Platforma przechodzi od przedwyborczych obietnic do czynów. PO ma już projekt nowej ustawy o mediach. Nie ma w nim na razie ani słowa o zniesieniu abonamentu. Projekt nie przewiduje też zmniejszenia liczby członków KRRiT. Zmienia natomiast sposób ich powoływania oraz kompetencje.

Samorząd Kętrzyna traci rocznie miliony złotych, bo jego największa atrakcja turystyczna - "Wilczy Szaniec" - znalazła się w rękach prywatnej spółki. Gmina "odsprzedała" kompleks bunkrów za... 20 procent udziałów w zyskach, którymi wcześniej nie musiała się dzielić - wynika ze śledztwa dziennikarzy "Rzeczpospolitej".

- To, co robi Ludwik Minelli jest niemoralne, podłe, to czyn niegodziwy - komentował działalność szefa Dignitas Stefan Niesiołowski z PO. Posłanka SLD Joanna Senyszyn okazała Minelliemu większą wyrozumiałość. - Nie mamy prawa nikogo zmuszać do życia - powiedziała.

Do niedawna to Polacy wyjeżdżali do Wielkiej Brytanii. Jednak są pierwsze dowody na to, że trend ma szansę się odwrócić. Paul jest Anglikiem i od trzech lat mieszka w Polsce. Pracuje jako kierowca na trasie do Suchej Beskidzkiej.

Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie wydał we wtorek Europejski Nakaz Aresztowana stalinowskiej prokurator Heleny Wolińskiej. Dla wielu osób, które czują się przez nią pokrzywdzone, to nadzieja na sprawiedliwość.

- Sam zwracałem się wielokrotnie do CBA i do ABW, by monitorowali wszelkie możliwe nieprawidłowości - oświadczył w TVN24 były wiceminister zdrowia Bolesław Piecha. Dodał, że nie obawia się postępowania CBA ws. listy leków refundowanych. - Mam czyste ręce - dodał.

- Oczekuję, że pan minister Ziobro powie Mirosławowi G. "przepraszam"... Choć wątpię, że to zrobi, ale na pewno powinien - powiedziała w "Kropce nad i" Julia Pitera (PO). - Robi pani z Mirosława G. bohatera, który wygra jakąś tam sprawę ze skarbem państwa - replikował Zbigniew Girzyński z PiS.

"Gazeta Wyborcza" pisze artykuł o tym, że prezydent demonstruje chłodne uczucia wobec ekipy Tuska. Kancelaria Prezydenta odpowiada na artykuł oficjalnym komunikatem - pada słowo "kłamstwo". "Gazeta Wyborcza" wydaje oświadczenie, w którym oburza się na jego użycie, ale nie podtrzymuje już informacji, której słowo "kłamstwo" dotyczyło. Zwraca na to uwagę Kancelaria w swoim, drugim już dziś, komunikacie i dodaje: - Podtrzymujemy zarzuty.

Marcinkiewicz może zostać szefem komitetu organizacyjnego Euro 2012 - pisze dziennik.pl. - To tylko spekulacje... - zastrzega jednak minister sportu Mirosław Drzewiecki, choć wcześniej mówił dziennikowi.pl. O udziale byłego premiera w przygotowaniach. - Decyzja należy do Donalda Tuska - ucina minister.

Rafał Grupiński sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera, płk Grzegorz Reszka szefem kontrwywiadu wojskowego, a gen. Adam Rapacki oraz Piotr Stachańczyk prawdopodobnie już od środy zastępcami szefa MSWiA. To najnowsze posunięcia kadrowe premiera Donalda Tuska.

- Przede wszystkim lepsze drogi, później lepsi kierowcy i lepsze samochody - streszcza plan najbliższych działań, które zamierza wykonać nowy eurodeputowany Krzysztof Hołowczyc. Znany kierowca rajdowy zastąpi w Parlamencie Europejskim Barbarę Kudrycką, która została ministrem nauki i szkolnictwa wyższego w rządzie Donalda Tuska.

- CBA od pewnego czasu monitoruje temat listy leków refundowanych - mówi portalowi tvn24.pl dyrektor gabinetu szefa CBA Tomasz Frątczak. - Na tym etapie niestety nie mogę się jeszcze podzielić naszymi ustaleniami - dodaje. Nie mówi też od kiedy CBA zajmuje się listą.

Sześć karabinów, trzy pistolety i dwie kusze - taki, całkiem spory arsenał znaleźli policjanci w domu 60-letniego mieszkańca Krakowa. Za nielegalne posiadanie broni mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Opinia niemieckiego biegłego dotycząca zabiegów wykonanych przez byłego ordynatora kardiochirurgii szpitala MSWiA Mirosława G., podejrzanego m.in. o zabójstwo pacjenta, jest dla niego jednoznacznie korzystna - poinformowała obrońca lekarza Magdalena Bentkowska-Kiczor. -Mam nadzieję, że prokurator umorzy teraz śledztwo ws. zabójstwa - dodaje.

Szef stołecznych struktur PiS, Maciej Więckowski, złożył dziś na ręce prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego rezygnację ze stanowiska. Ma to związek z odrzuceniem przez warszawską Okręgową Komisję Wyborczą kandydatury Jana Olszewskiego w wyborach do Senatu z powodu niedostatecznej liczby podpisów.

Eugeniusz Grzeszczak z PSL zapewnił, że do piątku podpisana zostanie Deklaracja Koalicyjna PO-PSL. Dokładna data podpisania nie została ustalona ze względu na "piętrzący się kalendarz Donalda Tuska i Waldemara Pawlaka".

- Fałszywe przedstawienie sprawy Lecha Wałęsy zdecydowanie uderza w wizerunek pana Prezydenta - z oburzeniem reaguje na dzisiejszą publikację "Życia Warszawy" Piotr Gulczyński z Fundacji "Instytut Lecha Wałęsy". Zapowiada ze fundacja zamierza wytoczyć gazecie proces.

- Niewątpliwie Nelly Rokita bardzo pomogła nam wygrać wybory - mówi wicepremier Grzegorz Schetyna w wywiadzie dla środowego wydania "Polityki". I żartuje, że żona jego partyjnego kolegi, a posłanka opozycji zasługuje w związku z tym na kwiaty od PO.

Kiedy zmarł, miał zaledwie 33 lata. Widzowie "Faktów" TVN zapamiętali go przede wszystkim jako znakomitego dziennikarza. Przyjaciele, jako świetnego faceta. A wszyscy, jako silnego człowieka, który do końca nie poddał się chorobie.

- Jeszcze w tym tygodniu spotkam się z Mariuszem Kamińskim - zapowiadał Donald Tusk. -Szef CBA na razie nie otrzymał jeszcze zaproszenia od premiera - mówi szef gabinetu Kamińskiego, Tomasz Frątczak.