Nastolatek, który w niedzielę wybrał się z rodzicami w góry, nie żyje. Ciało chłopca odnaleziono w okolicy Przełęczy Krzyżne - powiedział ratownik dyżurny TOPR. Tożsamość nastolatka potwierdzili rodzice. Chłopak rozstał się z rodzicami w rejonie Doliny Waksmundzkiej.

Szefowa Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie Marzena Kowalska zaapelowała do warszawskich prokuratorów, by cofnęli złożone dymisje, tłumaczone "utratą zaufania" do szefowej prokuratury okręgowej - odwołanej już przez prokuratora generalnego.

Część PiS namawia prezydenta, by zwlekał z powierzeniem Donaldowi Tuskowi misji tworzenia rządu, a potem wskazał innego kandydata na premiera. Wszystko po, to by nowy gabinet nie przyjął budżetu i doszło do wyborów - twierdzi Jarosław Gowin z PO. - To bajki - ripostuje Jolanta Szczypińska z PiS.

Jutro szef ABW Bogdan Święczkowski - zaufany człowiek Zbigniewa Ziobry - ma złożyć dymisję. Minister sprawiedliwości zadbał jednak o jego przyszłość i mianował go prokuratorem Prokuratury Krajowej - podało Radio ZET.

Policja zatrzymała 41-letniego Piotra B., chirurga naczyniowego z Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, w związku z podejrzeniami o przyjęcie łapówki. Mężczyźnie grozi kara do 10-lat pozbawienia wolności.

Pielęgniarka okazała się źródłem zakażenia gronkowcem złocistym wcześniaków na oddziale neonatologii Szpitala Klinicznego w Szczecinie. Dwoje wcześniaków jest obecnie odizolowanych i leczonych antybiotykami. Jedno dziecko zmarło.

3-letnia dziewczynka omal nie udusiła się w gdańskim szpitalu po podaniu corhydronu. Miała objawy jak po śmiercionośnej skolinie - bezdech i drgawki. Urząd rejestracji leków zlekceważył sygnał, a raport lekarza w tej sprawie zaginął - pisze "Dziennik".

Około tysiąca osób ewakuowano z jednej z lubelskich szkół, gdy na szkolnych korytarzach pojawił się gaz pieprzowy. Najprawdopodobniej rozpylenie drażniącego gazu było efektem "zabawy" młodzieży.

Już niedługo prezydent Lech Kaczyński odniesie się do wyborów parlamentarnych i przerwie swoje milczenie na ten temat. - Uczyni to w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" - zapowiada prezydencki minister Michał Kamiński.

Rozpoczęło się posiedzenie zarządu krajowego PO, na którym politycy tej partii omówią dotychczasowe ustalenia koalicyjne z PSL. Mimo że Platforma zapewnia, iż rozmowy z ludowcami idą sprawnie, przesuwa się termin skompletowania rządu.

Z zakładzie karnym w Radomiu zmarł Henryk Niewiadomski pseud. "Dziad" - domniemany herszt gangu wołomińskiego. Karę miał zakończyć we wrześniu przyszłego roku.

Tragiczny wypadek w Łodzi. Trzynastolatek spadł z rusztowania, jest w bardzo ciężkim stanie. Chłopiec uciekł z domu dziecka. Najprawdopodobniej był pod wpływem alkoholu.

Nie ma mowy, żeby zabrać Warszawie Euro 2012 - zapewniała w TVN24 prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Dodała: - Miejsca pod tę inwestycję, które wskazywałam były jedynie propozycją, a nie decyzją.

Ludzie z PO uczestniczyli w grze prowadzonej przez środowiska mające interesy pasożytnicze - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" prof. Andrzej Zybertowicz. Zdaniem doradcy premiera Kaczyńskiego, Platforma wygrała, bo poparł ją układ.

Nawet 500 zł grozi za palenie papierosów na cmentarzu - olsztyńscy radni odpowiadają na apel Kościoła i podejmują walkę z nałogiem - donosi "Dziennik". Mandat ma też nauczyć kultury w miejscu publicznym.

Komisja weryfikacyjna WSI będzie wzywać do złożenia wyjaśnień kolejne osoby, w tym "bardzo znane" - zapowiedział Antoni Macierewicz. -Liczę, że wezwani wcześniej Komorowski i Szmajdziński stawią się przed komisją we wskazanym terminie - dodaje.

Polacy zdecydowanie nie chcą prywatyzacji TVP - tak wynika z sondażu "Rzeczpospolitej". Tymczasem telewizja publiczna, która z założenia powinna być apolityczna i dbająca o misją publiczną - coraz częściej angażuje się w spory polityczne i schlebia najniższym gustom - zauważa dziennik.

Stołeczni policjanci pracują nad opracowaniem internetowej mapy przestępczości. Po zakończeniu testów, zostanie zamieszczona w internecie - zapowiada "Życie Warszawy".