Cztery ofiary śmiertelne i dwie osoby ranne - to bilans wypadku na krajowej "dwójce" w okolicach Mińska Mazowieckiego. Wypadek sparaliżował ruch w okolicy na kilka godzin. Wczesnym popołudniem korki zostały rozładowane - informuje policja.

Stołeczni policjanci zatrzymali mężczyznę, który od roku świadczył usługi stomatologiczne nie posiadając stosownych uprawnień. Okazało się, że przyszywany dentysta z zawodu jest tokarzem. Grozi mu kara do roku pobawienia wolności.

Najpierw oferował wyjątkowy, oryginalny zegarek warty 10 tys. złotych. Był gotów sprzedać go za 10 procent jego wartości. W drodze do komendy chciał już oddać zegarek za darmo, jeśli „kupcy” zapomną o całej sprawie.

12-latek przygnieciony bramką czekał na pomoc podczas gdy lekarz i dyspozytorka pogotowia kłócili się, czy wysłać karetkę. Kobieta nie chciała posłać erki bo "ma tylko jedną karetkę" i nie "będzie miała co wysłać w teren". Chłopiec zmarł. Dziennik "Polska" dotarł do wstrząsających nagrań rozmowy między lekarzem a dyspozytorką.

We wtorek Rada Ministrów podejmie decyzję czy przyznać miastu Ełk dodatkowe tereny należące obecnie do gminy. Mieszkańcy i radni gminy Ełk wznowili w poniedziałek strajk w tej sprawie. Pierwsi boją się, że mogą stracić dopłaty unijne do ziemi. Drudzy, nie chcą zrezygnować z wpływów z podatków.

Przełomowe odkrycie polskich naukowców. Wykopali na Śląsku szczątki pierwszego na terenie Polski i jednego z najstarszych na świecie drapieżnych dinozuarów. - To było przerażające zwierzę - tłumaczył w "Poranku TVN24" Grzegorz Niedźwiedzki z wydziału biologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Gorączka lotto w pełni - dziś ostatnia szansa na skreślenie "szóstki", która może dać niebotyczną wygraną w Dużym Lotku - 37 milionów złotych. Przez kolektury od rana przewijają się ci, którzy marzą o wygranej. Na prawdziwy szturm Polaków ajenci lotto szykują się po południu.

W Małopolsce powstają klasy-getta, by dzieci romskie nie mieszały się z polskimi. Na Podbeskidziu w jednej ze szkół zbudowano dla nich nawet oddzielne wejścia. To tylko wierzchołek góry lodowej uprzedzeń i aktów nietolerancji wobec Romów - wynika z tekstu "Dziennika".

Sytuacja na lewicy przypomina walkę o futbolowe gwiazdy w najgorętszym okresie okienka transferowego. Na niespełna rok przed wyborami do europarlamentu partie zabiegają o medialnych polityków. Rosati, Cimoszewicz, Belka, Piskorski - to te nazwiska mają dać najwięcej głosów partiom lewicowym.

Ranny w zamachu w październiku ub. roku ambasador Polski w Iraku Edward Pietrzyk zrezygnował z kierowania placówką wrócił do Polski. Nad Wisłą czeka go rekonwalescencja. Generał nie wyleczył jeszcze ran, których doznał w zamachu terrorystycznym.

Założone cztery lata temu Stowarzyszenie Generałów Policji to przedziwny twór. Można w nim znaleźć szanowanych stróżów prawa, ale nie tylko. Jest tam generał, który działał w bezpiece, szef milicji z czasów Gomułki a nawet oficer, który był karany za kradzież - donosi "Dziennik".

Władze klubu PO rozważają odebranie Januszowi Palikotowi funkcji szefa komisji Przyjazne Państwo. - Efekty pracy komisji są niezadowalające - mówi "Dziennikowi" Zbigniew Chlebowski. Palikot na to: - Nie boję się.

Polskie F-16 psują się jak stare graty - alarmuje dziennik "Polska". Tylko w zeszłym roku polskie wojsko wydało 123 milionów dolarów na części zamienne do maszyn. Co więcej, wojskowi latają... uszkodzonymi maszynami.

Platforma Obywatelska szuka sposobów na przeprowadzenie swoich projektów bez potrzeby zmiany ustaw. Jak donosi "Dziennik", politycy PO wiedzą, jak doprowadzić do prywatyzacji szpitali bez zgody Sejmu i prezydenta. Pomóc ma jedno rozporządzenie Ministerstwa Finansów.

Tragiczny wypadek na krajowej dwunastce. W okolicach Radomia samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. W wyniku wypadku śmierć poniosły 3 osoby, a jedną lekarze karetką zabrali do szpitala.

- Ostatnio na antenie TVN można było się dowiedzieć, że jesteśmy "rynsztokowymi gnidami". To był głos jednego z widzów słynnego "Szkła kontaktowego". Reakcja ze strony prowadzących była w najwyższym stopniu ograniczona - mówił w Poznaniu podczas spotkania z sympatykami prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak to z tą "ograniczoną reakcją" rzeczywiście było?

Meteorolodzy alarmują: do Polski dociera fala upałów. Termometry nawet przez najbliższe dwa tygodnie mogą pokazywać powyżej 30 stopni Celsjusza. Skutki takich upałów mogą być bardzo dotkliwe.

Film "Lekcja Agaty" to prawdziwy testament chorej na białaczkę siatkarki. Kamera księdza Macieja Makuły - kapelana Agaty, towarzyszyła jej przez całą ciążę. Wtedy, gdy przechodziła kolejną chemioterapię, i wtedy, gdy podczas leczenia rodziła córkę. Także gdy widziała ją po raz ostatni.

Zatrzymany za rozbój mężczyzna wyrwał się policjantom, gdy wyprowadzali go ze szpitala po badaniach. 25-latek w kajdankach na rękach zbiegł do lasu. Policjantom nie udało się go dogonić. W obławie uczestniczy stu policjantów.

- Podczas prac nad ustawą medialną nikt nie słuchał PSL - mówił w "Magazynie 24 godziny" wicepremier Waldemar Pawlak. I chociaż nie ma pretensji do swojego koalicyjnego partnera, to żałuje, że w tak ważnym momencie dla rynku mediów, nie można na nim wprowadzić zmian na lepsze.