Nie będzie podatku liniowego, większościowej ordynacji wyborczej ani bonu edukacyjnego - to cena jaką PO zapłaci ludowcom za rządowy sojusz. Za odejście od sztandarowych postulatów programowych PSL ma dać partii Donalda Tuska koalicyjny spokój - pisze "Dziennik".

"Polska" dotarła do informacji o aneksie do raportu z likwidacji WSI. Cały dokument wraz z załącznikami liczy 800 stron i przed tygodniem trafił do prezydenta. Znajduje się w nim nazwisko Ryszarda Krauze.

Mam dość ciągłych cynicznych ataków na CBA. Paradoksalnie, jestem pewnie największym zwolennikiem powołania komisji śledczej - mówi "Rzeczpospolitej" Mariusz Kamiński, szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

W stołecznej siedzibie zlikwidowanych niedawno Wojskowych Służb Informacyjnych po cichu ruszyło muzeum - powiadamia "Życie Warszawy".

Poseł PO Konstanty Miodowicz zapowiada, że zarządzeniem premiera komisja weryfikacyjna powinna zostać zniesiona tak szybko, jak to będzie możliwe - pisze "Rzeczpospolita".

Aż 113 posłów zalega ze spłatą pożyczki, jaką zaciągnęli w poprzedniej kadencji w sejmowej kasie. Długi są tak duże, że niektórzy będą musieli pożegnać się z odprawą - informuje "Metro".

W poniedziałek poznamy projektanta Stadionu Narodowego - zapewniła w "Magazynie 24 Godziny" TVN24 minister sportu Elżbieta Jakubiak. Przewidywany koszt budowy areny narodowej to ponad 900 milionów złotych.

- To jest jakaś bzdura, zupełna plotka - tak Andrzej Olechowski zdementował pojawiające się opinie, jakoby miał zostać prezesem Orlenu. W jego przekonaniu prezesi spółek Skarbu Państwa nie powinni być wybierani w politycznych rozgrywkach.

Z okrzykami "nacjonalizm naszą bronią" oraz "Polska cała tylko biała" kilkadziesiąt osób z Obozu Narodowo-Radykalnego obchodziło na ulicach Warszawy Święto Niepodległości.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski został laureatem tegorocznej edycji Nagrody im. Józefa Mackiewicza za książkę "Księża wobec bezpieki na przykładzie Archidiecezji Krakowskiej", opublikowanej przez "Znak". Nagrodę wręczono dzisiaj w warszawskim Domu Literatury.

Poparcie dla partii Donalda Tuska rośnie po wyborach. Według sondażu dla "Faktów", 53,6 proc. badanych deklaruje, że oddałoby głos na PO. Na drugim miejscu uplasowało się PiS z 22,1 proc. poparcia, na kolejnych PSL (8 proc.) i LiD (7,9 proc.).

89 lat temu Polska odzyskała niepodległość. Centralne obchody rocznicowe zorganizowano w Warszawie, gdzie przeszła uroczysta defilada historyczna zorganizowana przez władze miasta i kanał Discovery TVN Historia.

Czterej kibice Jagiellonii, zatrzymani w piątek po meczu z Legią odpowiedzą za napaść i znieważenie policjantów oraz niszczenie mienia. Prokuratura prawdopodobnie wystąpi o ich areszt. Piąty z zatrzymanych - białostocki radny - został po przesłuchaniu zwolniony do domu.

Paweł Szrot - wiceszef sekretariatu Przemysława Gosiewskiego - został dyrektorem generalnym kancelarii premiera. Wszedł ponadto do zasobu kadrowego i w praktyce jest nieusuwalny - donosi "Wprost".

Kilka tysięcy osób uczestniczyło w Poznaniu w świątecznym korowodzie z okazji imienin ulicy Św. Marcin. W stolicy wielkopolski obchody Święta Niepodległości od czternastu lat obchodzone są wraz z imieninami głównej arterii miasta.

Gen. Edward Pietrzyk - ambasador Polski w Iraku zaprasza prezydenta do ambasady w Bagdadzie. - Będziemy witać pana w bezpiecznym miejscu - podkreślił ambasador, który po zamachu na swoje życie, pięć tygodni spędził w szpitalu.

Czy desygnowany na premiera powinien składać wieniec z napisem "prezes Rady Ministrów"? Gdzie powinien stać na trybunie honorowej? Pytania te rzekomo doprowadziły do zgrzytu podczas obchodów rocznicy odzyskania niepodległości.

Jarosław Marzec, były szef Centralnego Biura Śledczego, blokował wprowadzenie do bazy policji postanowienia o postawieniu zarzutów i nakazie zatrzymania Henryka Stokłosy – donosi "Wprost".

Polskie wojska powinny zostać wycofane z Iraku w 2008 r.. Z kolei w Afganistanie charakter naszej misji powinien zostać przekształcony w wojskowo-cywilną - uważa kandydat na szefa obrony narodowej Bogdan Klich z PO.