Dwóch mężczyzn w Sędziszowie (Świętokrzyskie) ukradło latarnię uliczną. Choć bardzo się starali, w żadnym punkcie skupu złomu nie udało im się go sprzedać.

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 20-latkę, która prowadziła samochód po pijanemu. Sytuacja jakich wciąż wiele, jednak tym razem była to sprawczyni potrącenia dwóch równie pijanych rowerzystów. Wszyscy troje chwilę wcześniej... pili alkohol przed tym samym sklepem.

Jednym z tajemniczych mężów zaufania, któremu już cztery miesiące temu ówczesny szef MSWiA Janusz Kaczmarek mówił o nieprawidłowościach w śledztwie dotyczącym Barbary Blidy, jest szef sejmowej Komisji Sprawiedliwości, poseł PO Cezary Grabarczyk - informuje "Dziennik".

- Kampania na pewno będzie ostra - uważa Tadeusz Cymański, czołowy polityk PiS. Jak wyjaśnił, jego partia jest przeciwna powoływaniu obecnie komisji śledczych, bo byłyby one jedynie widowiskiem na użytek kampanii wyborczej.

Pielęgniarki po raz drugi rozbiły w Warszawie namioty. Tym razem przed Sejmem i tylko do piątku. Walczą o to samo: chcą przekonywać posłów do zmian w rządowym projekcie tzw. ustawy podwyżkowej.

Głosy PiS, PO i PSL to za mało, by doprowadzić do samorozwiązania Sejmu. W tej chwili wszystko zależy od SLD - tłumaczy Ludwik Dorn. Marszałek Sejmu powtórzył w Polskim Radiu, że w razie potrzeby do rozwiązania Sejmu doprowadzi prezydent. -Ale wtedy będzie trzeba zawrzeć umowę z PO - podkreślił.

Dwie osoby nie żyją, a pięć zostało rannych w wypadku, do którego doszło w miejscowości Morsk koło Świecia nad Wisłą. Zderzyło się pięć pojazdów: dwie ciężarówki, mikrobus i dwa samochody osobowe.

- Była to forma swego rodzaju porozumienia między nami - powiedział Zbigniew Wassermann o współpracy z Januszem Kaczmarkiem. - Gdyby się okazało, że działania organów ścigania mogą mieć charakter tendencyjny, stwarzać zagrożenia, to trzeba by interweniować.

Zamaskowana kobieta z przedmiotem przypominającym karabin napadła na bank w Krzczonowie w województwie lubelskim. Napastniczka była o krok od przestępczego sukcesu, jednak plany pokrzyżowała jej znajoma, która poznała ją... po głosie.

Wrocław wydał na lobbingowe podróże swych urzędników już 700 tys. zł. Niestety, na razie skutki są żadne. Już wiadomo, że nie mamy co liczyć na poparcie Urugwaju, Tunezji i Australii.

Janusz Kaczmarek będzie dziś zeznawać przed komisją do spraw służb specjalnych. Posłowie będę go pytać o okoliczności śmierci Barbary Blidy oraz o słynną już prowokację CBA w ministerstwie rolnictwa.

Nagranie ze spotkania ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry z Andrzejem Lepperem jest autentyczne i nie było w żaden sposób zmanipulowane - twierdzi telewizyjna "Panorama".

Co najmniej trzy osoby zginęły, a dziewięć zaginęło w wyniku burz, które przeszły przez Mazury. - Ściana wody przyszła nagle. Jachty wywracały się niczym pudełka zapałek - opowiada jeden z WOPR-owców. Ratownicy wyciągnęli z wody kilkanaście osób. Część z nich trafiła do szpitala. Policja zaznacza, że liczba ofiar może wzrosnąć.

Burze, silny wiatr, a nawet śnieg i gradobicie - tak wyglądał wieczór na Mazowszu. Pioruny były nawet co sekundę. W nocy ma być już spokojnie, ale synoptycy spodziewają się burz w kolejnych dniach.

Były szef MSWiA Janusz Kaczmarek, były marszałek Sejmu Marek Jurek i były premier Kazimierz Marcinkiewicz zostali odwołani przez prezydenta ze składu Rady Bezpieczeństwa Narodowego - poinformowało biuro prasowe prezydenta.

- 7 września Sejm zagłosuje nad samorozwiązaniem - potwierdził po konwencie seniorów Ludwik Dorn. Marszałek Sejmu nie zgodził się natomiast, by Sejm zajął się utworzeniem komisji śledczych w sprawie śmierci Barbary Blidy i akcji CBA.