- Jego zeznania rzuciły nowe światło na nieprawidłowości w ABW - mówiła tuż po przesłuchaniu Grzegorza S., funkcjonariusza kierującego akcją zatrzymania Barbary Blidy, mec. Stanisława Mizdra. Pełnomocniczka rodziny Blidów przyznała, że jego zeznania jej nie zaskoczyły.

Prawdopodobnie w poniedziałek lub we wtorek rano resort środowiska złoży do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przy przyznawaniu fundacji "Lux Veritatis" dotacji na poszukiwanie złóż wód geotermalnych w Toruniu.

Prezydent nie był naburmuszony, ale trzeba coś takiego powiedzieć, jak się nie ma pomysłu na naprawę służby zdrowia - w taki sposób prezes PiS Jarosław Kaczyński odniósł się do zarzutów premiera pod adresem Lecha Kaczyńskiego. Stwierdził, że jedyny plan, jaki ma PO to "plan pani Sawickiej".

Prezydent Lecha Kaczyński będzie rozmawiał we wtorek z przedstawicielami Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy (OZZL). Informacje o planowanym spotkaniu potwierdza szef OZZL Krzysztof Bukiel.

5 kilogramów materiałów wybuchowych znaleźli policjanci na terenie posesji w Jaktorowie, gdy badali sprawę wybuchu, do którego doszło w obiektach jednej z firm w Grodzisku Mazowieckim. Mundurowi zatrzymali Piotra J. oraz Przemysława M. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Prezydent był naburmuszony, zniecierpliwiony i przerywał minister zdrowia. Nie usłyszeliśmy żadnych konkretów, tylko hasła z kampanii wyborczej PiS - w tak ostrych słowach premier podsumował Radę Gabinetową. - Nie było rzeczowych odpowiedzi rządu - stwierdził z kolei Lech Kaczyński.

Radny gminy Filipów Andrzej S. potrącił w niedzielę na drodze w Filipowie w województwie Podlaskim pieszą i uciekł z miejsca wypadku. Kiedy zatrzymała go policja, miał 2,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jedna osoba zginęła karambolu, do którego doszło w Raculi pod Zieloną Górą na trasie do Szczecina. Zderzyło się aż sześć samochodów, w tym cysterna.

Rozpoczęło się przesłuchanie dowódcy pierwszej zmiany polskiego kontyngentu w Afganistanie gen. Marka Tomaszyckiego. Według mediów miał on tuszować wydarzenia w Nangar Khel, gdzie polscy żołnierze ostrzelali afgańskich cywilów.

28-letni wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ze Starachowic (świętokrzyskie) ukradł pieniądze z puszki WOŚP.

16 osób, w tym 14 dzieci, zostało rannych w zderzeniu gimbusa z BMW. Do wypadku doszło w Sietejowie koło Skalbmierza (świętokrzyskie). Natomiast w Jędrzejowie, samochód uderzył w przejeżdżający pociąg.

- To jest próba uderzenia w polskiego prezydenta - powiedziała w TVN24 Beata Kempa komentując pytanie zadane przez Janusza Palikota na jego blogu w portalu Onet.pl. Palikot zapytał w niedzielę: "Czy prezydent Lech Kaczyński nadużywa alkoholu?".

- Oglądanie w ciąży horrorów i słuchanie muzyki, która nie ma w sobie "harmonii dźwięków", szkodzi "dziecku pod sercem matki" - napisała rzecznik praw dziecka Ewa Sowińska. Wśród czynników zagrażających ciężarnej nie znalazła się natomiast przemoc domowa czy praca ponad siły.

Pod pomnikiem "Tym, którzy nie powrócili z morza" w Szczecinie przed świtem, dokładnie w godzinę przewrócenia się promu, odbył się apel poległych. Uroczystości żałobne w rocznicę zatonięcia promu odbędą się w poniedziałek również w Świnoujściu, Gdańsku i Gdyni.

Tuż przed posiedzeniem Rady Gabinetowej nt. zdrowia politycy PO poddają w wątpliwość intencje prezydenta. - Jeśli będzie wchodził w kompetencje rządu, to zmieni się w rzecznika PiS i swojego brata Jarosława - ocenił w TVN24 minister w kancelarii premiera Rafał Grupiński. Dodał, że Lech Kaczyński nic nie proponuje, tylko powtarza postulat PiS o konieczności podwyższenia składki zdrowotnej.

- Jeżeli pan prezydent będzie sobie życzyć, zostanie wszczęte postępowanie w sprawie obrazy głowy państwa przez Janusza Palikota - stwierdził w Radiu ZET Zbigniew Ćwiąkalski. Minister sprawiedliwości potwierdził, że toczy się postępowanie w sprawie przecieków stenogramów dr. Mirosława G.

Rewolucja w strukturach Sejmu. Wśród 1,2 tysiąca urzędników tylko dwie piąte to ekonomiści czy prawnicy, a ponad jedna piąta – kierowcy, sprzątaczki czy ogrodnicy. Szef Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich zapowiada zwiększenie liczby specjalistów – pisze „Rzeczpospolita”.

Trzy osoby zginęły w pożarze dwurodzinnego domu, który wybuchł w poniedziałek nad ranem w Marcinkowie koło Mogilna - poinformowała straż pożarna.

Piotr Kucy, marynarz ze Świnoujścia padł ofiarą pomyłki tamtejszej prokuratury dosłownie i w przenośni. Gdy policja znalazła w kanale portowym zwłoki mężczyzny, była przekonana, że to jego ciało.