Policjanci zatrzymali w środę 14-latka, który prawdopodobnie jest sprawcą wykolejeń łódzkich tramwajów. Być może również spowodował on wtorkowy wypadek, do którego doszło w centrum Łodzi.

Sąd odrzucił zażalenie obrońcy Misztala na polecenie aresztowania. Piotr Misztal był najpierw posłem Samoobrony, potem bezpartyjnym. Prokuratura poszukuje go międzynarodowym listem gończym. Tymczasem Misztal deklaruje, że 26 stycznia wróci do Polski ze Stanów Zjednoczonych.

Spęd pederastów – AIDS, fala homo-prostytucji, profanacje - to tytuł środowego wpisu na blogu byłego szefa Młodzieży Wszechpolskiej. Za dwa lata w Polsce ma się odbyć światowa parada gejów i lesbijek. Przed nią - już teraz - przestrzega były poseł LPR Wojciech Wierzejski na swoim blogu w onet.pl.

W Sejmie i rządzie duże zamieszanie w sprawie reformy zdrowia. Dlatego prezydent Lech Kaczyński wzywa do Pałacu Prezydenckiego premiera Donalda Tuska. 14 stycznia godz. 11.45 - na Radzie Gabinetowej prezydent chce porozmawiać z rządem o reformie służby zdrowia.

- Informacje, że kombinowałem z nagraniem mojej rozmowy z Andrzejem Lepperem są nieprawdziwe - powiedział na specjalnie zwołanej konferencji Zbigniew Ziobro. Wątpliwości, co do nagrania, wysunęła prokuratura. - Zapis rozmowy między Zbigniewem Ziobro a Andrzejem Lepperem na nośniku przedstawionym w prokuraturze przez byłego ministra sprawiedliwości jest najprawdopodobniej nieoryginalny - powiedziała w TVN24 rzeczniczka prokuratury okręgowej Katarzyna Szeska.

Były lider LPR, wicepremier w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, a po przegranych wyborach reprezentuje byłą żonę Janusza Palikota, Marię Nowińską. Ta domaga się od męża kilkudziesięciu milionów złotych. – To mój zawód. Wziąłem tą sprawę nie ze względu na medialny rozgłos – zapewnia w rozmowie z tvn24.pl mecenas Giertych.

LiD, ustami Wojciecha Olejniczaka przedstawił "plan działań koniecznych", jakie musi podjąć rząd, żeby uzdrowić służbę zdrowia. Pierwszym punktem planu jest "natychmiastowe spotkanie" premiera z przedstawicielami związków zawodowych i parlamentarzystami.

PiS przedstawiło „pakiet Religi” - projekty ustaw, które mają być odpowiedzią na reformę systemu służby zdrowia planowaną przez Platformę. Zbigniew Religa i Bolesław Piecha zaapelowali też do rządu o udostępnienie opozycji projektów ustaw przygotowanych przez PO.

Konrad Kornatowski opuścił budynek łódzkiej prokuratury. Przez cztery godziny odpowiadał na pytania śledczych dotyczące okoliczności śmierci Barbary Blidy.

Komisja Etyki Poselskiej zdecydowała o "zwróceniu uwagi" posłance PiS Beacie Kempie w związku z jej wypowiedziami podczas sejmowej debaty nad wnioskiem o powołanie komisji śledczej ws. okoliczności śmierci Barbary Blidy.

- To niedopuszczalne, gdy działania służby specjalnej mają charakter odwetowy i mają służyć jako pretekst do decyzji politycznych - tak CBA komentuje dzisiejsze doniesienia "Gazety Wyborczej". Dziennik, powołując się na informacje z kontroli przeprowadzonej przez ABW, podał że biuro bezprawnie posługiwało się fałszywymi dokumentami.

Nie ma żadnego konfliktu między mną a minister Ewą Kopacz - zapewniał na konferencji prasowej premier Donald Tusk. I jednocześnie, po raz pierwszy tak ostro, upominał dziennikarzy: - Nie piszcie o czymś, co nie miało miejsca. I nie proście mnie potem, żebym to komentował. To nieeleganckie.

"Strach" - kontrowersyjna książka Tomasza Grossa o polskim antysemityzmie po II wojnie światowej - będzie tematem dyskusji w magazynie "24 godziny o 17:30. Gośćmi Justyny Pochanke będą były ambasador Izraela Szewach Weiss, ks. Adam Boniecki z "Tygodnika Powszechnego" i prof. Jan Żaryn z IPN.

Upił się, porwał pociąg i uciekał przed policją. Złapany próbował przekupić funkcjonariuszy. Choć brzmi to jak scenariusz komediowego serialu, tak - w skrócie - wyglądał prawdziwy dzień z życia jednego z dolnośląskich maszynistów.

- Kwiaty czy koniak to dowód wdzięczności dla lekarza. Sam dałem filiżankę Rosenthala – zdradził Radiu Zet Janusz Kochanowski. Słowa RPO oburzyły Tomasza Pasierskiego z Fundacji Batorego. - Lekarze powinni dostawać godziwe zarobki i nie pobierać części pensji w prezentach. A rzecznik nie zna prawa – mówi portalowi tvn24.pl profesor.

Prokuratura chce w przyszłym tygodniu zorganizować konfrontacje świadków i podejrzanych - donoszą obrońcy żołnierzy, którzy odpowiadają przed sądem za ostrzelanie cywilów w Afganistanie.

Minister zdrowia Ewa Kopacz przedstawiła sejmowej komisji zdrowia założenia reformy służby zdrowia. Mówiła m.in. o decentralizacji NFZ, restrukturyzacji ZOZ-ów i szansach dla młodych lekarzy. - To zapowiedź zapowiedzi - komentował wiceprzewodniczący komisji zdrowia Marek Balicki (LiD).

Minister obrony narodowej Bogdan Klich wstrzymał decyzję o wyznaczeniu gen. dyw. Marka Tomaszyckiego na szefa Zarządu Szkolenia Sztabu Generalnego WP, do czasu wyjaśnienia wszelkich okoliczności związanych z prowadzonym przez prokuraturę wojskową śledztwem w sprawie ostrzelania ludności cywilnej w Nangar Khel - poinformował resort.

Rząd się pogubił. Nie ma projektów naprawy służby zdrowia, a Ewa Kopacz bazuje na tym, co przygotowało PiS - powiedział w TVN24 poseł Tadeusz Cymański. Jarosław Kaczyński przyznał, że PiS rozważało wniosek o wotum nieufności wobec minister zdrowia. - Na razie go nie będzie, ale to na razie może potrwać kilka dni - stwierdził.

- PO chce przejąć media publiczne i ograniczyć ich pluralizm. Jeśli to zrobi, będziemy mieli w Polsce putinadę - ogłosił w "Sygnałach Dnia" Jarosław Kaczyński. Prezes PiS zdradził też, że zaproponował Ludwikowi Dornowi powrót na stanowisko wiceprezesa PiS.