Kielecki sąd skazał na trzy lata pozbawienia wolności 29-letnią Natalię M. oraz na rok i sześć miesięcy Cezarego D. - to kary za doprowadzenie do wypadku na zalewie Chańcza w województwie świętokrzyskim, w którym zginęła 12-letnia dziewczynka.

Dyrektor zabrzańskiego szpitala klinicznego odmówił wypłacenia pensji lekarzom za czas strajku. Swoją decyzję tłumaczy tym, że lekarze nie wypełniali dokumentacji leczenia pacjentów, na podstawie której szpital może uzyskać pieniądze z NFZ.

Wójt gminy Słupsk i słupski starosta będą rozmawiali z szefami Ministerstwa Obrony Narodowej i Biura Bezpieczeństwa Narodowego o tarczy antyrakietowej. Według nieoficjalnych informacji, instalacja ma stanąć właśnie w tym regionie.

Zła kondycja wieloryba widzianego w niedzielę na Bałtyku może wynikać z braku pożywienia. Naukowcy martwią się o jego kondycję. Od wczoraj ssaka nie widziano w naszym morzu.

- Panie Ziobro, jeśli chce się pan ze mną bić, to proszę to czynić ze mną, a nie moimi, Bogu ducha winnymi, bliskimi - zaapelował były premier Leszek Miller. Uważa, że on i jego rodzina stali się przedmiotem inwigilacji CBA. - Niech pan będzie mężczyzną, a nie chłystkiem - dorzucił Miller.

- Premier próbuje budować państwo totalitarne - tak ostro, przy okazji pożegnania z resortem, Roman Giertych skrytykował Jarosława Kaczyńskiego. Wytknął mu, że metodami niedemokratycznymi próbuje "wykończyć" politycznych konkurentów.

Wyborcy PiS okazują się zwolennikami koalicji PO-PiS, natomiast elektorat PO chciałby koalicji PO-LiD-PSL - wynika z sondażu "Gazety Wyborczej".

- Wiedziałem, że jestem nagrywany. Minister Kaczmarek sam mnie o tym poinformował - mówi redaktor "Rzeczpospolitej" Maciej Duda w TVN24. Wcześniej minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro donosił, jakoby Januszowi Kaczmarkowi "zdarzało się nagrywać rozmowy z dziennikarzami", m.in. - z Dudą.

Ksiądz Henryk Jankowski leci dziś do Urugwaju na zaproszenie Jana Kobylańskiego - sponsora Radia Maryja, wcześniej oskarżanego o szmalcownictwo.

Nawet 200 tys. zł odpraw chcieli załatwić kolegom z Samoobrony dyrektor generalny PFRON Marcin Domagała i prezes funduszu Ryszard Wijas. Dziś decyzję w sprawie odpraw i odszkodowań ma podjąć zarząd funduszu - pisze "Gazeta Wyborcza".

Potężne burze i ulewy, które wczoraj wieczorem i w nocy przeszły nad Polską, znowu wyrządziły duże szkody. Ucierpieli między innymi mieszkańcy Krakowa - tam woda zalała piwnice i klatki schodowe.

Premier jest już zdeterminowany, by doprowadzić do wcześniejszych wyborów. Gdyby nie udało się przegłosować wniosku o skrócenie kadencji Sejmu, Jarosław Kaczyński sam poda się do dymisji - tak "Dziennik" opisuje strategię PiS, ponoć uzgodnioną z PO.

Termin składania wniosków o dofinansowanie mundurków został przedłużony do 6 września. Władze oświatowe mówią, że nie będą rygorystycznie wymagać jednolitych strojów od początku roku szkolnego.