Kamiński to wojownik, a kierowana przez niego instytucja jest zdegenerowana - tak o CBA i jego szefie mówi w wywiadzie dla dziennika "Polska" Julia Pitera. Ma też propozycję kandydata na jego następcę - policjant, który "zna zasady funkcjonowania służb".

Białe bluzki z kołnierzykami i skromne czarne spódnice zastąpiły wieczorowe kreacje za kilkaset złotych. No a w takiej sukni bawić wypada się tylko w ... pałacu. Gdyby nie słowa "Poloneza czas zacząć" i wiecznie żywy przebój "Już za rok matura" - dzisiejsze bale studniówkowe w niczym nie przypominałyby tych sprzed jeszcze 20 lat.

Były minister środowiska Jan Szyszko naciskał na przyznanie dotacji dla imperium ojca Rydzyka, bo miał w tym swój interes - donosi "Dziennik". Zdaniem gazety już przed odejściem rządu PiS, Szyszko wsparł nowy kierunek na uczelni szefa Radia Maryja, bo wiedział, że czeka tam na niego intratna posada.

Prezydent Olsztyna pod lupą prokuratury. Jak donosi "Rzeczpospolita", Czesław Małkowski może już wkrótce usłyszeć zarzut niegospodarności. Chodzi m.in. o nieprawidłowości przy sprzedaży atrakcyjnej działki na jednym z olsztyńskich osiedli.

PO zapewnia, że celem komisji ds. nacisków nie jest atak na Zbigniewa Ziobrę. - Chcemy wychwycić mechanizm pozaformalnego wywierania wpływu przez najważniejsze osoby w państwie - wyjaśniał Sebastian Karpiniuk (PO). Tymczasem według Adama Hofmana (PiS), Platforma szuka w te sposób haków na PiS.

- Sensacja!! Marta Kaczyńska, córka prezydenta Lecha Kaczyńskiego, dostała propozycję występu w 7. edycji "Tańca z gwiazdami"! Wszystko na to wskazuje, że ją przyjmie! - donosi plotek.pl. Problem w tym, że prezydenówna nie dostała takiej propozycji.

Niezapomniana gestykulacja, niewyczerpana energia o każdej porze dnia i niesłychana medialność - takich atutów niejeden mógłby pozazdrościć. Poseł Tadeusz Cymański to jedna z najlepiej rozpoznawalnych postaci w Sejmie. Pod lupę wziął go Tomasz Sianecki, reporter "Faktów".

- Była to albo próba usunięcia Pawła Kowala z życia politycznego, albo pokazania, że błędem była likwidacja WSI – tak Przemysław Gosiewski komentuje dzisiejsze doniesienia o rzekomej współpracy byłego wiceszefa MSZ z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi. Jego zdaniem może tu działać "Związek Zawodowy Byłych Funkcjonariuszy".

Polscy piloci myśliwców F-16 z bazy w Poznaniu-Krzesinach zaczynają naukę obsługi elementów uzbrojenia tych samolotów. W tym roku będą mieli też pierwszą możliwość do porównania swoich umiejętności z innymi pilotami F-16 z krajów NATO.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku stycznia, na kandydatów PO głosowałoby 53 proc. zadeklarowanych uczestników elekcji; od ubiegłego miesiąca to o 3 pkt. proc. więcej - wynika z sondażu CBOS.

Tragedia na na drodze krajowej 22 w Krasowcu w Lubuskiem. Samochód śmiertelnie potrącił trzynastolatkę. Jej koleżanka została ranna. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziewczynki zostały potrącone przez Fiata Tipo, gdy przebiegały przez jezdnię.

- Jakieś osoby związane ze służbami specjalnymi chciały mnie zdyskredytować – tak o piątkowej publikacji "Dziennika" mówił Paweł Kowal (PiS). Według gazety, były wiceszef MSZ był w latach 2003-2005 zarejestrowany jako tajny współpracownik WSI o pseudonimie "Pallad".

Pani Aneta w ramach terapii zajęciowej dla niepełnosprawnych prowadziła ze swoimi podopiecznymi mały ogródek. Znajdowały się w nim warzywa, owoce, kwiaty i mak. Tą ostatnią uprawą zajęła się prokuratura, a Pani Aneta trafi przed sąd.

Rzecznik praw obywatelskich interweniuje w sprawie kart płatniczych dla bezdomnych. W Pekao SA bezdomni nie mogą wypłacać pensji, rent czy emerytur z bankomatu, bo nie dostają karty. Zastępca rzecznika zwrócił się w tej sprawie z pytaniem do Komisji Nadzoru Finansowego. Bank przekonuje: nie ma problemu.

Od końca grudnia Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie mogła walczyć z korupcją. Stało się tak po nowelizacji ustawy o CBA. Nowy Sejm przepis ten zmienił. A prezydent Lech Kaczyński podpisał stosowną ustawę. ABW nadal może łapać łapówkarzy.

Krakowska prokuratura wszczęła śledztwo w związku z książką Jana Tomasza Grossa „Strach” o polskim antysemityzmie po II wojnie światowej. Śledczy sprawdzą, czy doszło do "publicznego pomówienia narodu polskiego".

Szef MSWiA Grzegorz Schetyna polecił wojewodom, by sprawdzili, czy w szpitalach na ich terenie nie dochodzi do nieprawidłowości przy gospodarowaniu finansami. Chodzi o negocjacje z protestującymi lekarzami.

Prawie połowa Polaków lata 2005-2007 ocenia źle - wynika z sondażu TNS OBOP. Dobrych ocen jest jednak niewiele mniej. Chociaż większość badanych przyznaje, że nastąpił rozwój gospodarki i skuteczniej walczono z korupcją, to jednocześnie ankietowani zauważają, że pogorszył się poziom życia zwykłych ludzi i relacje międzyludzkie.

Pierwsze posiedzenie komisji śledczej ds. śmierci Barbary Blidy rozpoczęło się od sporów. Najpierw posłów poróżniła liczba członków prezydium, potem posłowie PiS wyszli z propozycją, by sięgnąć do prokuratorskich akt ze śledztwa dotyczącego mafii węglowej.

- Moje ostatnie tygodnie wcale nie są łatwe, ale nie zejdę z tej drogi. Przyszłam po to, żeby zreformować system zdrowia i to zrobię - mówiła na spotkaniu z przedstawicielami pracowników ochrony zdrowia zrzeszonymi w NSZZ "Solidarność" minister Ewa Kopacz.