Szczecińska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie zabiegu chirurgicznego, po którym 4-letni chłopiec ma poważne zaburzenia zdrowotne. Trzy miesiące temu w Pomorskiej Akademii Medycznej chłopiec przeszedł zabieg usunięcia stulejki.

Nie spotka się z Donaldem Tuskiem, ale wyśle do następcy "bardzo elegancki list". Premier Jarosław Kaczyński nie przekaże w piątek osobiście obowiązków szefa rządu Tuskowi, podczas tzw. wprowadzenia do Kancelarii Premiera.

Skład Komisji do spraw Służb Specjalnych ustalony. Znaleźli się w niej: Marek Biernacki (PO), Konstanty Miodowicz (PO), Janusz Zemke (LiD) oraz Stanisław Rakoczy z PSL. PiS bojkotuje komisję.

- To było straszne! Za oknami widzieliśmy elementy trakcji kolejowej. Próbowaliśmy sami siebie uspokajać, żeby nie panikować, ale w takich momentach adrenalina uderza do głowy. Jak najszybciej opuściliśmy pociąg. Baliśmy się, że ciężarówka może wybuchnąć - opowiada tvn24.pl pasażer pociągu Gdynia-Poznań Marcin Wąsik.

O kolejne trzy miesiące Sąd Okręgowy w Radomiu przedłużył areszt Stanisławowi Łyżwińskiemu. Były poseł Samoobrony jest podejrzany w tzw. seksaferze.

Koszmar i jedna wielka gmatwanina części - tak o miejscu zderzenia pociągu z ciężarówką mówi świadek zdarzenia. W wypadku zginęły dwie osoby, a 13 zostało rannych. Policja próbuje przesłuchać chorwackiego kierowcę tira. Wiadomo, że był trzeźwy.

Koledzy siedmiu aresztowanych żołnierzy z polskiego kontyngentu w Afganistanie mówią, że po tragicznej akcji, w której zginęli cywile nasilił się stres. - W toaletach po tym zdarzeniu pojawiały się napisy "mordercy dzieci" - relacjonuje jeden z nich.

Tymczasowy areszt na trzy miesiące zastosował sąd wobec siedmiu żołnierzy oskarżonych o zabójstwo afgańskich cywili - poinformował sąd wojskowy w Poznaniu.

Internauci uznali, że będzie gwiazdą i wpłacili jej 50 tys. dolarów, by mogła wydać swoją debiutancką płytę. Julia Marcell z Olsztyna opublikowała swoje utwory w serwisie Sellaband i dzięki wpłatom słuchaczy ma szansę na światową karierę.

Andrzej Lepper będzie jednoosobowo zarządzał Samoobroną. Powód? Rozwiązał dziś prezydium partii, bo kilku polityków Samoobrony na czele z Krzysztofem Filipkiem, którzy wchodzili w jego skład, bojkotowali obrady.

- Słowa i działania Ludwika Dorna, Pawła Zalewskiego i Kazimierza Ujazdowskiego będą teraz bacznie obserwowane – powiedziała w TVN24 Jolanta Szczypińska. Posłanka ostrzegła, że osłabianie PiS nie będzie tolerowane.

Poseł PiS Paweł Zalewski - wbrew opinii prezydenta i odchodzącego premiera - chwali kandydaturę Radka Sikorskiego na szefa MSZ. - To kompetentny polityk, który dobrze wywiąże się ze swojej roli - powiedział w TVN24 Zalewski.

Gigantyczny żółty baner przez niecałą godzinę wisiał na ścianie krakowskiego hotelu Qubus. Zawiesili go ekolodzy z Greenpeace. Chcieli w ten sposób wpłynąć na obradujących w hotelu ministrów środowiska.

- To była dobra oferta, ale ją odrzuciłem - Kazimierz Marcinkiewicz nie chciał zdradzać szczegółów propozycji, jaką dostał od Donalda Tuska. Były premier zapewnił w RMF FM, że chce dokończyć swą misję w EBOiR.

Bezpieczeństwo polskich żołnierzy stacjonujących w Afganistanie zależy od tego, jak zostanie załatwiona sprawa oskarżonych o zabójstwo cywili - uważa Cezary Grabarczyk z PO.

- Nie wydaje mi się, żeby skład rządu Donalda Tuska był szczególnie mocny. Niektóre ważne resorty zostały obsadzone z łapanki – tak Jarosław Kaczyński w „Sygnałach Dnia” podsumował gabinet swojego następcy.

To najlepszy moment na zerwanie z nałogiem: obchodzimy dziś Światowy Dzień Rzucania Palenia. Na świecie pali co trzecia osoba, w Polsce - prawie 8 milionów.