Skład Komisji do spraw Służb Specjalnych ustalony. Znaleźli się w niej: Marek Biernacki (PO), Konstanty Miodowicz (PO), Janusz Zemke (LiD) oraz Stanisław Rakoczy z PSL. PiS bojkotuje komisję.

- To było straszne! Za oknami widzieliśmy elementy trakcji kolejowej. Próbowaliśmy sami siebie uspokajać, żeby nie panikować, ale w takich momentach adrenalina uderza do głowy. Jak najszybciej opuściliśmy pociąg. Baliśmy się, że ciężarówka może wybuchnąć - opowiada tvn24.pl pasażer pociągu Gdynia-Poznań Marcin Wąsik.

O kolejne trzy miesiące Sąd Okręgowy w Radomiu przedłużył areszt Stanisławowi Łyżwińskiemu. Były poseł Samoobrony jest podejrzany w tzw. seksaferze.

Koszmar i jedna wielka gmatwanina części - tak o miejscu zderzenia pociągu z ciężarówką mówi świadek zdarzenia. W wypadku zginęły dwie osoby, a 13 zostało rannych. Policja próbuje przesłuchać chorwackiego kierowcę tira. Wiadomo, że był trzeźwy.

Koledzy siedmiu aresztowanych żołnierzy z polskiego kontyngentu w Afganistanie mówią, że po tragicznej akcji, w której zginęli cywile nasilił się stres. - W toaletach po tym zdarzeniu pojawiały się napisy "mordercy dzieci" - relacjonuje jeden z nich.

Tymczasowy areszt na trzy miesiące zastosował sąd wobec siedmiu żołnierzy oskarżonych o zabójstwo afgańskich cywili - poinformował sąd wojskowy w Poznaniu.

Internauci uznali, że będzie gwiazdą i wpłacili jej 50 tys. dolarów, by mogła wydać swoją debiutancką płytę. Julia Marcell z Olsztyna opublikowała swoje utwory w serwisie Sellaband i dzięki wpłatom słuchaczy ma szansę na światową karierę.

Andrzej Lepper będzie jednoosobowo zarządzał Samoobroną. Powód? Rozwiązał dziś prezydium partii, bo kilku polityków Samoobrony na czele z Krzysztofem Filipkiem, którzy wchodzili w jego skład, bojkotowali obrady.

- Słowa i działania Ludwika Dorna, Pawła Zalewskiego i Kazimierza Ujazdowskiego będą teraz bacznie obserwowane – powiedziała w TVN24 Jolanta Szczypińska. Posłanka ostrzegła, że osłabianie PiS nie będzie tolerowane.

Poseł PiS Paweł Zalewski - wbrew opinii prezydenta i odchodzącego premiera - chwali kandydaturę Radka Sikorskiego na szefa MSZ. - To kompetentny polityk, który dobrze wywiąże się ze swojej roli - powiedział w TVN24 Zalewski.

Gigantyczny żółty baner przez niecałą godzinę wisiał na ścianie krakowskiego hotelu Qubus. Zawiesili go ekolodzy z Greenpeace. Chcieli w ten sposób wpłynąć na obradujących w hotelu ministrów środowiska.

- To była dobra oferta, ale ją odrzuciłem - Kazimierz Marcinkiewicz nie chciał zdradzać szczegółów propozycji, jaką dostał od Donalda Tuska. Były premier zapewnił w RMF FM, że chce dokończyć swą misję w EBOiR.

- Nie wydaje mi się, żeby skład rządu Donalda Tuska był szczególnie mocny. Niektóre ważne resorty zostały obsadzone z łapanki – tak Jarosław Kaczyński w „Sygnałach Dnia” podsumował gabinet swojego następcy.

To najlepszy moment na zerwanie z nałogiem: obchodzimy dziś Światowy Dzień Rzucania Palenia. Na świecie pali co trzecia osoba, w Polsce - prawie 8 milionów.

Gdyby wybory odbyły się w minioną niedzielę, to Platforma Obywatelska mogłaby rządzić samodzielnie, bo zdobyłaby 49 proc. głosów i 281 mandatów - wynika z najnowszego sondażu Gfk Polonia dla "Rzeczpospolitej".

Według "Dziennika" ABW pokieruje popierany przez Platformę Krzysztof Bondaryk. Jego zastępcą będzie tradycyjnie już wystawiany przez PSL Zdzisław Skorża. Szefem Agencji Wywiadu pozostanie Zbigniew Nowek.