- Stanę na czele Komitetu Wyborczego Lewicy i Demokratów - oświadczył były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Jak dodał, program LiD zostanie przedstawiony opinii publicznej na początku września.

Bydgoscy policjanci zatrzymali kompletnie pijanego motorniczego, który w nocy z niedzieli na poniedziałek kierował tramwajem z pasażerami. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

- Wybór między prawicą siermiężną a upudrowaną jest nienormalny. Musi być alternatywa w postaci centrolewicy - powiedział w TVN24 Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent zapewnił jednak, że sam nie będzie kandydował w tych wyborach.

Kakofonia dźwięków, stale zmieniające się trendy, nowe modele komórek i samochodów, iPody. - Młodzież jest inna, bo młodość jest dziś niewyobrażalnie inna niż dwie, trzy dekady temu - powiedział w wywiadzie dla "Newsweeka" socjolog młodzieży, dr Jacek Kurzępa.

- Objęcie władzy przez Platformę Obywatelską oznaczałoby powrót do dawnych patologii, choć nie we wszystkich dziedzinach - twierdzi w wywiadzie dla "Wprost" premier Jarosław Kaczyński. Zarzuca też PO uległość wobec Niemiec.

Chcesz ułatwić sobie drogę do zdobycia lub odzyskania prawa jazdy? Pojedź na wschód - Niemcy w tym celu przyjeżdżają do nas, Polacy - wyjeżdżają na Ukrainę - donosi ""Rzeczpospolita".

Wybory, które najprawdopodobniej odbędą się jesienią, szczególnie ciekawie zapowiadają się w stolicy. Jak pisze "Gazeta Wyborcza", o głosy warszawiaków chcą walczyć liderzy największych partii.

Aleksander Kwaśniewski, Wojciech Olejniczak i inni liderzy Lewicy i Demokratów spotykają się w poniedziałek na Radzie Politycznej ugrupowania. Media spekulują, że może dojść do kłótni o listy wyborcze.

Według tygodnika "Wprost", prokuratura odtworzyła przebieg wydarzeń, poprzedzających przeciek o akcji CBA przeciwko Andrzejowi Lepperowi.

Z ponad 2 promilami alkoholu we krwi przyjmował potrzebujących pomocy lekarz z Oddziału Ratunkowego szpitala w Kościerzynie. Zaniepokojony pacjent wezwał policję.

Wypowiedzi premiera na temat proniemieckiej polityki Platformy Obywatelskiej to "kolejny element kampanii strachu" - uważa gość magazynu 24 godziny, Adam Szejnfeld z PO.

8,5 mln osób - to rekord liczby odwiedzin największej letniej gdańskiej imprezy, który padł własnie w tym sezonie. Zakończony w niedzielę Jarmark św. Dominika odbył się już po raz 747.

Ministerstwo Sprawiedliwości przyjrzy się śledztwom gdańskiej Prokuratury Apelacyjnej, na które miał wpływ Janusz Kaczmarek - donosi "Rzeczpospolita". Na pierwszy ogień ma pójść sprawa wydawnictwa Stella Maris.