Chociaż trudno w to uwierzyć, niektóre szpitale mają tyle pieniędzy na przeprowadzenie zabiegów, że brakuje im łóżek dla wszystkich pacjentów. Narodowy Fundusz Zdrowia wypłaca właśnie zaległe środki dla szpitali, w dodatku musi je wydać do końca roku.

- Jestem absolutnie pewien, że tam, gdzie jest pole do spotkania rządu z przedstawicielami Kościoła, do spotkania dojdzie i odbędzie się ono na zdrowych zasadach. Obie strony muszą się dobrze przygotować, zaopatrzyć w zestaw mocnych argumentów i na partnerskiej stopie dochodzić do porozumienia - pisze w "Dzienniku" ksiądz Kazimierz Sowa, dyrektor TVN Religia.

Podejrzewany o utrudnianie śledztwa i składanie fałszywych zeznań Ryszard Krauze może wracać do kraju. Prokuratura cofnęła nakaz zatrzymania biznesmena. Jak dowiaduje się TVN24, decyzja została wydana 15 listopada, czyli dzień przed zaprzysiężeniem rządu Donalda Tuska. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski twierdzi, że z tą decyzją nic nie ma wspólnego.

Co roku polskie dzieci z domu dziecka w Wilnie czekają na konwój z prezentami. Jest on organizowany przez miłośników samochodów terenowych, którzy jadą do Wilna z najbardziej potrzebnymi artykułami.

- Trzeba brać pod uwagę proporcjonalność reakcji państwa do winy i kary. Nawet jeśli doszło do popełnienia zarzucanego czynu, to ta kara była nieproporcjonalna w stosunku do człowieka, który prowadzi poważne interesy - komentuje decyzję cofnięcia nakazu zatrzymania Ryszarda Krauzego Waldemar Pawlak.

- Nikt chyba nie sądzi, że ja zadzwoniłem i zażądałem cofnięcia nakazu - powiedział komentując cofnięcie nakazu zatrzymania Ryszarda Krauzego Zbigniew Ćwiąkalski. Gość "Magazynu 24 Godziny" stwierdził, że nawet nie wie, kto tę decyzję podjął.

- Zaczynam podejrzewać, że Beata Sawicka współpracowała z CBA, tzn. była "odwróconą agentką" - powiedziała w programie "Kropka nad i" minister Julia Pitera. Według niej, była posłanka PO mogła "zapierać się przed wykonaniem pewnych poleceń". - Nie była chętnym kooperantem - oceniła Pitera.

10 posłów i 3 senatorów zarejestrowały tajne służby PRL jako swych współpracowników - wynika z trzeciej transzy katalogów IPN. Kazimierz Kutz, według katalogu, miał podpisać "lojalkę". Kilku członków rządu, m.in. Donald Tusk było rozpracowywanych przez SB.

Wojciech J. stanie przed sądem za zabicie telewizorem lokatora jednego z krakowskich domów. Do zdarzenia doszło na zakrapianym alkoholem spotkaniu. Oskarżonemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

- Jeśli w PO wysyłano jakieś materiały, to nieudolnie - ja ich nie dostałem - stwierdził Stefan Niesiołowski (PO). Poza tym - jak podkreślił wicemarszałek w TVN24 - "były to myśli i sugestie, a w PiS rozsyłali instrukcje". - To nie instrukcje, tylko kompendia wiedzy przygotowane przez naszych ekspertów dla pozostałych - tłumaczył sekretarz klubu PiS Adam Rogacki.

"Tygodnik Powszechny" zmienia format. Po 60 latach istnienia charakterystycznie wielka gazeta się zmniejszy. - Udało nam się go trochę odmonumentalnić i "Tygodnik" jest taki, że można go przygarnąć do serca i wsadzić do kieszeni - mówi o przemianie gazety jej redaktor naczelny ks. Adam Boniecki.

Julia Pitera powinna znaleźć się pod stałą ochroną agentów BOR - stwierdził były szef Biura Ochrony Rządu generał Mirosław Gawor w "Magazynie 24 godziny" w TVN 24. Tymczasem pani minister ochronę już ma. Jej dom i miejsca, w których przebywa znajdą się pod stałą obserwacją policji.

Pani Ludmiła ma 68 lat i jest emerytką. Wychodząc na spacer zawsze ma ze sobą aparat i fotografuje wszystkie zamalowane mury, bo, jak przekonuje, graffiti to dzieło sztuki. Stara się utrwalić to, co za chwilę zniknie pod nową warstwą farby.

- My takich rzeczy nie robimy. Wierzymy w intelekt posłów PO - przekonuje Zbigniew Chlebowski (PO), pytany, czy jego partyjni koledzy dostają podobne instrukcje jak posłowie PiS. Jednak dostawali. PO instruowało w ten sposób swoich parlamentarzystów np. dwa lata temu podczas debaty budżetowej.

Warszawska prokuratura rejonowa dla Mokotowa najprawdopodobniej już w środę rozpocznie śledztwo w sprawie spalenia samochodu Julii Pitery.

Prof. Ryszard Legutko, minister edukacji w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, został dziś powołany na sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta. Będzie odpowiedzialny za kulturę, dziedzictwo narodowe oraz naukę.

Arcybiskup Józef Życiński wezwał we wtorek wiernych, by nie bali się żywności modyfikowanej genetycznie. - Medycyna nie ma żadnej wiedzy, by żywność zmieniona genetycznie niosła jakieś zagrożenia - powiedział podczas mszy świętej.