- Mam pewne opory przed łganiem w żywe oczy - mówi premier Jarosław Kaczyński dla "Faktu", piętnując jednocześnie Platformę Obywatelską i jej lidera: - Na pewno nie będziemy próbowali przewyższać PO w knajackich atakach - dodaje.

- Budujmy w Polsce kulturę i obyczaj polityczny - apelował do polityków PiS-u Ryszard Kalisz z SLD. - To PO deklaruje współpracę i szacunek, a tymczasem obraża prezydenta - ripostował Zbigniew Wassermann z PiS.

Dwie osoby zostały ranne w pożarze kamienicy w Płocku. Prawdopodobną przyczyną ognia było zwarcie instalacji elektrycznej.

Anna Fotyga, szefowa dyplomacji wskazała kolejnych ambasadorów, mimo że rząd podał się już do dymisji - pisze "Rzeczpospolita".

Szefowie ABW w ostatnich tygodniach wynosili z urzędu i kopiowali tajne dokumenty - twierdzą dwaj oficerowie tych służb w rozmowie z "Dziennikiem". Niedawny szef ABW Bogdan Święczkowski zaprzecza.

Partia Donalda Tuska ma dziś najmocniejszą pozycję w swojej historii - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP dla "Dziennika". Gdyby wybory odbyły się w niedzielę PO dosłownie zmiotłaby pozostałe partie i z 53 procentowym poparciem mogłaby rządzić samodzielnie.

- W Afganistanie powinno być około 1500, a nie jak dotychczas 1200 polskich żołnierzy - twierdzi generał Marek Tomaszycki, który do końca października dowodził pierwszą zmianą Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.

Beata Sawicka nie trafi do aresztu. - Poniedziałkowe zatrzymanie byłej posłanki przez CBA było bezzasadne i naruszało przepisy Kodeksu Postępowania Karnego - powiedział prezes Sądu Rejonowego w Poznaniu, Waldemar Inerowicz. Prokuratorzy zapowiedzieli złożenie zażalenia.

Adam Domanasiewicz - chirurg pracujący w trzebnickim szpitalu - wsławił się przeprowadzeniem wielu skomplikowanych operacji. Do jego sukcesów można zaliczyć przyszycie ręki ośmioletniemu Dominikowi, po tym jak pralka zmiażdżyła jego dłoń.

- Rozmawiałem z prezesem dwukrotnie parę miesięcy temu i powiedziałem mu, że całkowicie nie zgadzam się ze sposobem, w jaki kieruje on partią - mówi Ludwik Dorn w wywiadzie udzielonym "Rzeczpospolitej". Przyznaje, że myślał też o rezygnacji z funkcji marszałka.

- Działanie na rzecz partii nie oznacza złożenia mandatu czy rezygnacji z członkostwa - uważa Paweł Zalewski, który w poniedziałek zrezygnował z bycia wiceprezesem PiS-u. Domaga się większej swobody wypowiedzi i poglądów w partii.

- Dokumenty legalizacyjne nigdy nie powinny być niszczone - powiedział w TVN24 dr Zbigniew Siemiątkowski, były szef Agencji Wywiadu. Odniósł się w ten sposób do zarządzenia premiera, na podstawie którego ABW może niszczyć takie dokumenty.

"Nieprawdziwą" i "absolutnie skandaliczną" nazwał lider PO Donald Tusk środową informację "Rzeczpospolitej", jakoby jego "tajemniczy emisariusz" miał kilka dni temu przekonywać prezesa IPN Janusza Kurtykę, by ten wstrzymał publikację książki o kontaktach Lecha Wałęsy z SB.

Karambol na Wisłostradzie. W okolicach mostu Grota-Roweckiego zderzyło się sześć samochodów. Kilka osób odniosło niewielkie obrażenia głowy i kręgosłupa.

- Standardy niszczenia dokumentów ABW są teraz wyższe niż dawniej - tak minister do spraw służb specjalnych odpowiada na wątpliwości w sprawie nowego rozporządzenia premiera. Podkreślił też, że dotychczas nie wydano żadnej decyzji na mocy tego rozporządzenia, a publikacja "Gazety Wyborczej" to igranie z ludzkim życiem.

Klub Lewicy i Demokratów jeszcze w tym tygodniu ponownie złoży do Trybunału Konstytucyjnego wnioski o zbadanie zgodności z ustawą zasadniczą kilku aktów prawnych, w tym ustawy o CBA.

Kontrolerzy biletów z firmy Arsen dotkliwie pobili w miejskim autobusie głuchoniemego pasażera - tak przynajmniej twierdzi jedna z pasażerek autobusu w rozmowie z "Gazetą Olsztyńską". Władze MPK w Olsztynie zaprzeczają i przekonują, że było dokładnie odwrotnie: to on rzucił się na nich z pięściami. Z nagrań monitoringu nie wynika jednoznacznie, kto zaczął bójkę.

- Władze zostały poinformowane o remoncie Krakowskiego Przedmieścia kilka miesięcy temu - mówi wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz, odpierając zarzuty Michała Kamińskiego. Ten prezydencki minister twierdzi, że remont ulicy przed Pałacem Prezydenckim to wyraz nieudolności i sabotażu władz stolicy.