Listy, które do dyrektora Radia Maryja skierował przewodniczący komitetu ratowania Stoczni Gdańskiej Bolesław Hutyra, publikuje "Gazeta Polska". Sam autor listów zginął w wypadku samochodowych, gdy jechał do Ministra Skarbu, by wyjaśnić sprawę zbiórki.

Jeden z szefów policji w Ostródzie został odwołany, w związku ze sprawa śmierci nastolatki, znalezionej po na torach kolejowych w kilka dni od zgłoszenia zaginięcia.

Prokuratura wystąpiła z wnioskiem o uchylenie immunitetu posłowi Stanisławowi Łyżwińskiemu w związku z tzw. seksaferą w Samoobronie.

Jacek Kurski wręczył kwiaty i przeprosił swoją klubową koleżankę Jolantę Szczypińską, która przeprosimy przyjęła. Wołałaby jednak, aby Kurski przeprosił ją także publicznie, czyli w mediach.

Posłowie PiS liczą, że mimo odejścia Leppera Samoobrona pozostanie w koalicji. Tymczasem do partii wrócił skonfliktowany z Lepperem Wojciech Mojzesowicz.

- Trzeba szukać sposobu na zbudowanie większości, jeśli nie – to będą wcześniejsze wybory – i to jest bardziej prawdopodobne - powiedział w TVN24 Krzysztof Putra (PiS). PSL i LPR są są jednak sceptyczne wobec perspektywy wyborów.

Jarosław Kaczyński ma nadzieję, że ojciec Tadeusz Rydzyk zdobędzie się na przeproszenie Marii Kaczyńskiej, jeśli "potwierdzi się, że wypowiedział obraźliwe słowa" pod adresem małżonki prezydenta.

- Ustalenia śledztwa wskazywać mogą na to, że Lepper wiedział o korupcyjnym procederze przekwalifikowania terenów rolnym na Mazurach, prawdopodobnie czerpał z tego profity - pisze "Nasz Dziennik"

- Pewnie w ostatecznym rozrachunku będą wybory, ale trudno powiedzieć, w którym momencie. Na pewno nie będzie kampanii w wakacje i wyborów pod koniec sierpnia - zapowiedział w "Sygnałach dnia" premier Jarosław Kaczyński.

Cztery samochody zderzyły się na drodze krajowej nr 3 (Jakuszyce-Świnoujście) w Gołaszynie (Lubuskie). Na razie nie wiadomo, czy i ile osób jest rannych

W sprawie O. Rydzyka nie można liczyć na Episkopat, który jest podzielony. Dlatego to Watykan powinien zająć się sprawą Radia Maryja - uważa Zbigniew Nosowski, redaktor naczelny "Więzi"

- Andrzej Lepper jest w kręgu podejrzanych - mówił sam premier. "Dziennik" twierdzi, że lider Samoobrony osobiście interesował się podejrzanymi operacjami, za które dwaj jego znajomi trafili do aresztu.

Wniosek o samorozwiązanie Sejmu zamierza we wtorek złożyć SLD. Samoobrona chce go poprzeć, za rozwiązaniem Sejmu jest też Platforma. W koalicji pozostaje LPR, a PSL przygląda się sytuacji.

- Jesteśmy w oku cyklonu, bo naraziliśmy się bardzo diabłu - tak o. Tadeusz Rydzyk wyjaśnia poniedziałkową publikację treści przypisywanego mu wykładu, podczas którego miał m.in. obrazić parę prezydencką.

We wtorek kolejna tura rozmów rządu ze związkowcami ze służby zdrowia. Tymczasem strajk może rozszerzyć się na pracowników ratownictwa medycznego. Ich delegacja złożyła pismo w Ministerstwie Zdrowia, w którym żądają uwzględnienia również ich postulatów.

Gdyby to, co cytuje "Wprost", było prawdą, byłoby to czymś niesłychanym. Ojciec dyrektor mówi jednak o prowokacji, o manipulacji jego słowami. I ja to przyjmuję jako dobrą monetę - mówi "Dziennikowi" europoseł PiS Mariusz Kamiński.