Aleksander Kwaśniewski twierdzi, że jego słowa na temat zaostrzenia polityki Niemiec wobec Polski, o których rozpisuje się dzisiejsza prasa i cytaty z wywiadu udzielonego "Vanity Fair" zostały przeinaczone i wyrwane z kontekstu.

Na lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w Przylepie koło Zielonej Góry setki osób wzięło udział w uroczystościach pogrzebowych dwóch zmarłych tragicznie pilotów Grupy Akrobacyjnej "Żelazny".

Sejm zdecydował o przywróceniu Funduszu Alimentacyjnego. Z jego pomocy mają korzystać osoby, które nie mogą wyegzekwować zasądzonych alimentów, a dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 725 zł.

Gradem niepochlebnych komentarzy ze strony czołowych polityków posypał się na byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego za wywiad, w którym sugeruje, że Niemcy powinny postępować z Polską ostrzej, jeśli nadchodzące wybory wygra PiS.

- Jak idziemy osobno, to mamy wyższe poparcie - w ten sposób szef Samoobrony Andrzej Lepper potwierdził, że jego partia w najbliższych wyborach parlamentarnych wystartuje samodzielnie.

- Wywiad Aleksandra Kwaśniewskiego dla niemieckiego wydania "Vanity Fair" świadczy o jego zdradzie - powiedział dziś Roman Giertych w "Sygnałach Dnia". Były prezydent sugerował w wywiadzie, że Niemcy powinny postępować z Polską ostrzej, jeśli nadchodzące wybory wygra PiS.

Były szef MSWiA Janusz Kaczmarek wycofał swoją kandydaturę na premiera z wniosku Ligi i Samoobrony o konstruktywne wotum nieufności dla rządu - poinformował w piątek rano lider LPR Roman Giertych.

Komentatorzy zgodnie oczekują samorozwiązania Sejmu. "Trwanie zanarchizowanego parlamentu będzie koszmarnym widowiskiem" - pisze w "Rzeczpospolitej" Piotr Semka. Jan Wróbel z "Dziennika" chce zaś przyszły Sejm... sprywatyzować.

Pracownicy Szpitala Miejskiego w Szczecinie protestują. Na dziś zaplanowana jest manifestacja pod Urzędem Miasta, przeciwko planom przeniesienia placówki i połączenia jej z innym szpitalem w peryferyjnej dzielnicy Zdroje.

Jak bić się naprawdę, to zawsze lepiej we dwoje - mówi jeden z polityków PO. Tak komentuje pojednania, do jakiego doszło w ostatnich dniach między Donaldem Tuskiem i Janem Rokitą - pisze "Dziennik".

Dziś pogrzeb tragicznie zmarłych pilotów z grupy Żelazny. Ceremonia rozpocznie się o godzinie 11 na terenie lotniska Przylepie, pod Zieloną Górą. Do wypadku doszło w minioną sobotę podczas Air Show w Radomiu.

Telewizja Publiczna odpiera zarzuty Platformy Obywatelskiej o jak stwierdza partia "szerzenie partyjnej propagandy na rzecz PiS". TVP zapowiada skierowanie pozwu do sądu, bo - według stacji - zarzuty są "głęboko krzywdzące" i nieuzasadnione.

Mimo spodziewanej pracy do białego rana, posłowie o wpół do pierwszej poszli spać. W czasie tej kadencji nie zajmą się już projektami ustawy o dezubekizacji i usunięciu symboli komunizmu.

- Za nieobecność kar cielesnych nie będzie, ale wnioskowałbym o wykluczenie z partii - mówi w "Kropce nad i" szef klubu PiS Marek Kuchciński zapowiadając ścisłą dyscyplinę w jutrzejszym głosowaniu nad samorozwiązaniem Sejmu.