Posłowie LiD-u chcą, żeby posiedzenie Sejmu, na którym minister sprawiedliwości ma ujawnić sprawę podsłuchów, było jawne. - Po co je utajniać, jeśli i tak wszystko później wypłynie. Polacy mają prawo znać prawdę z pierwszej ręki - mówili Jan Widacki i Wojciech Olejniczak.

- Otworzyłem ogień w samochód. Nie wiem, dlaczego, co się ze mną stało. Jakaś moc do mnie przyszła - mówił przed sądem Damian Ciołek, były strażnik z więzienia w Sieradzu. W czwartek ruszył proces 29-latka, który niemal rok temu śmiertelnie postrzelił na terenie więzienia trzech policjantów i ciężko ranił aresztanta. W sieradzkim sądzie trwa odczytywanie aktu oskarżenia. Na sali sądowej, ktoś z publiczności krzyknął: - Jesteś trupem.

- Mamy dość robienia z nas idiotów i łamania prawa spółdzielczego - słychać od kilku dni na katowickim Osiedlu Tysiąclecia. A jego mieszkańcy pokazują rachunki, jakie wystawiła im Spółdzielnia Mieszkaniowej Piast za modernizację budynków. Kwoty - od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych, termin zapłaty - 30 dni.

- Jeszcze w czwartek PiS zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego uchwałę powołującą sejmową komisję śledczą ds. nacisków na służby - powiedział rzecznik klubu PiS Mariusz Kamiński. Zdaniem PiS, zakres prac komisji nie jest jasno zakreślony, co jest - zdaniem partii - niezgodne z konstytucją.

We krwi miała prawie 3,2 promila alkoholu, przy sobie butelkę wódki i opiekowała się dziećmi. 46-letnią przedszkolankę w takim stanie zatrzymała w środę śląska policja.

- Moja notatka na temat CBA nie jest dokumentem urzędowym. Dlatego nie może być ujawniona - tłumaczyła minister z Kancelarii Premiera Julia Pitera. Dodała, że nie istnieją wytyczne na temat przygotowania materiałów o charakterze roboczym.

- Środowa debata w Sejmie była jałowa, bo chodziło o to, by dowalić minister zdrowia - ocenił w TVN24 Kazimierz Kutz (PO). Zdaniem posła, reżysera z zawodu, większość jego sejmowych kolegów, zwłaszcza młodych, wychodzi na trybunę, by się "wygłupiać i popisywać" i w rezultacie "z Sejmu robi się teatr".

Podczas tego posiedzenia Sejmu posłowie wybiorą skład sejmowej komisji ds. nacisków na służby specjalne. Tymczasem klub parlamentarny PiS chce zaskarżyć komisję do Trybunału Konstytucyjnego. Politycy PiS uważają, że komisja ma zbyt szeroki zakres prac.

- Nie mam zielonego pojęcia czy było kopiowanie akt, nie jestem ekspertem od spraw specsłużb, wszystko to są zapewne kwestie tajne - tak Mariusz Kamiński (PiS) skomentował w TVN24 doniesienia "Gazety Wyborczej" w sprawie rzekomego kopiowania tajnych akt kontrwywiadu wojskowego.

Sejmowa straż marszałkowska potraktowała przedstawicielki Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" jak terrorystki - podał "Nasz Dziennik". - Zabrano nam torebki, niektórym z nas odebrano lekarstwa, nie mogłyśmy wyjść nawet napić się wody - skarżyły się kobiety.

Czy studenci mogą nagrywać egzaminy? - z takim pytaniem Parlament Studentów zwrócił się do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Chodzi o to, by w razie oblanego egzaminu mieć niezbity dowód, że przyczyną był brak wiedzy studenta, a nie potrzeby finansowe uczelni.

- Czy ktokolwiek myślał, że Rosja będzie spokojnie przyglądać się temu jak rośnie strategiczny potencjał USA u jej granic? Pewnie wkrótce usłyszymy o tysiącach przeciwrakiet w najróżniejszych regionach planety - powiedział w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow.

Dwie osoby nie żyją a dziewięć zostało rannych - to tragiczny bilans wypadku niedaleko Wrocławia. Zderzyły się trzy pojazdy. Droga krajowa nr 5 była zablokowana przez kilka godzin.

Były minister Zbigniew Ziobro i jego podwładni z resortu mogą spędzić w więzieniu nawet kilkanaście lat - twierdzi radio ROK FM. Mogą trafić za kratki za przechowywanie i przenoszenie informacji niejawnych w komputerach bez specjalnych zabezpieczeń. - W laptopie były tylko informacje ze śledztw prokuratorskich - broni się Ziobro.

Wada techniczna samolotu nie była przyczyną katastrofy transportowca CASA, w której 23 stycznia zginęło 20 wysokich rangą oficerów Sił Powietrznych – ujawnił w rozmowie z "Dziennikiem" minister obrony Bogdan Klich. To pierwszy oficjalny komunikat w sprawie przyczyn tragedii.

Muzykolog dokonujący oględzin miejsca zbrodni, pielęgniarka przesłuchująca gangstera – tak już od kwietnia, wg "Polski" może wyglądać praca polskich prokuratur. Minister Zbigniew Ćwiąkalski podpisał bowiem rozporządzenie przygotowane przez poprzednika, według którego każdy prokurator może zatrudnić asystenta, niekoniecznie prawnika.

- To co zrobili dziennikarze "Superwizjera" jest obrzydliwe. Kłamali i wytoczę im proces - zapowiedział w "Magazynie 24 Godziny" TVN24 były prezes PGNiG Marek Kossowski. Twierdził również, że informacje, jakie podano w programie, były zmanipulowane. Zapewnił, że nic nie wiedział o związkach ETG z mafią.

- Spór o J&S jest jałowy. We wniosku o nałożenie kary na spółkę był błąd formalny, dlatego należało go unieważnić. A teraz można wznowić – tłumaczył w "Magazynie 24 godziny" Janusz Palikot (PO). – Wicepremier Pawlak zmienia decyzję pod wpływem artykułów prasowych – zarzucił Joachim Brudziński (PiS).

- Naszym celem jest uszczelnienie systemu ochrony zdrowia, bo żadna złotówka z pieniędzy obywateli nie może być zmarnowana – to recepta minister zdrowia na kryzys w lecznictwie. – Uszczelnianie nic nie da, trzeba dokładać – ripostowało PiS. Sejm wyjątkowo spokojnie debatował o metodach leczenia ochrony zdrowia.