. Jego przedstawiciele złożyli za to telewizji inną propozycję - transmisję koncertu z okazji 65. urodzin Lecha Wałęsy - pisze "Dziennik".