Chcemy dowiedzieć się, czy intencje prezydenta Lecha Kaczyńskiego są rzeczywiście szczere. Nie reagował bowiem, kiedy za poprzedniej ekipy były strajki pielęgniarek - tak konsultacje u Lecha Kaczyńskiego komentował w TVN24 szef klubu PO Zbigniew Chlebowski.

- To już patologia społeczna - mówi lekarz z fundacji Pedagogium o spożyciu wśród młodzieży napojów... energetycznych. Co drugi gimnazjalista z Mazowsza codziennie wypija po kilka "dopalaczy" - alarmuje "Życie Warszawy".

Abp Juliusz Paetz miał być inwigilowany przez WSI w ramach operacji „Anioł”. Na takie dokumenty natrafiła komisja weryfikacyjna WSI - podaje "Rzeczpospolita". Byłemu metropolicie poznańskiemu zarzucano molestowanie księży i kleryków.

MSZ przygotowało półoficjalną czarną listę działaczy polonijnych, z którymi dyplomaci powinni unikać kontaktu - donosi "Nasz Dziennik". Widnieje na niej m.in. nazwisko znanego z antysemickich poglądów sponsora Radia Maryja, Jana Kobylańskiego.

W najbliższą niedzielę, 13 stycznia po raz szesnasty zobaczymy na ulicach Polski tysiące osób z puszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny finał będzie jednak inny niż dotychczas... Między innymi dlatego, że po raz pierwszy transmitować go będzie TVN i TVN24.

Fundacja Helsińska postuluje stworzenie 17. województwa wyborczego, czyli okręgu "Zagranica", z odrębną listą kandydatów - pisze dziennik "Polska". - To ciekawy pomysł, który wzmocni poczucie więzi emigrantów z ojczyzną - mówią politolodzy.

- Minister nauki i szkolnictwa wyższego zamiast dziękować i wspierać nas stosuje represje. Takie działanie jest nieodpowiedzialne, albo - co gorsza - inspirowane przez kogoś z zewnątrz - tak o. Tadeusz Rydzyk komentował w Radiu Maryja informacje o skreśleniu jego uczelni z listy projektów rekomendowanych do dofinansowania ze środków UE.

- Nie znam kraju demokratycznego, w którym przywódcy jakiejś partii zajmowaliby się kwestią mediów publicznych w tonie inkwizytorskim - mówi Andrzej Urbański w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". Szef TVP przyznaje, że nie spodziewał się takiego stylu rządzenia Platformy.

Firmy telekomunikacyjne zrezygnują z prowizji, telewizje połączą siły, a Polacy od bladego świtu będą wrzucać złotówki do puszek wolontariuszy - to scenariusz na najbliższą niedzielę, dzień XVI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ale nie wszystkim nastrój dobroczynności się udziela - fiskus od każdego sms-a wysłanego na WOŚP pobierze 22% VAT-u - pisze "Dziennik".

9 zastępów straży pożarnej przez kilka godzin nie mogło sobie poradzić z pożarem, a straż miejska i policja do późnego wieczora patrolowały Błonia stadionu X-lecia. Zarządcy obiektu podejrzewają podpalenie.

- Nie zamieniaj naszego wspólnego życia, które trwało trzynaście lat, w polityczny spektakl. Nie dawaj pożywienia tym wszystkim padlinożercom - to apel posła PO Janusza Palikota do swojej byłej żony, która domaga się od eks-męża 40 milionów złotych. Marię Sowińską reprezentuje Roman Giertych.

- Zbigniew Ziobro kręci w sprawie nagrania, które miało być gwoździem do trumny Andrzeja Leppera - tak poseł Janusz Palikot z PO skomentował doniesienia prokuratury, że śledczy dysponują najprawdopodobniej nieoryginalnym zapisem rozmowy. - Nikt nie kręci, Platforma szuka tematu zastępczego, bo sobie nie radzi - ripostował Jacek Kurski.

Na kary od 6 miesięcy w zawieszeniu do jednego roku więzienia skazał Sąd Rejonowy w Świnoujściu czterech mężczyzn, którzy w lecie okradli byłego koordynatora do spraw służb specjalnych Zbigniewa Wassermanna i jego żonę.

- Byłoby niegodziwością, gdybym zmarnowała projekt poprzednika. Zbigniew Religa odwalił kawał dobrej roboty, ale jego projekt zawierał wiele błędów. Mam odwagę go poprawić i wprowadzić w życie - mówiła w "Magazynie 24 godziny" Ewa Kopacz.

Miały zbierać pieniądze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jechały z Pomorza do Warszawy po identyfikatory. Ich samochód wpadł w poślizg. Dwie niedoszłe wolontariuszki zginęły na miejscu, dwie zostały ranne.

Prezydent Lech Kaczyński zaprosił na czwartek przedstawicieli klubów parlamentarnych: PO, PiS, LiD i PSL na konsultacje w sprawie służby zdrowia - powiedział w "Magazynie 24 Godziny" TVN24 minister w Kancelarii Prezydenta Michał Kamiński. Wszystkie partie Sejmowe potwierdziły, że otrzymały zaproszenie i na spotkanie przybędą.

- Zwołanie Rady Gabinetowej to sugerowanie, że dopadł nas kryzys w służbie zdrowia. Nic złego się nie dzieje. Powinniśmy zająć się projektami ustaw - mówił w "Kropce nad i" wicepremier Grzegorz Schetyna.

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy krytykuje minister Ewę Kopacz, program zmian w służbie zdrowia minister Ewy Kopacz. Jednocześnie szef związku Krzysztof Bukiel przeprasza Kopacz za "zbyt emocjonalne" słowa lekarzy.

- Poduszkowiec równie łatwo porusza się na lądzie, jak i na wodzie - zachwalał nowy nabytek olsztyńskiej policji komendant Andrzej Góżdź. Szkoda tylko, że jeszcze tego samego dnia podczas uroczystej prezentacji maszyna przestała poruszać się w ogóle.

Szkoła o. Rydzyka nie dostanie 15,3 mln euro z Unii Europejskiej. Minister nauki wykreśliła ją z listy inwestycji kluczowych - podaje "Gazeta Wyborcza".