Minister sprawiedliwości złożył w prokuraturze dyktafon, na którym nagrał rozmowę z Andrzejem Lepperem. Chce w ten sposób rozwiać wątpliwości, które sam wzbudził, gdy w poniedziałek prezentował urządzenie jako "gwóźdź do politycznej trumny" Andrzeja Leppera.

- Jeżeli nowy minister edukacji wykreśli religię z listy przedmiotów liczonych do średniej ocen, to LPR złoży wniosek o jego dymisję - zapowiedział były wiceszef MEN Mirosław Orzechowski.

Minister obrony narodowej chce oddać hołd tym, którzy w 1920 roku zwyciężyli nad bolszewikami. Podkreśla, że Warszawa powinna mieć łuk tryumfalny. Szczegółów pomysłu jednak nie zdradza.

Prokuratorzy przesłuchali już nagranie rozmowy Zbigniewa Ziobry i Andrzeja Leppera - donosi "Wprost". Warszawska Prokuratura Okręgowa zasłaniając się dobrem śledztwa nie wyjaśnia, w jakiej formie dowód został im przekazany.

Tak właśnie przedstawił się dziennikarzom nowy szef polskiej policji inspektor Tadeusz Budzik. Od ubiegłej środy, czyli od momentu dymisji Konrada Kornatowskiego, Budzik pełnił obowiązki komendanta głównego.

- Jeśli Zbigniew Ziobro kupuje dyktafon, to wiadomo do czego on ma służyć - relacjonuje RMF FM jeden z pracowników sklepu, gdzie minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nabył dyktafon. Jak twierdzi, tym samym urządzeniem minister nagrał rozmowę z Andrzejem Lepperem.

Ogromne pole trufli znaleziono na granicy województw łódzkiego i śląskiego. Czas po temu doskonały, gdyż właśnie zaczął się sezon na te cenione grzyby.

Poruszający się autostradą A4 kierowca poczuł się zawiedziony jej stanem i odmówił zapłacenia pełnej kwoty za przejazd jej płatnym odcinkiem - informuje "Dziennik Zachodni".

Wyrok miał zapaść dziś, ale nie zapadnie. W sprawie zakażeń żółtaczką pacjentów stacji dializ w Ostrowie Wielkopolskim Sąd Okręgowy w Kaliszu chce jeszcze przesłuchać dwoje świadków.

15-latek ze Śląska trafił do szpitala po tym, jak postrzelił się w brzuch ze starego karabinka sportowego, znalezionego na strychu swego domu. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

To była błędna decyzja - powtarza premier Jarosław Kaczyński w Polskim Radiu o wyborze Janusza Kaczmarka na szefa resortu spraw wewnętrznych. - Sprawa ta może stać się dowodem na istnienie "układu" - dodaje.

Zmiana przepisów o wprowadzeniu mundurków szkolnych na dwa tygodnie przed rozpoczęciem roku szkolnego byłaby absurdalna - uważa nowy szef MEN i zapowiada, że nie zrobi rewolucji w resorcie.

Zgodę na objęcie stanowiska premiera Janusz Kaczmarek podpisał już w niedzielę - ustalił portal tvn24.pl. Tymczasem w poniedziałek rano oświadczył publicznie, że politycy LiS nie złożyli mu w ogóle takiej propozycji.