Dymisjonując Leppera, zaryzykowaliśmy bitwę PiS kontra wszyscy - przyznaje premier Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Dziennika" i dodaje - wojna PiS kontra wszyscy ma swoje wady, ma też i zalety.

Szef CBA Mariusz Kamiński nie wiedział o przeszkoleniu przez UOP Andrzeja Kryszyńskiego, zatrzymanego w sprawie Leppera - twierdzi koordynator służb specjalnych minister Zbigniew Wassermann.

Szef Samoobrony miał przeciek o ściśle tajnej akcji CBA. Na kilkanaście godzin przed jej finałem Andrzej Lepper wiedział, że może być zatrzymany - pisze "Dziennik".

„Super Express” dotarł do tajnych planów oraz zdjęć bezzałogowych samolotów nowej generacji, które już wkrótce trafią na wyposażenie polskich służb specjalnych i policji.

Aleksander Szczygło, minister obrony, będzie dawał nagrody pieniężne nawet tym żołnierzom zawodowym, którzy zaliczyli egzamin z wychowania fizycznego na tróję - pisze "Dziennik".

Już po wakacyjnej przerwie do Sejmu trafi ustawa, która utrudni Niemcom walkę o ich majątki pozostawione w Polsce. Jej projekt przedstawili senatorowie Prawa i Sprawiedliwości - pisze "Dziennik"

24-letni mężczyzna nie żyje, a jego rówieśniczka jest w stanie krytycznym. Oboje poraził prąd podczas koszenia trawy.

Były komendant KG Policji został prezesem firmy ochroniarskiej Orlen Ochrona. Stało się to zaledwie kilka dni po tym, jak KG podpisała z Orlenem umowę na zakupy paliwa do policyjnych samochodów w stacjach tego koncernu.

- Czuję się uczciwym urzędnikiem. Nie boję się prokuratora - mówi w magazynie "24 godziny" wiceminister rolnictwa Henryk Kowalczyk. Jak zapewnia, nie był w stanie rozpoznać, że dokumenty, które podpisał, były fałszywe.

Ruch na autostradzie A4 od Zabrza w kierunku Katowic jest zablokowany. Zderzyły się dwa samochody osobowe.

Klub SLD zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego rozporządzenie Ministerstwa Edukacji Narodowej, na mocy którego do średniej z ocen w szkole będzie wliczany stopień z religii.

Trzydzieścioro dzieci musiało się ewakuować, gdy autobus, którym podróżowały zapalił się. Do zdarzenia doszło na trasie z Kielc do Opatowa.

Redakcja tygodnika "Wprost" przekazała zapis taśm z wykładów o. Tadeusza Rydzyka do Rzymu. Już w przyszłym tygodniu przełożony generalny zgromadzenia redemptorystów może zdecydować o przyszłości dyrektora Radia Maryja.

Były już łopatki, plastikowe worki i kosze - teraz jest żółty trójkąt w parku. Na warszawskich osiedlach pojawiły się pierwsze psie toalety. Są oznaczone, ale i omijane. Czworonogom jakoś do nich nie po drodze. A i ich właścicielom też nie po drodze. Na razie zadowoleni są więc tylko urzędnicy.

Pięciu agentów mających szpiegować dla Polski zatrzymanych przez białoruskie KGB to Rosjanin i czterech Białorusinów. Program o rozbiciu siatki agentów pokaże w niedzielę wieczorem białoruska telewizja ONT.

Wyższa Szkoła Społeczno-Gospodarcza w Tyczynie (podkarpackie) ma dwóch rektorów. Odwołany przez założycieli uczelni rektor twierdzi, że usunięto go bezprawnie. Z kolei jemu, łamanie prawa zarzucają pracownicy uczelni i studenci.