- LPR przygotowuje się do wyborów na bieżąco - przekonuje Radosław Parda z Ligi Polskich Rodzin. Poseł wolałby jednak, żeby koalicja przetrwała. Lider LPR zapewnia, że partia w koalicji pozostaje.

Według Polskiego Stronnictwa Ludowego premier nastawia się na funkcjonowanie rządu mniejszosciowego i "naprawianie państwa", zaś przyspieszone wybory parlamentarne najwcześniej odbędą się wiosną przyszłego roku.

Andrzej Lepper już nie jest wicepremierem. Z rządu wypadł nie po raz pierwszy – we wrześniu zeszłego roku został wyrzucony za „warcholstwo”. Wtedy banicja potrwała niespełna miesiąc.

Zatrzymani w piątek przez CBA dwaj współpracownicy Andrzeja Leppera, Piotr Ryba i Andrzej K. obciążają Andrzeja Leppera - pisze dziennik.pl. Według dziennikarzy mieli zeznać, że Lepper i jego ludzie domagali się miliona złotych łapówki.

Samoobrona zapowiedziała, że do koalicji nie wróci. Premier Jarosław Kaczyński z kolei nie widzi sensu trwania rządu mniejszościowego. Jeśli więc PiS nie przeciągnie na swoją stronę części członków partii Andrzeja Leppera, a opozycji nie uda się powołać nowego gabinetu, czekają nas przyspieszone wybory.

- Jeżeli chodzi o rząd mniejszościowy to wydaje się to bardzo mało prawdopodobne, ale nowych wyborów nie przewidujemy - mówi posłanka PiS, Jolanta Szczypińska. -Do wyborów raczej dojdzie - przewiduje jej partyjny kolega Adam Lipiński, a wicepremier Gosiewski zapewnia - Każdy scenariusz jest możliwy.

Klub SLD złoży we wtorek wniosek o samorozwiązanie Sejmu - zapowiedział na poniedziałkowej wieczornej konferencji prasowej szef Sojuszu Wojciech Olejniczak.

Minister zdrowia Zbigniew Religa zapowiedział, że we wtorek przedstawi lekarzom propozycję układu zbiorowego pracy. Układ wymagałby jednak zmiany prawa - powiedział minister w "Faktach" TVN.

- To tylko majstersztyk propagandowy - komentowała w magazynie 24 godziny odwołanie Andrzeja Lepper Julia Pitera z PO i tłumaczy, że PiS chciałby w ten sposób odwrócić uwagę od kontrowersyjnych wypowiedzi o. Rydzyka.

- Tadeusz Rydzyk posługuje się językiem klasycznych antysemickich obelg - uważa Piotr Stasiński z "Gazety Wyborczej". Według Tomasza Wołka, dyrektor Radia Maryja "okrywa polski Kościół płaszczem hańby i wstydu - jest wielką kompromitacją w XXI w."

- Pana zarzuty są bezpodstawne i nieuzasadnione - prezydent Warszawy odpowiada wojewodzie mazowieckiemu Jackowi Sasinowi, który uznał że protest jest nielegalny i wezwał Gronkiewicz-Waltz by "doprowadziła do stanu zgodnego z prawem".

Unia Pracy chciałaby zlikwidować abonament radiowo-telewizyjny. W zamian, ministerstwa finansowałyby realizację programów misyjnych we wszystkich stacjach - nie tylko publicznych.