- Nie możemy wszem i wobec ogłosić, że rodzina premiera 40-milionowego kraju będzie pozbawiona ochrony - mówi Paweł Graś (PO) i zapewnia, że bliscy przyszłego premiera będą mieli ochronę: "dyskretną i bez zbędnych zbytków".

Kilku spośród siedmiu polskich żołnierzy pierwszej zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie usłyszało już zarzuty - informuje prokuratura wojskowa. Pozostali usłyszą je najpóźniej jutro. Dopiero wtedy prokuratura ujawni o co żołnierze są oskarżeni.

Wiceszefowa PSL Jolanta Fedak kandydatką na ministra pracy, a Elżbieta Bieńkowska - na ministra rozwoju regionalnego - poinformował premier-elekt Donald Tusk. To ostatnie kandydatury, których brakowało do pełnego składu rządu. W środę lider PO przedłoży prezydentowi listę z nazwiskami przyszłych ministrów. - Będę twardy, nie przewiduję żadnych zmian - zapowiedział Tusk.

Wiceszefowa klubu PiS Jolanta Szczypińska wykluczyła dzisiaj, jakoby sekretarz generalny PiS Joachim Brudziński miał stracić swą funkcję. To reakcja na doniesienia "Naszego Dziennika" o tym, że Brudziński miałby zostać odwołany na grudniowym kongresie PiS z powodu nieudanej kampanii wyborczej.

Obecnych prezydentów Stanów Zjednoczonych i Rosji zna prawie każdy Polak, ale nie należą do naszych ulubieńców - wynika z sondażu CBOS. A kogo najbardziej lubimy? Jak się okazuje niesłabnącą popularnością wciąż cieszy się były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair.

Czy Paweł Zalewski ma szansę na stanowisko szefa sejmowej komisji spraw zagranicznych? Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski nie mówi ani tak, ani nie. Zaznacza jednak, że mimo iż zwykle na czele tej komisji stoi przedstawiciel koalicji, tym razem możemy spodziewać się precedensu.

Sprowadzenie Edwarda Mazura z USA do Polski to jeden z głównych celów przyszłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego. Kandydat na szefa resortu sprawiedliwości powiedział w radiu RMF FM, że chce sprawdzić, czy Zbigniew Ziobro nie popełnił jakiegoś błędu w tej sprawie.

Przez prawie dobę 33-letnia kobieta w zaawansowanej ciąży, z podejrzeniem pęknięcia miednicy jeździła karetką ze szpitala do szpitala. Lekarze z kolejnych placówek nie mogli udzielić kobiecie pomocy.

CBA zatrzymało byłego komendanta Centralnego Szpitala Klinicznego przy ulicy Szaserów w Warszawie Andrzeja S. Naczelna Prokuratura Wojskowa zarzuca mu korzystanie ze sprzętu i pomieszczeń szpitalnych w ramach prywatnej praktyki.

- Szukamy odpowiedniej formuły prawnej, która pozwoli jeszcze przed powołaniem rządu ujawnić Donaldowi Tuskowi tajne informacje na temat kandydata na szefa MSZ Radosława Sikorskiego - powiedział w radiowej "Trójce" prezydencki minister Michał Kamiński.

- Konieczne jest odzyskanie wpływów w miastach, środowiskach inteligenckich i wśród młodzieży. To wymaga zmiany języka i stylu prowadzenia debaty publicznej oraz poszerzenia naszej oferty programowej dla tych grup, które dały się zwieść PO - powiedział "Naszemu Dziennikowi" Zbigniew Girzyński z PiS.

Niebawem prokuratury mogą umorzyć sprawy "wanny Wassermanna" i śmierci ojca Zbigniewa Ziobry. - Wierzę, że są to czysto profesjonalne decyzje, nie polityczne - powiedział "Dziennikowi" kandydat na ministra sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski.

Walkę z oligarchami trzeba zacząć od przeanalizowania, czyje podpisy ze strony państwowej widnieją na ich intratnych kontraktach i umowach. I tych ludzi trzeba pociągnąć do odpowiedzialności, a nie zaczynać od ścigania Krauzego, Kulczyka czy Gudzowatego - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Julia Pitera.

Przed Sądem Apelacyjnym w Łodzi rozpoczął się proces odwoławczy 14 oskarżonych o działanie w tzw. zbrojnym ramieniu łódzkiej "ośmiornicy". Gangsterzy skazani zostali przez sąd pierwszej instancji na kary od 4 lat więzienia do dożywocia.

51 - tyle osób ma liczyć delegacja urzędników z Polski, którzy chcą uczestniczyć w konferencji poświęconej ochronie klimatu. Konferencja odbędzie się na Bali i potrwa dwa tygodnie - pisze "Polska".

Zarzut posługiwania się fałszywym dokumentem chce postawić Markowi Dochnalowi katowicka prokuratura. I przedłuża areszt, bo obawia się, że dzięki fałszywym dokumentom lobbysta mógłby uciec z kraju - pisze "Rzeczpospolita".

Donald Tusk może zaproponować Janowi Rokicie stanowisko ambasadora. Sam zainteresowany, choć odnosi się do pomysłu życzliwie, na razie nie chce z niego skorzystać – dowiedziała się nieoficjalnie „Rzeczpospolita”.

Przez kilka miesięcy byłam podsłuchiwana - stwierdziła posłanka PO Julia Pitera w TVP. Jak zapowiedziała, szczegóły ujawni w prokuraturze.

- Chciałabym, żeby ktoś w końcu udowodnił w sądzie, że mój mąż korumpował. W tej sprawie istnieją tylko zeznania dobrowolnie złożone przez mojego męża. Prokuratura nic na niego nie ma - tak w programie "Teraz my" w TVN broniła oskarżonego o korupcję lobbystę Marka Dochnala jego żona Aleksandra.