16-latek, który spowodował wybuch substancji pirotechnicznych w Suchym Lesie k. Poznania trafił do szpitala. Choć eksplozja nie spowodowała większych zniszczeń, trzeba było ewakuować 10 osób z okolicznych zabudowań.

Gdybym był współpracownikiem SB, dostałbym zgodę na ogrzewanie kościoła, rozbudowę kaplicy, otrzymałbym paszport na zrobienie doktoratu, a później - już po uzyskaniu paszportu - nie bałbym się wracać na pogrzeb brata - mówi ks. Mieczysław Maliński.

26-latek z Bytomia w ciągu niespełna roku okradł kilkadziesiąt stacji benzynowych na Śląsku, uciekając po zatankowaniu bez płacenia rachunku. - Podobne kradzieże to ostatnio prawdziwa plaga - komentuje śląska policja.

Najpierw "Wprost" poinformował, że dostałem wezwanie przed komisję weryfikacyjną WSI, a dopiero potem jej przedstawicielka do mnie zadzwoniła - twierdzi Bronisław Komorowski i oburza się: - Rozumiem, że "Wprost" pisze scenariusze?

Pogorszył się stan dwóch kobiet zakażonych paciorkowcem ropotwórczym w krakowskim szpitalu MSWiA. Pacjentki, które przebywają obecnie w Szpitalu Uniwersyteckim, są nieprzytomne – przeszły już trzecią operację. Według lekarzy nadal ich życie jest zagrożone.

Kto zawozi nasze dzieci do szkoły? Czy kierowcy gimbusów są dobrze wyszkoleni i czy potrafią ustrzec się przed wypadkami? Pod Sochaczewem odbywa się - po raz pierwszy w Polsce - praktyczny sprawdzian dla kierowców szkolnych autobusów.

Poseł Arkady Fiedler (PO) w Sejmie nie jest już nowicjuszem - to jego druga kadencja. Nie ma jednak chyba w parlamencie drugiego posła, który we własnym ogrodzie miałby replikę Santa Marii Krzysztofa Kolumba.

CBA wszczęło wewnętrzne postępowanie wobec swojego rzecznika Temistoklesa Brodowskiego. Powodem jest publikacja dziennika "Polska": gazeta twierdzi, że jeszcze jako policjant w Wolominie Brodowski zajmował się handlem pirackimi filmami.

Dwaj mężczyźni zginęli w pożarze mieszkania, do którego doszło przed południem w Tarnowie. Obaj już nie żyli gdy strażakom udało się wejść do zadymionego pomieszczenia.

PO i PSL programowo zgadzają się w 70 procentach, a resztę musimy omówić. Rozmowy prowadzimy w dobrym tempie i wszystko zmierza ku sukcesowi - zgodnie oświadczyli w publicznym radiu Bronisław Komorowski z PO i Jarosław Kalinowski z PSL.

- To miała być pewna, legalna praca - mówi w TVN24 jedna z Polek, która wraz z trojgiem znajomych pojechała do pracy w Kalabrii na południu Włoch. Polacy zostali tam oszukani, byli zastraszani. Po tygodniu wyzysku pomógł im dopiero polski konsul na Sycylii.

Bardzo prawdopodobną lokalizacją dla nowego stadionu narodowego jest Służewiec – powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz w radiu RMF FM. - Tam jest największa przestrzeń - uzasadniała.

- Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdegenerowała się i nie przystaje do obecnych realiów rynku audiowizualnego - uważa posłanka PO Iwona Śledzińska-Katarasińska. Platforma zapowiada małą nowelizację ustawy o KRRiT - a później likwidację tej instytucji.

Przyszła koalicja PO - PSL będzie desperacko próbowała przyspieszyć tempo budowy dróg w Polsce - donosi "Dziennik". By jednak zdążyć przez rozpoczęciem Euro 2012, potrzebne są nie tylko dobre chęci, ale i zmiany w przepisach.

- Jeśli będzie trzeba, odejdę od prezydenta - mówi Nelli Rokita na łamach "Faktu". Gazeta twierdzi, że jej małżeństwo właśnie przechodzi kryzys, ale Nelli Rokita stanowczo zapewnia, że właśnie rodzina jest dla niej w życiu najważniejsza.

Dlaczego Jarosław Kaczyński nie wzbudził sympatii w Europie, a Donald Tusk od razu dostał ogromny kredyt zaufania? Odpowiedzi na te pytania szukał znawca polskiej i europejskiej historii prof. Norman Davies w rozmowie z Jackiem Stawiskim w programie "Horyzont".

Sam prezydent pomógł wyśledzić swojego podejrzanego o handel kokainą doradcę - pisze "Dziennik". Ten wpadł m. in. dlatego, że korzystał z telefonu należącego do Kancelarii Prezydenta.