Nawet najmniejsza iskra może spowodować pożar, dlatego turyści i grzybiarze muszą liczyć się z zakazami wstępu do lasów, wprowadzanymi przez nadleśnictwa na najbardziej zagrożonych terenach. Najgorzej jest w zachodniej, centralnej i północnej Polsce. Obowiązuje tam trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego.

Kłamca, iluzjonista, uwodziciel - taki portret Donalda Tuska rysują psychologowie i specjaliści od marketingu. Podobnego zdania jest społeczeństwo, które wybrało premiera największym kłamcą wśród polityków - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Pentor dla tygodnika "Wprost". Lider PO wyprzedził na tej liście braci Kaczyńskich.

"Oddanie" mediów publicznych Platformie byłoby dla SLD samobójstwem - uważa Jarosław Kaczyński. Tak prezes PiS skomentował wstrzymanie się Lewicy w głosowaniu nad wetem prezydenta ws. ustawy medialnej. Jak podkreślił Kaczyński, dla jego ugrupowania wspólne działania z SLD "nie są żadną atrakcją".

Afera korupcyjna w miejskich nieruchomościach w Łodzi. Chodzi o dwie dyrektorki i dwoje zastępców dyrektorów. Prokuratura twierdzi,że przyjmowali oni łapówki od właściciela jednego z biur obrotu nieruchomościami w związku z najmem lokali. Cała czwórka jest już w areszcie.

Łódzka prokuratura bada przyczyny wypadku polskiego autokaru, który w niedzielę rozbił się pod Wenecją. Sprawdzone zostaną wszystkie okoliczności, także stan techniczny pojazdu, którym podróżowało 71 osób - informują śledczy. Sprawę wyjaśnia także włoska prokuratura, która we wtorek przesłucha polskiego kierowcę.

Pierwszy z uczestników bestialskiej napaści na kieleckiego taksówkarza zatrzymany. Policja nadal szuka dwóch mężczyzn podejrzanych o współudział w przestępstwie. W sobotę trzech napastników dotkliwie pobiło kierowcę taksówki i staranowało kilka samochodów.

Pobili na śmierć 39-letniego mieszkańca Kiec. Mężczyzna zmarł w szpitalu z powodu obrażeń głowy. W poniedziałek dwóch podejrzanych kielczan w wieku 19 i 23 lat zostało zatrzymanych przez policję.

27-letnia kobieta rzuciła się z siekierą na policjantów, bo funkcjonariusze chcieli zatrzymać jej poszukiwanego męża, na co żona nie chciała się zgodzić. Do zdarzenia doszło w niedzielę, w miejscowości Niemce pod Lublinem.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego i Biura Spraw Wewnętrznych mogli stosować nielegalne podsłuchy. Tak podejrzewa policja. Sprawę zbada Prokuratura Krajowa.

W Wawrzyszowie, między Przysuchą a Radomiem (Mazowieckie) alfa romeo zderzyło się ze skręcającą w lewo ciężarówką. Trzy osoby z samochodu osobowego - dwie kobiety i mężczyzna - zginęły, czwarta osoba z obrażeniami została przewieziona do szpitala.

Gdyńscy celnicy widzieli już różne rzeczy, ale odkrycie kontenera z 20 milionami tabletek z... koników morskich nie zdarza im się codziennie. Przemycany towar ma wartość 6 mln zł. Konik morski to ryba zaliczona do gatunków, którym grozi wyginięcie.

Półtoraroczna dziewczynka spędziła kilkadziesiąt minut w rozgrzanym na słońcu zamkniętym samochodzie, zaparkowanym przy hipermarkecie. Matka dziecka robiła w tym czasie zakupy - podaje gazeta.pl.

Czy Mazurom grozi, że z cichej i urokliwej Krainy Wielkich Jezior niedługo zmienią się w tętniącą hałasem metropolię? Jak to możliwe? Drogowcy planują, by droga krajowa nr 16 stała się trasą tranzytową łączącą wschód z zachodem kraju. - To będzie nowa Rospuda - alarmują ekolodzy. - Na pewno nie będzie nowej Rospudy, bo prowadzimy konsultacje społeczne - odpowiadają drogowcy.

Wisła w Annopolu (Lubelskie) wciąż przekracza stan alarmowy o ponad pół metra. W niżej położonych Puławach i Dęblinie poziom rzeki wciąż znajduje się powyżej stanów ostrzegawczych. Tymczasem stabilizuje się już sytuacja na Podkarpaciu. Odwołano już alarmy powodziowe w większości powiatów. Teraz mieszkańcy tego regionu liczą straty.

Poranne poszukiwani przyniosły tragiczny efekt: odnaleziono ciało zaginionego 9-latka. Dziewięcioletni Mateusz zaginął w niedzielę w okolicach wsi Prostki pod Ełkiem: nie wrócił po południu z plażowania nad rzeką. Ciało chłopca wyłowili w poniedziałek policjanci.

- Prezydent to człowiek opętany szałem wetowania. Ale PO sobie z tym poradzi - zapowiada poseł Platformy Sebastian Karpiniuk. Jego zdaniem szef SLD - "po czterech herbatach w Pałacu Prezydenckim zawarł postrywinowski układ z Lechem Kaczyńskim", a wspiera go w tym były prezes TVP Robert Kwiatkowski.

Policja zatrzymała mieszkańca Piły (Wielkopolskie) podejrzewanego o wzniecenie w niedzielę pożaru lasu w okolicach Zelgniewa w pow. pilskim. 18-latek przyznał się do podłożenia ognia. Spłonęło około 30 hektarów lasu w okolicy obwodnicy Piły. Pierwsze informacje o pożarze otrzymaliśmy na skrzynkę Kontakt TVN24.

Nadmierna prędkość, brawura i alkohol – to główni "sprawcy" czarnego weekendu na polskich drogach. Co ciekawe - jak mówi rzecznik policji Mariusz Sokołowski - wypadkom sprzyja też dobra pogoda, która rozwija fantazję kierowców. Weekend już za nami, ale wypadkom nie ma końca. Nad ranem nietrzeźwy kierowca spowodował śmiertelny wypadek w miejscowości Trzcianka w Mazowieckiem.

Były rzecznik prasowy stołecznej policji domagał się sprawdzenia, czy Jarosław Kaczyński we właściwy sposób korzysta z pistoletu, na który ma oficjalne pozwolenie. Policja zlekceważyła te doniesienia - twierdzi "Newsweek".