- Platforma Obywatelska ma szansę być jedyną partią, która będzie rządziła przez dwie kadencje - uważa Stefan Niesiołowski. Taką tezę wicemarszałek Sejmu wysunął podczas wykładu o aktualnych problemach politycznych w Polsce w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie.

Codziennie o godzinie 11:15 z wieży Zamku Królewskiego rozbrzmiewa hejnał. Od początku stycznia melodia nie jest już puszczana z taśmy, a grana na żywo przez trębacza. Inicjatywa "hejnału w wersji live" będzie kosztowała miejski Ratusz 36 tysięcy złotych rocznie.

Kardynał Dziwisz skrytykował wydawnictwo Znak za wydanie "Strachu" Jana Tomasz Grossa. Jego zdaniem Społeczny Instytut Wydawniczy powinien krzewić "prawdy o historii, a nie budzić demony antypolskości i antysemityzmu jednocześnie".

Stosunki i współdziałanie między prezydentem a nowym premierem źle ocenia większość Polaków badanych przez TNS OBOP. Żaden z respondentów nie ocenia relacji polityków jako bardzo dobre.

Około 6,4 mln zł zebrano podczas październikowych obchodów VII Dnia Papieskiego. -Ta zbiórka pieniężna, to sukces całego narodu, który jest wrażliwy na nauczanie Jana Pawła II i ludzi młodych - stwierdził przewodniczący Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia abp Tadeusz Gocłowski.

Premier nie panuje nad służbami specjalnymi i nie ma koncepcji, jak nimi zarządzać. A to zagraża bezpieczeństwu państwa - w taki sposób rezygnację Pawła Grasia, odpowiedzialnego w kancelarii premiera za bezpieczeństwo komentują posłowie PiS. Przekonują, że polityk PO nie miał żadnych uprawnień, by nadzorować służby specjalne.

Prokuratura w Lublinie sprawdza czy poseł PO Janusz Palikot wypowiedziami na swoim blogu o rzekomych problemach alkoholowych prezydenta nie dopuścił się przestępstwa znieważenia głowy państwa. Tymczasem na blogu Palikota pojawił się nowy wpis. Poseł zapewnia, że prezydenta przeprosił, bo "nie chce brnąć głębiej w bezsens tego skandalu".

- To była dla mnie bardzo trudna decyzja. Nie było moim zamiarem wprowadzanie w błąd wyborców. Kiedy szłam do wyborów, myślałam, że sobie poradzę - to pierwszy komentarz byłej minister finansów Zyty Gilowskiej po jej decyzji o rezygnacji z poselskiego mandatu.

Jacek Kurski ma przeprosić Donalda Tuska za tzw. aferę billboardową - orzekł prawomocnie Sąd Apelacyjny. Sugerował, że PZU nielegalnie finansowało kampanię prezydencką lidera PO. Poseł PiS zapewnił, że wykona orzeczenie sądu.

- Do dzisiaj nie doczekaliśmy się od Janusza Palikota prawdziwych przeprosin - powiedział zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Robert Draba. Jak zapowiedział, w ciągu dwóch-trzech dni Kancelaria przygotuje pozew przeciwko Palikotowi za obrazę prezydenta.

Zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przy przyznawaniu pieniędzy fundacji "Lux Veritatis" związanej z Tadeuszem Rydzykiem złożył resort środowiska. Chodzi o dotację na poszukiwanie złóż wód geotermalnych w Toruniu.

Polskie szkoły nie zapewniają swoim uczniom bezpieczeństwa. Najwyższa Izba Kontroli przedstawiła we wtorek wyniki kontroli, po której negatywnie oceniła stan bezpieczeństwa w szkołach.

Choć wydaje się, że to historia jak z dramatu mrożącego krew w żyłach, niestety zdarzyła się naprawdę. Wezwana do zakładu fryzjerskiego do nieprzytomnej kobiety lekarka stwierdziła zgon. Fryzjerka nie uwierzyła. Kiedy na miejsce przyjechało pogotowie okazało się, że kobieta jeszcze żyje. Niestety, zmarła w drodze do szpitala.

- Premier dezawuuje prezydenta, bo myśli o stracie w wyborach prezydenckich w 2010 r. Inaczej by nie mówił, że podczas posiedzenia Rady Gabinetowej Lech Kaczyński był naburmuszony - ocenił w TVN24 były minister zdrowia, a obecnie poseł LiD Marek Balicki.

Szef sejmowego klubu PO Zbigniew Chlebowski zapowiedział, że jeszcze we wtorek odbędzie "poważną rozmowę" z Januszem Palikotem w związku z jego wypowiedziami na blogu. - Nie jest przesadzone, czy Palikot będzie szefem komisji "Przyjazne państwo". Chlebowski przyznał, że sprawa wpisu nt. rzekomego alkoholizmu prezydenta może zaważyć na tej decyzji.

Obok Mozarta i Beethovena - będą gwiazdy popu, rapu, hip-hopu i jazzu, a obok wiekowych dzieł sztuki - także sztuka teatru i filmu - to pomysły nowego ministra kultury na przekształcenie zwykłych lekcji muzyki i plastyki w edukację kulturalną z prawdziwego zdarzenia - donosi "Dziennik".

Policyjne patrole z "suszarkami" odchodzą do lamusa! Kierowcy, którzy lubią docisnąć pedał gazu, nie mają jednak powodu do radości. Na drogach zamiast funkcjonariuszy staną bezwzględni pogromcy samochodowych antyradarów - fotoimitatory.

To nie będą haki na Zbigniewa Ziobrę, tylko informacja o najgłośniejszych śledztwach - tak minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski skomentował w TVN24 raport, który w czwartek ma przedstawić prokurator krajowy.

Posiedzenie Rady Gabinetowej ws. reformy służby zdrowia było krótkie, bo - jak wyjaśnił prezydent - "nie ma powodu, by marnować czas na powtarzanie ogólników". Pytany o blog Janusza Palikota - Lech Kaczyński nazwał posła PO klaunem. Zapewnił, że nie jest alkoholikiem i nie nadużywa alkoholu.

- Paweł Graś nie będzie nowym sekretarzem generalnym PO - powiedział w radiowej "Trójce" pełniący tę funkcję szef MSWiA Grzegorz Schetyna. Jak wyjaśnił, Graś zrezygnował z funkcji sekretarza stanu w Kancelarii Premiera z przyczyn rodzinnych. Nazwisko następcy Grasia będzie znane na początku przyszłego tygodnia - dodał wicepremier.