Trzy miesiące temu elektorat LiD wynosił 13 proc. Dzisiaj to jedynie 4 procent - wynika z sondażu publikowanego przez "Rzeczpospolitą". Być może dlatego lewica zaczęła poważnie myśleć już o wyborach prezydenckich w 2010 roku i przypomniała sobie o Włodzimierzu Cimoszewiczu - o czym pisze "Dziennik".

Spokojny, umiarkowany, merytoryczny - taki już niedługo będzie występujący w radiu czy telewizji polityk PiS. Partia byłego premiera bierze się za weryfikację medialnych gwiazd PiS - podaje "Gazeta Wyborcza". Wypowiedziom polityków już przygląda się specjalny zespół do spraw mediów, potem zdecyduje kto wypada dobrze, a kto szkodzi wizerunkowi partii.

Donald Tusk w piątek jedzie z jednodniową wizytą na Słowację. Premier Polski spotka się między innymi ze słowackim prezydentem Ivanem Gaszparowiczem i premierem Robertem Fico. Jednym z głównych tematów ma być tarcza antyrakietowa.

Jak pisze "Gazeta Wyborcza", okazało się, że projekt ustawy o przekształceniu szpitali zezwala na dziką prywatyzację. Według gazety, teraz rozgorzała dyskusja, kto jest jego autorem...

- Skończył się happening Ziobry. Pobiliście rekord świata w psuciu państwa i on już nigdy nie będzie pobity – mówi na antenie TVN24 poseł PO Kazimierz Kutz do Joachima Brudzińskiego z PiS. Brudziński odpowiada, że przez Kutza przemawia "polityczne chciejstwo".

Sytuacja w służbie zdrowia, górnictwie oraz koordynacja służb specjalnych - to główne tematy wieczornego spotkania prezydiów koalicyjnych klubów PO i PSL z ministrami rządu Donalda Tuska.

- Wypowiedzi Janusza Palikota, robiące wrażenie "jakiejś dewiacji indywidualnej", wpisują się w coś niedobrego - tak Jarosław Kaczyński skomentował wpis posła Platformy, w którym pyta on, czy prezydent Lech Kaczyński nadużywa alkoholu.

- Jeżeli zostałyby zrealizowane porozumienia z września, to średnie zarobki górników z Budryka wynosiłoby 5.400 zł miesięcznie. Ale trzy związki zadecydowały: chłopy, jeszcze więcej wyszarpniemy. I znaleźli się w pułapce - mówił w "Magazynie 24 Godziny" TVN24 wicepremier Waldemar Pawlak.

- Amerykanie jednoznacznie potwierdzają, że chcą by w Polsce znalazło się 10 wyrzutni rakietowych. Ich dyplomacja potrzebuje sukcesu, to szansa na spełnienie naszych postulatów - powiedział Bogdan Klich, gość programu "Kropka nad i" TVN24.

Janusz Palikot rzeczywiście zachował się nie najlepiej, ale przeprosił. Złożył też pewne deklaracje w zakresie swojej aktywności, tym razem w komisji Przyjazne Państwo, a nie na swoim blogu - powiedział Zbigniew Chlebowski. Szef klubu PO stwierdził, że po prezydium partii sprawa Palikota jest tym samym zamknięta.

- Antysemityzm w Polsce? Nie żartujmy. To tylko szukanie tematów zastępczych - mówił o książce "Strach" Tomasza Grossa gość Magazynu 24 Godziny Lech Wałęsa. Według byłego prezydenta stosunki między Polakami, a Żydami są wzorowe.

Pan Ziobro koniecznie chce sprowokować nas do tego, żebyśmy działali tak jak on - skomentował w "Magazynie 24 Godziny" TVN24 zarzuty byłego ministra sprawiedliwości prokurator krajowy Marek Staszak. Wcześniej zapewnił: - Wszystkie śledztwa, bez względu na zmiany kadrowe w prokuraturach i resorcie, są kontynuowane. Poinformował również, że skończył się przegląd śledztw prowadzonych przez poprzednią ekipę.

Prezydent Lech Kaczyński powinien być przesłuchany przez prokuratura. Domaga się tego mecenas Leszek Piotrowski, pełnomocnik rodziny Blidów w śledztwie dotyczącym śmierci Barbary Blidy.

Jeśli ktoś uważa, że hokej na lodzie to sport dla prawdziwych mężczyzn, to jest w błędzie. - Hokej to sport dla prawdziwych kobiet! - tak przynajmniej uważają dziewczyny, które grają w jednym z toruńskich zespołów hokejowych.

Polski rząd pozwoli na wybudowanie tarczy antyrakietowej w kraju, jeśli Stany Zjednoczone zgodzą się na nasze warunki. A politycy amerykańscy są gotowi na dyskusje - oznajmił szef MON Bogdan Klich po powrocie ze Stanów Zjednoczonych podkreślił: - Ważniejsze od tempa rozmów są ich rezultaty.

Zabójstwa w Serbach bliżej wyjaśnienia? Policja odnalazła samochód marki Volkswagen, który został skradziony z miejsca mordu księdza i gospodyni. Funkcjonariusze mają już rysopis prawdopodobnego sprawcy.

- Spraw nie trzeba "skręcać", można je "wysłać na wczasy" - tak Zbigniew Ziobro odpowiadał na zapewnienia prokuratora krajowego Marka Staszaka, że wszystkie "napoczęte" sprawy, mimo zmian kadrowych są kontynuowane. B. minister sprawiedliwości dodał, że złoży wniosek o powołanie kolejnych komisji śledczych ws. ataków na jego partię.