- Groźny pożar wybuchł w piątek późnym wieczorem w fabryce brykietów z trocin ekologicznych w Węgierskiej Górce na Żywiecczyźnie. Nikomu nic się nie stało. Z ogniem zmaga się 15 zastępów strażaków.

Roman Giertych nie wykluczył, że będzie bronić żołnierzy zatrzymanych pod zarzutem zabójstwa w Afganistanie. - Ta sprawa jest ciekawa, przede wszystkim pod względem prawnym - zaznaczył były lider LPR, który obecnie jest adwokatem.

- Ucieszyłam się, że samo zaprzysiężenie w Pałacu Prezydenckim było eleganckie. Gorzej było w ministerstwach, że o kancelarii premiera nie wspomnę - tak swoje wrażenia z dzisiejszego zaprzysiężenia rządu opisała w "Magazynie 24 godziny" Julia Pitera z PO. - Nie warto tego tak mocno przeżywać - stwierdził Krzysztof Putra.

Polacy nie wierzą w dobrą współpracę Donalda Tuska z Lechem Kaczyńskim. Większość z nas uważa, że prezydent będzie utrudniał życie nowemu premierowi - wynika z sondażu SMG/KRC dla "Faktów" TVN.

- Lubię ludzi, którzy są sobą. Moi podwładni powinni kierowa się kodeksem, doświadczeniem życiowym i wiedzą - mówił w programie "Bohater Tygodnia" TVN24 prof. Zbigniew Ćwiąkalski. Nowy minister sprawiedliwości przyznał także, że niektóre pomysły swojego poprzednika będzie kontynuował.

Nie pomogły telefoniczne wezwania - karetka nie przyjechała. Dyspozytorka dwukrotnie odmówiła jej wysłania, choć wzywający pomocy mężczyzna wręcz płakał, alarmując, że jego brat potrzebuje natychmiastowej pomocy lekarza. Mężczyzna zmarł.

Jerzy Mierzejewski kilka lat temu sprzedawał bilety komunikacji miejskiej. Gry wracał do domu wraz z dziennym utargiem skradziono mu pieniądze, a jego samego ciężko pobito. Pokrzywdzony spłaca dług do dzisiaj.

Największą niespodzianką podczas piatkowych uroczystości w Pałacu Prezydenckim, było zaprzysiężenie ministra bez teki Zbigniewa Derdziuka. Nowy sekretarz stanu na studiach podobno zasłynął tym, że choć sam nie pił... nie chciał się z kolegami dzielić kartkami na wódkę. Przynajmniej tak wynika z tekstu utworu Kazika Staszewskiego.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podjął decyzję o zawieszeniu w prawach członków partii jej byłych wiceprezesów: Ludwika Dorna, Pawła Zalewskiego i Kazimierza M. Ujazdowskiego - poinformował rzecznik dyscypliny PiS Karol Karski. - To decyzja niesprawiedliwa i bezpodstawna - skomentował Kazimierz Ujazdowski.

Antoni Macierewicz na antenie Radia Maryja uznał za zemstę decyzję nowego ministra obrony, który wstrzymał jego odlot do Afganistanu. Macierewicz został odwołany z funkcji wiceministra tego resortu zaraz po nominacji Bogdana Klicha.

Kasa Samoobrony świeci pustkami. Do końca roku partia ma pozbyć się wszystkich wojewódzkich biur i prosi o skrócenie okresu wypowiedzenia wynajmowanych lokali - informuje dziennik.pl.

W ciągu kilku dni Władysław Bartoszewski zajmie stanowisko "pełnomocnika premiera ds specjalnych poruczeń" - donosi RMF FM. Zajmował się będzie relacjami z Niemcami i diasporą żydowską. Stanowisko utworzono specjalnie dla niego

- W przyszłym tygodniu powstanie zespół, który zajmie się pracą nad rozdzieleniem stanowiska ministra sprawiedliwości od prokuratora generalnego - zapowiedział Zbigniew Ćwiąkalski, zaprzysiężony dziś minister sprawiedliwości. Jak zapowiada, jeszcze w tym roku mają zapaść pierwsze decyzje w tej sprawie.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Antoni Macierewicz nie poleciał do Afganistanu - poinformował minister obrony narodowej Bogdan Klich. Potwierdził też, że skierował do premiera formalny wniosek o odwołanie Macierewicza z funkcji wiceministra obrony.

- Wieczorem zostanie wznowiony ruch na trasie Bydgoszcz - Laskowice Pomorskie, a jutro być może uda się uruchomić drugi tor. Cały proces porządkowania miejsca wypadku potrwa cztery dni - zapowiedział Włodzimierz Kierczyński z PKP

Roman Giertych będzie prawdopodobnie adwokatem żołnierzy, których prokuratura oskarża o zabójstwo ludności cywilnej w Afganistanie. - Decyzję podejmę po spotkaniu z ich rodzinami - mówi portalowi tvn24.pl Giertych.

Agnieszka Liszka, absolwentka Instytutu Dziennikarstwa oraz Instytutu Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim, została rzecznikiem rządu Donalda Tuska. - Kobiecie jest łatwiej, ociepla sytuację - ośmiela nową rzeczniczkę jej dawna poprzedniczka na tej funkcji.

Polityczna zmiana warty w resortach. Nowo mianowani ministrowie z Pałacu Prezydenckiego rozjechali się już do swoich resortów. Nie wszędzie do gabinetów wprowadzili ich poprzednicy.