Na miejscu Radosława Sikorskiego przeprosiłbym prezydenta Lecha Kaczyńskiego najszybciej jak mógł - mówi b. prezydent Aleksander Kwaśniewski. I dodaje: rząd Tuska pomysły otwarcia na Rosję ma dobre, ale fatalnie je realizuje.

- Muszę wyznaczyć termin spotkania z ministrem spraw zagranicznych, bo takie są moje konstytucyjne obowiązki - powiedział Lech Kaczyński w telewizji publicznej. Prezydent nie sprecyzował jednak kiedy do takiego spotkania może dojść.

TVP pozwie "Dziennik" za szkalowanie telewizji publicznej. Według gazety przed wyborami telewizja zachęcała do przygotowywania materiałów kompromitujących polityków PO. Na temat sytuacji w telewizji i mediach publicznych dyskutowali goście magazynu "24 godziny".

Notowania Platformy nadal są wysokie. Na partię Donalda Tuska głosowałaby prawie połowa ankietowanych - wynika z sondażu TNS OBOP. Dalej są PiS z prawie 30 proc. poparciem, oraz LiD i PSL - po 10 proc.

Jestem przerażona tym, co dzieje się w TVP. Nie chodzi tylko o sprawy personalne, ale o programy, które nie spełniają standardów niezależności - powiedziała w "Magazynie 24 Godziny" Iwona Śledzińska-Katarasińska z PO. - TVP jest ostatnią z instytucji medialnych, która nie uległa szantażowi ze strony Platformy - ripostuje Zbigniew Girzyński z PiS.

Postępowanie Rosji po wykonaniu gestu wobec tego kraju polegającego na odblokowaniu negocjacji członkowstwa w OECD to pierwsza dyplomatyczna porażka Donalda Tuska - stwierdził eurodeputowany PiS Adam Bielan w "Magazynie 24 godziny" w TVN24.

Były PRL-owski minister spraw wewnętrznych Czesław Kiszczak może trafić do więzienia nawet na trzy lata. Kara grozi mu za dyskryminację milicjanta z przyczyn wyznaniowych. Funkcjonariusz został zwolniony z pracy, ponieważ zawarł ślub kościelny.

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski poinformował, że przesłał Lechowi Kaczyńskiemu obszerne wyjaśnienia w sprawie tego, co zaszło między jego sekretariatem a sekretariatem Kancelarii Prezydenta i poprosił o wyznaczenie kolejnego terminu spotkania.

Dziś w Łodzi wojewoda uchylił zakaz stosowania torebek foliowych w handlu, ale na Śląsku kolejne miasta nakażą przerzucać się kupcom na papierowe torby. Ekologiczne zmiany w sklepach są nieuniknione, ale czy zgodne z konstytucją?

Jeśli wystawiłem cierpliwość pana prezydenta na szwank, to jestem gotów to szybko naprawić. Zależy mi na tym, żeby polityka zagraniczna w wykonaniu mojego rządu była wspierana przez głowę państwa - powiedział premier Donald Tusk.

Realnym celem politycznym Donalda Tuska był powrót do epoki przedrywinowskiej, a cała reszta to teatr dla naiwnych, niestety tych naiwnych znalazło się wielu - w tak ostrych słowach skomentował działania rządu Jarosław Kaczyński na konferencji w Koszalinie.

Warszawscy policjanci zatrzymali 28-letniego Mariusza C. i 19-letniego Piotra R. podejrzanych o rozbój i pobicie ze skutkiem śmiertelnym. W mieszkaniu jednego z nich znaleziono atrapy broni i dokumenty różnych osób.

Sześciu szefów delegatur Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zostało odwołanych - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Informację tę potwierdziła "Rz" rzecznik ABW Magdalena Stańczyk.

- Jarosław Kaczyński obraża rząd Donalda Tuska i polityków PO. Panie prezesie, już czas otrząsnąć się z tej powyborczej traumy - w taki sposób szef klubu Platformy Zbigniew Chlebowski odpowiedział na zarzuty prezesa PiS, że PO prowadzi wojnę z prezydentem w imię partyjnych interesów.

Sąd oddalił zażalenie na aresztowanie Damiana L., ostatniego z siedmiu żołnierzy podejrzanych o udział w akcji w Afganistanie, w której zginęli cywile. Wcześniej prokuratura wojskowa uznała za "w pełni wyjaśnioną" sprawę zatrzymania żołnierzy. Według niej, podczas zatrzymania nie naruszono przepisów prawa ani godności żołnierzy.

Ponad 150 strażaków gasiło od północy potężny pożar w Sosnowcu. Teraz ci, którzy przez całą noc walczyli z żywiołem mogą odpocząć - na ich miejsce przyjechali kolejni strażacy, którzy dogaszą palącą się ciągle halę magazynową.

Ponad miliard złotych trafi w przyszłym roku z budżetu do pięciu polskich służb specjalnych. Jak mówił w TVN24 członek speckomisji Janusz Zemke (LiD), część z nich odnotuje wzrost wydatków sięgający od 30 nawet do 50 procent.

- Lech Kaczyński nie umie wyjść z roli brata swojego brata i być prezydentem wszystkich Polaków - tak spór na linii prezydent-rząd ocenia eurodeputowany LiD Dariusz Rosati. Jednocześnie były szef MSZ ostrzega: - Platforma nie powinna niepotrzebnie drażnić prezydenta.