Benedykt XVI wezwał do położenia kresu aktom przemocy w Kenii, które rozpoczęły się pod koniec grudnia po ogłoszeniu kwestionowanych przez opozycję wyników wyborów prezydenckich. Papież zaapelował o "natychmiastowe zakończenie bratobójczego konfliktu" i rozwiązanie sporu poprzez dialog.

Z prośbą o udostępnienie raportu dotyczącego funkcjonowania Centralnego Biura Antykorupcyjnego zwrócił się do autorki dokumentu - minister Julii Pitery - Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski.

Szpitale wkrótce dostaną dodatkowe pieniądze z NFZ. Fundusz chce bowiem powiększyć swój budżet o 1,4 miliarda zł - pisze gazeta.pl. Pieniędzy szuka też minister zdrowia Ewa Kopacz. Jak mówi: w nowych ustawach i w starym systemie.

Dwie osoby zginęły na przejeździe kolejowym w Skalmierzu k. Sieradza (Łódzkie) po tym, jak pociąg osobowy relacji Łódź-Kalisz uderzył w ciągnik, którym jechały. Mężczyźni próbowali zepchnąć zepsuty pojazd z przejazdu kolejowego.

- Dyskusja na temat ustawy aborcyjnej już się przetoczyła. Jest szeroki konsensus społeczny. Zostawmy to - tak minister zdrowia Ewa Kopacz odniosła się do informacji, że RPO chce zaskarżyć część ustawy antyaborcyjnej do Trybunału Konstytucyjnego.

- Śmieszą mnie twarze "związkowych liderów", którzy w pracy spędzają kilkanaście dni w roku - powiedział Paweł Poncyljusz w TVN24. Według byłego wiceministra gospodarki, "górniczy aktywiści" wyższymi płacami mydlą oczy szeregowym pracownikom, "bo strajkować przeciwko pijaństwu i bumelanctwu na kopalniach nikt by nie chciał".

Koniec partyjnej pokuty Ludwika Dorna. Jarosław Kaczyński chce by wrócił na stanowisko wiceprezesa partii - donosi "Wprost". We władzach ma znaleźć się jeszcze miejsce dla Zbigniewa Ziobry i Aleksandry Natalli-Świat - pisze "Rzeczpospolita".

- Na lewicy mieli już swój czas. Rozkradli kraj, więc w tej chwili niech siedzą cicho i pracują na chleb - mówi "Dziennikowi" biskup Tadeusz Pieronek. To reakcja na zapowiedź LiD, że skieruje do TK sprawę finansowania z budżetu Świątyni Opatrzności Bożej.

Koniec z funkcjonariuszami chowającymi się w krzakach. Policja drogowa ma się zająć poprawą bezpieczeństwa na drogach - mówi Adam Rapacki, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji w rozmowie z "Faktem".

Lech Wałęsa zgodnie z sądowym nakazem przeprosił w internecie za słowa wypowiedziane na antenie TVN24 ponad 2 lata temu. Były prezydent nazwał wtedy Krzysztofa Wyszkowskiego "debilem", "wariatem" i "małpą z brzytwą".

Polska armia ma już sześć bezzałogowych samolotów orbiter. Służą w Iraku, Afganistanie a wkrótce trafią do Czadu. Obsługują je żołnierze, którzy muszą... być zapalonymi graczami komputerowymi, pisze "Życie Warszawy".

Pogorszenie polsko-rosyjskich stosunków będzie "sporym kosztem" tarczy antyrakietowej i nie może być tak, że z tym kosztem pozostaniemy sami - mówi szef MSZ Radosław Sikorski w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej".

Mniejszości seksualne nie mają co liczyć na ulgowe traktowanie przez ekipę Donalda Tuska - informuje "Dziennik". Nowy rząd nie zgodzi się na legalizację małżeństw homoseksualnych, czego coraz głośniej domagają się organizacje i środowiska gejowskie.

Mrozy zbierają śmiertelne żniwo. W Łodzi zginął mężczyzna, który dogrzewał się elektrycznym grzejnikiem. W wyniku spięcia instalacji elektrycznej w mieszkaniu wybuchł pożar.

Na dopłaty z Funduszu Pracy mogą liczyć bezrobotni, którzy znajdą zatrudnienie poza miejscem zamieszkania, pisze dziennik "Polska". To rozwiązanie wzorowane na doświadczeniach brytyjskich i irlandzkich.

O 230 złotych, a nie jak donosiła prasa 3 tysiące, wzrośnie uposażenie poselskie. W budżecie Kancelarii Sejmu na 2008 rok przewidziano 9.900 zł brutto uposażenia dla każdego z posłów.

Politycy spierają się o prezydenckie opinie o szefach służb specjalnych. Zbigniew Wassermann na antenie TVN24 stwierdził, że medialne doniesienia, jakoby Lech Kaczyński miał ich nie wydać są kłamstwem. Według doradcy prezydenta ds. służb prof. Andrzeja Zybertowicza, przede wszystkim należy ustalić czy w przypadku szefa ABW nie zachodzi konflikt interesów.

- Świątynia miała być wotum narodu, ale naród nie chciał dawać datków, więc Episkopat zaczął się zastanawiać jak wydobyć pieniądze z budżetu państwa - mówiła w Magazynie 24 godziny Joanna Senyszyn (LiD). - To nie są pieniądze na Świątynię Opatrzności, ale na cały kompleks naukowo-muzealny - tłumaczył Marek Jurek (PR).

Lech Kaczyński postanowił zaangażować się w walkę o media publiczne i nie chce dopuścić do przejęcia ich przez PO. W tym celu kilka dni przed świętami spotkał się z szefem SLD Wojciechem Olejniczakiem – informuje „Wprost”.