Mężczyzna, który w sobotę uciekł z prokuratury został w poniedziałek rano schwytany w pobliżu swojego domu - poinformowała TVN24 Irena Kornicz ze szczecińskiej policji.

- Jeżeli znalazły się pieniądze dla lekarzy, to powinny znaleźć się i dla nas - mówiła w TVN24 rzecznik OZZPiP Ewa Obuchowska w imieniu rozpoczynających dziś protest pielęgniarek. Strajk przybierze różne formy – od oflagowania się i założenia czarnych strojów, do odejścia od łóżek pacjentów.

Dwie osoby zginęły, a osiem jest rannych w wyniku dwóch wypadków na drodze krajowej nr 7 w okolicach Zielonki Pasłęckiej w Warmińsko-Mazurskim. W karambolach, do których doszło 200 m od siebie uczestniczyło 6 samochodów osobowych i 3 tiry.

Były lider SLD "chwycił za pióro". Poniedziałkowy "Dziennik" ujawnił, że Józef Oleksy pracuje nad książką. Nie będzie to jednak rozliczenie ze światem polskiej lewicy, a próba opisania świata przyszłości.

Z końcem kwietnia Kazimierz Marcinkiewicz niemal na pewno straci pracę w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju - donosi "Dziennik". Zdaniem gazety misji nie przedłuży mu prezes NBP Sławomir Skrzypek. Sam Marcinkiewicz ma ponoć liczyć na przejęcie fotela premiera, gdy Donaldowi Tuskowi uda się zostać prezydentem.

Można z nią lepić pierogi, grać w warcaby, a najlepiej to pobawić się z nią w chowanego - kto jak kto, ale wnuki najlepiej wiedzą, jak spędzić czas z babcią.

Matura za pasem, czas na studniówki - dziennik "Polska" informuje jednak, że studniówkowe bale stały się tak kosztowne, że wielu maturzystów po prostu na nie nie stać.

Zgłoś bubel prawny, absurdalny przepis lub własne rozwiązanie - apeluje Janusz Palikot na internetowej stronie komisji Przyjazne Państwo. Na razie przyjął 25 zgłoszeń - informuje "Życie Warszawy". Najwięcej dotyczy przepisów podatkowych.

- Władze Bydgoszczy nie zgadzają się na szantaż pracowników MZK - to oficjalne stanowisko bydgoskiego ratusza wobec protestu kierowców autobusów. Związek Zawodowy Pracowników Komunikacji Miejskiej domaga się odwołania prezesa spółki - ratusz nie chciał z nimi rozmawiać, więc zorganizowali dwugodzinny strajk ostrzegawczy.

Prezydent Olsztyna Czesław Małkowski molestował podległe mu urzędniczki - donosi "Rzeczpospolita". Choć mówiło się o tym od lat, lokalni działacze milczeli, a prokuratura umorzyła rozpoczęte postępowanie.

Zbliża się koniec sądów 24-godzinnych w obecnej formie - informuje "Polska". Specjalny zespół pod kierownictwem prof. Andrzeja Zolla już przygotowuje zmiany, które w założeniu mają poprawić ich dotychczasowe funkcjonowanie.

Dziś żeby zmienić nazwisko trzeba albo zmienić stan cywilny albo przejść żmudną drogę przez urzędy. Jak informuje dziennik "Polska", rząd planuje ułatwić obywatelom pozbycie się niechcianego nazwiska.

O szkolnych mundurkach będą decydować rady pedagogiczne w porozumieniu z rodzicami - zapowiedziała szefowa MEN Katarzyna Hall, a "Dziennik" informuje, że sprawą zniesienia obowiązkowych strojów zajmie się Sejm. Pomysłodawca mundurków, Roman Giertych, jest oburzony.

- Niedopuszczalne jest w ogóle tworzenie wokół Radia Maryja, które określa się jako katolickie, środowiska politycznego - w rozmowie z "Dziennikiem" abp Tadeusz Gocłowski gani o. Tadeusza Rydzyka i Radio Maryja za tworzenie i wspieranie inicjatyw politycznych.

- Ci żołnierze powinni odpowiadać z wolnej stopy i w mundurach - tak o wojskowych oskarżonych o masakrę w afgańskim Nangar Khel mówi gen. Sławomir Petelicki, były dowódca GROMU, który poręczył za zatrzymanych.

Nie milkną komentarze po upublicznieniu stenogramu Rady Gabinetowej. - W środowisku biznesowym, taki wyciek byłby przestępstwem kryminalnym - ocenił w "Magazynie 24 Godziny" Zbigniew Religa.

- Ryzyko dzikiej prywatyzacji zostało oddalone – zapewniła w „Magazynie 24 godziny” Hanna Gronkiewicz-Waltz. Prezydent stolicy jest zadowolona z projektu reformy służby zdrowia. -Mam nadzieję, że prezydent go nie zawetuje - mówi.

Kolejnych ośmiu górników przyłączyło się do głodówki, prowadzonej 1050 metrów pod ziemią w kopalni "Budryk". W kopalni głoduje 30 osób, dwie juź odwieziono do szpitala. Protest w Budryku trwa już ponad miesiąc.

Nawet osiem lat wiezienia grozi trójce 17-latków, którzy omal nie wykoleili pociągu koło Chojnowa na Dolnym Ślasku. Chłopcy ustawili na torach dwumetrową konstrukcję.