Politycy SLD uważają, że z nowego kanonu lektur, który opracował Roman Giertych, wypadło sześciu polskich pisarzy i poetów, ze względu na ich żydowskie pochodzenie lub dlatego, że byli zaangażowani w pomoc Żydom.

Czwartkowe wyjaśnienia, jakich były likwidator WSI udzielił członkom sejmowej komisji do spraw służb specjalnych są niewystarczające. Posłowie chcą by proces likwidacji służb prześwietliła Najwyższa Izba Kontroli - czytamy na internetowych stronach "Newsweeka".

Kłodzki kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Niepokalanego Poczęcia był dziś pełen. Wypełnili go w większości ci, których w 1997 roku los ciężko doświadczył. Wspólnie modlili się w intencji ofiar powodzi.

Zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy drogowej postawiła prokuratura kierowcy autokaru, który spowodował wypadek w Falsztynie koło Nowego Targu. Kierowcy grozi nawet pięciu lat pozbawienia wolności.

Eurodeputowany SDPL i były minister spraw zagranicznych Dariusz Rosati został zarejestrowany przez SB jako współpracownik "Buyer" - donosi portal wprost.pl.

Przy trasie katowickiej są wraki samochodów, są ratownicy, jest policja. Tym razem to na szczęście tylko ćwiczenia pogotowia ratunkowego - "Bezpieczna ósemka".

- Liga Polskich Rodzin zrobi wszystko, aby Polska nie ratyfikowała unijnego Traktatu Reformującego - zapowiedział lider partii Roman Giertych, przemawiając na sobotnim Kongresie LPR odbywającym się w Warszawie.

Już tylko jedna pielęgniarka prowadzi protest głodowy przed kancelarią premiera. Ale siostry nie zamierzają zlikwidować "białego miasteczka" i odpierają zarzuty, że jest ono nielegalne.

130-tysięczne Opole 10 lat temu dotknęła powódź tysiąclecia. Poszkodowana została prawie połowa mieszkańców. Pięć osób straciło życie. Po wielkiej wodzie, miasto odwiedzali prezydent, premier, ministrowie. Zastali klęskę. Obiecali pomoc. Ile z tych obietnic udało się spełnić?

Nie mieli szczęście ci, którzy urlop zaplanowali na początek lata. Pierwsze dni lipca zamiast słońca i beztroskiego lenistwa na plaży, zaoferowały urlopowiczom ulewy i podirytowanie.

Uważany za jednego z najgroźniejszych polskich przestępców Ryszard N. znowu na ławie oskarżonych. Kolejny proces rozpoczął się w sobotę rano przed sądem w Bielsku Białej.

Decyzja o wysłaniu kolejnego, dziesiątego już kontyngentu do Iraku nie została podjęta, ale przygotowania w armii juz trwają - wynika ze słów ministra obrony Aleksandra Szczygło. Minister pożegnał w Krakowie wyjeżdżającą grupę IX kontyngentu.

Wejście na "stare tory" tematyki antyeuropejskiej i krytyka nowego traktatu unijnego to główne założenia sobotniego Kongresu Ligi Polskich Rodzin.

- Jestem wierny PiS-owi - zapewnia w radiowej wypowiedzi poseł Paweł Zalewski. - Intencją premiera nie jest wyrzucanie Pawła Zalewskiego, ale "ukaranie go za grzech" - mówią anonimowo uczestnicy wieczornego posiedzenia klubu sejmowego PiS.

Już trzydzieści pięć tysięcy złotych wynosi nagroda za pomoc w ustaleniu miejsca pobytu 11-letniej Magdy. Pięć tysięcy obiecała kielecka policja, natomiast trzydzieści prezydent Kielc.