Posłowie PiS podobno mówią o Jarosławie Kaczyńskim "Wodzu". - To prawda, ale ja osobiście nazywam go "Dużym Kaczorem" - wyznała Joanna Kluzik-Rostkowska z PiS i dodała: - On o tym wie i się nie obraża, bo ma wielkie poczucie humoru.

Pięć osób zostało rannych w wyniku wypadku dwóch samochodów osobowych w Kujawsko-Pomorskiem. Kierowca jednego z nich walczy o życie. Odniósł liczne obrażenia wewnętrzne - informują ratownicy.

W Korycinie na Podlasiu w niedzielę finał XIII Ogólnopolskich Dni Truskawki. Gmina jest uważana za zagłębie upraw tego owocu. Wśród atrakcji święta m.in. konkursy na największą truskawkę oraz jedzenia truskawek na czas.

"Szkło kontaktowe", prowadzone w TVN24 m.in. przez Grzegorza Miecugowa, zostało wybrane przez widzów "Ulubionym programem rozrywkowym" na IX Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku. Grand Prix i 15 tys. złotych przypadły Robertowi Górskiemu za program "Na stojaka" (HBO).

Po raz pierwszy od wybuchu II wojny światowej w Warszawie odbędzie się w niedzielę uroczyste wręczenie dyplomów absolwentom Jesziwy - religijnej uczelni dla przyszłych rabinów. Warszawską szkołę ukończyło pierwszych dziesięciu absolwentów, żaden jednak nie pochodzi z Polski.

Policjanci z Żar w lubuskiem dośc szybko poradzili sobie z wykryciem sprawcy porwania miejscowego mieszkańca. Żądanie porywacza brzmiało groźnie: okrągły milion złotych albo ofiara straci życie. Ostatecznie rzecz nie była tak poważna: porwany i porywacz okazał się tą samą osobą...

Po trzech dniach od skażenia, mieszkańcy 20-tysięcznego Gryfina mogą już spokojnie pić wodę z kranu. Powiatowy inspektor sanitarny stwierdził w sobotę wieczorem, że woda w mieście jest zdatna do spożycia.

„Nie wstydzę się tego co się stało”. „Będę żołnierzem do samego końca”, „Przysięgałem i nawet w cywilu będę żołnierzem” – tak mówili w wywiadzie dla TVN24 żołnierze, którzy siedzieli w areszcie za masakrę w Nangar Khel. Na wolności są zaledwie kilkanaście dni i – jak mówią - wiedzą, że to nie koniec walki o wolność. – Ale teraz będzie to równa walka – podkreśla plutonowy Tomasz Borysewicz.

- Jeżeli pani Fotydze się nudzi, niech jedzie na wczasy - skomentował wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski wyjazd Anny Fotygi do USA. W "Magazynie 24 Godziny" o wizycie byłej szefowej MSZ, Euro 2012 i aneksie do raportu WSI dyskutowali Stefan Niesiołowski (PO), Marek Suski (PiS) i Janusz Zemke (SLD).

- Prezydent uważa, że tarcza jest naszym interesem - powiedziała Anna Fotyga w programie "Horyzont" w TVN24. Szefowa Kancelarii Prezydenta opowiadała o swojej wizycie w USA.

Nieudana inauguracja sezonu wyścigów na warszawskim Służewcu. Nie zadziałał system przyjmowania zakładów. - Przyjeżdżam tu od wielu lat i nigdy nie spotkałem się z czymś takim - żali się TVN24 jeden z uczestników. - Najważniejsze, że wystartowały konie - uważa rzecznik Totalizatora Sportowego.

Misio Fazi, Coco i Żabcia - posłowie, na prośbę "Wprost", wskazali jakie noszą pseudonimy. Wybrali też najbardziej lubianych i nielubianych kolegów z parlamentu.

Ponad 200 pasażerów od piątku czeka w portugalskim Faro i szwajcarskim Zurychu na samolot. Maszyna linii Centralwings, którą mieli lecieć, przymusowo lądowała w Szwajcarii i pusta wróciła do Warszawy. Rzecznik linii zapewnia, że jeszcze w sobotę po turystów poleci drugi samolot.

Janusz Kurtyka będzie zarabiał 9,8 tys. zł brutto, ponieważ według Jarosława Kaczyńskiego dotychczasowa pensja była "zbyt niska". Podwyżkę przyznał mu prezydent Lech Kaczyński.

Abp Henryk Hoser jest już oficjalnie biskupem warszawsko-praskim. - Ważnym zadaniem będzie umisyjnienie diecezji, bo takie są oczekiwania Ojca Świętego i tego domaga się sytuacja zglobalizowanego świata - mówił podczas swojego ingresu nowy ordynariusz.

Polacy coraz częściej zamiast wakacji w kraju wybierają wypoczynek za granicą. O wyższości Adriatyku nad Bałtykiem mówili goście programu "TAK czy NIE" w TVN24.

Jarosław Kaczyński uważa, że na wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie WSI skorzystają "ci, którzy mają jakieś powody do obaw". Na konferencji prasowej nie sprecyzował kogo miał na myśli, ale twierdzi, że warto byłoby postawić pytanie: kto ma w tym interes?