Andrzej Lepper jako minister rolnictwa chciał przeforsować rozporządzenie, które pozwoliłoby zalegalizować posiadane przez jego syna stado bizonów - pisze "Dziennik".

- Gdyby prezes NFZ Andrzej Sośnierz dbał o pacjentów tak bardzo, jak o swoje luksusy, to polskie szpitale byłyby bogate - pisze "Fakt". I ujawnia, że Narodowy Fundusz Zdrowia kupuje limuzyny za 240 tys. zł.

Były szef PZU Życie Grzegorz Wieczerzak przechodzi do kontrataku. Wraca do biznesu, a także do spółek zamieszanych w aferę PZU Życie - donosi "Puls Biznesu".

Prokuratura sprawdzi, czy Ryszard Czarnecki mówił prawdę o rozmowie Janusza Kaczmarka z Wojciechem Olejniczakiem na temat śledztwa w sprawie szwajcarskich kont lewicowych polityków - pisze "Newsweek". Dziś polityk ma zostać przesłuchany.

Dziś w sądzie w Gdańsku kolejna odsłona procesu w związku z aferą finansową w wydawnictwie archidiecezji gdańskiej Stella Maris. Na ławie oskarżonych zasiądzie Jerzy J. były przewodniczący pomorskiego SLD.

Platforma Obywatelska utrzymuje pozycję lidera w sondażach sympatii politycznych. Z ostatniego badania GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej" wynika, że zagłosowałoby na nią 31 proc. pytanych.

Bezpieczeństwo energetyczne - to główny temat rozmów prezydentów Polski i Litwy. Valdas Adamkus przyjeżdża dziś z roboczą wizytą do Polski.

W piątym dniu akcji poszukiwawczej znaleziono trzy kolejne ciała ofiar szkwału na Mazurach. Przed południem zlokalizowano dwa zaginione jachty.

- To jest dramat mojej rodziny oparty na pomówieniach, fałszywych oskarżeniach i na słowach mających swe źródło w politycznych ambicjach niektórych polityków PiS - tak aresztowanego męża broni posłanka Samoobrony Wanda Łyżwińska.

Pole w Przekolnie w zachodniopomorskiem przez lata skrywało tajemnicę. Miłośnicy historii wykopali na nim szczątki amerykańskiego bombowca z czasów II Wojny Światowej.

Kierowcy i turyści odetchnęli z ulga, kiedy kilka dni temu została podjęta decyzja o poszerzeniu zakopianki. Jednak mieszkańcy Podhala z wybranego rozwiązania wcale się nie cieszą. - To będzie kataklizm - mówią mieszkańcy Poronina.

Poseł Stanisław Łyżwiński ma znaleźć się w więziennym szpitalu. Łódzki sąd zdecydował, że parlamentarzysta zostanie tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, a ze względu na stan zdrowia znajdzie się nie w areszcie, a na oddziale szpitalnym.

- Nie po to zmienialiśmy ludzi w sądzie, żeby teraz jej nie aresztowali - miał stwierdzić szef ABW Bogdan Święczkowski na spotkaniu przed operacją zatrzymania Barbary Blidy. Tak przynajmniej, według "Newsweeka", zeznał przed sejmową speckomisją Janusz Kaczmarek.

Język polityka, a zwłaszcza chrześcijanina i kapłana, nie może być językiem nienawiści i agresji - napisali do wiernych hierarchowie, którzy obradowali na Jasnej Górze. Episkopat skomentował tymi słowami kryzys polityczny ostatnich tygodni.

Łódzki sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące posła Stanisława Łyżwińskiego. Ze względu na stan zdrowia ma on trafić do więziennego szpitala.

- W Donaldzie Tusku jest zarówno baranek, ale i ostry polityk, czyli ma wszystko, czego brakuje liderom PiS - uważa Bogdan Zdrojewski z PO. Polityk PiS dodał, że zarzuty Marka Kuchcińskiego, jakoby Platforma chroniła agentów "to opinia z kosmosu".

Poszukiwana 16-latka, która w sobotę odłączyła się od grupy wycieczkowej w okolicach Sokolca (Dolnośląskie) odnaleziona. Okazało się, że dziewczyna choruje na autyzm.