- Chcę zmiany konstytucji lub uchwalenia nowej - zapowiada w rozmowie z "Polską" Jarosław Kaczyński. Drugi cel na następną kadencję to dalsza walka z korupcją. - Trzeba będzie uderzać wiele razy, coraz mocniej - mówi premier.

Na wokandę wraca głośna sprawa mordercy z Doliny Chochołowskiej. Białostocki sąd zajmie się dziś odwołaniem od wyroku dożywocia dla Pawła H.

- Osądzanie Beaty Sawickiej nie powinno się odbywać aurze walki partyjnej, chyba że ktoś ma mentalność karła moralnego – powiedział w "Magazynie 24 godziny" TVN24 Władysław Bartoszewski. I dodał: - PiS szmaci III Rzeczpospolitą.

- Jak patrzę na ten rząd, robi mi się niedobrze. Podstawili jej agenta, który ją uwiódł i następnie przez rok namawiał do korupcji - mówił o sytuacji posłanki Sawickiej senator Gowin. - PO sięga po insynuacje, dowody są bardzo mocne - ripostował minister Ziobro.

- PiS trzeba odsunąć od władzy - mówi Donald Tusk w rozmowie z Moniką Olejnik w "Kropce nad i". - Nie ma usprawiedliwienia dla zachowania byłej posłanki, ale nie ma też usprawiedliwienia dla polityków, którzy takie akcje wykorzystują w walce z opozycją.

- Nie ma dnia, w którym werdykt sądu nie potwierdza: PiS to partia, która oparła kampanię na kłamstwach i oszczerstwach – grzmiał na konwencji Białymstoku Donald Tusk. – Generał Kiszczak mógłby się uczyć od Jarosława Kaczyńskiego i Mariusza Kamińskiego – dodał.

Policjanci z Namysłowa i Komendy Wojewódzkiej w Opolu zatrzymali 7 osób podejrzanych o produkowanie i rozprowadzanie fałszywych pieniędzy na terenie Opolszczyzny i Dolnego Śląska. Zatrzymanym grozi nawet 25 lat więzienia.

- Odstawmy na bok emocje, tu scenariusz pisze Kodeks Postępowania Karnego, chociaż rozumiem, że metody CBA są opresyjne i mogą doprowadzić nawet do łez - mówi minister, koordynator służb specjalnych, Zbigniew Wassermann.

- Przyznaję, że wyraz całego spotu jest bardzo ostry - mówi minister zdrowia Zbigniew Religa. Minister podpisuje się jednak pod tym, co powiedział. - Jestem przeciwny prywatyzacji, ale nie przekształcaniu szpitali w spółki prawa handlowego - zaznacza.

- PO broni się przez płaczącą kobietę, to podłe - tak premier skomentował konferencję prasową byłej posłanki PO Beaty Sawickiej. Wcześniej przyznał, że ma pretensje do szefa CBA Mariusza Kamińskiego, że tak długo zwlekał z ujawnieniem kompromitujących ją nagrań.

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił wniosek Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości przeciwko wiceszefowi Platformy Obywatelskiej Bronisławowi Komorowskiemu. - W obecnym programie PO w żadnym punkcie nie ma mowy o prywatyzacji szpitali - uzasadniała decyzję sędzia Małgorzata Borkowska.

- Niech PiS i PO – dwa ugrupowania, które zgotowały posłance Sawickiej ten los, zostawią już ją w spokoju – uważa Wojciech Olejniczak. Zaapelował też do Tuska o wspólne rozliczenie działalności CBA. Kandydat Samoobrony do Sejmu mówi mocniej: "CBA stosuje bolszewickie i nazistowskie metody".

Prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz - Waltz (PO), poinformowała dzisiaj, że dwa tygodnie temu zwrócono się do szefa stołecznej straży miejskiej z poleceniem wydania mundurów CBA. Tymczasem PiS twierdzi, że należy przeprowadzić nowe wybory w Warszawie.

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów przyznają, że zakup środków odurzających i ewentualne kontrole nie są dla nich problemem. Narkotyki kupują u dilerów, a by oszukać narkotykowe testery, zaopatrują się w butelkowany mocz.

Komisji do pilnego wyjaśnienia okoliczności kontroli prymasa Józefa Glempa na podszczecińskim lotnisku chce Grzegorz Napieralski (SLD). - Nie można karać za wykonywanie obowiązków służbowych - uważa sekretarz generalny SLD i zapowiada interwencję poselską.

Chcecie wygrać wybory zabijając ludzi. Ja teraz walczę o życie, proszę, żeby CBA mnie nie linczowało - dramatycznie apelowała do szefa CBA Mariusza Kamińskiego Beata Sawicka. Zaraz potem zemdlała.

Posłanka Beata Sawicka mocno nalegała, żebym zgodził się na finansowanie z pieniędzy Kancelarii Sejmu mieszkania w stolicy. Nie chciała nocować w pokoju sejmowym. Czyżby miała coś do ukrycia? - pytał na specjalnie zwołanej konferencji prasowej marszałek Ludwik Dorn.

Sąd Okręgowy w Warszawie ponownie rozpatrzy złożony w trybie wyborczym wniosek Platformy Obywatelskiej w sprawie spotu Prawa i Sprawiedliwości, dotyczącego rzekomo planowanej przez PO prywatyzacji szpitali.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zaprzecza, że Sawicka i agent mieli romans. Posłanka mówi: - Byłam nim zafascynowana. Otrzymywałam od niego czułe i miłe sms-y, listy, upominki i kwiaty.

- Julia Pitera, jeszcze jako niezależny poseł, mogła nie poprzeć powstającej właśnie koalicji PO-LiD, chciałem ostrzec swoją starą koleżankę - tak premier Jarosław Kaczyński wyjaśnił sens swojej rozmowy telefonicznej z Piterą. Wcześniej posłanka PO w TVN24 wyznała, że Jarosław Kaczyński ją szantażował.