Chwile grozy przeżyli pasażerowie autobusu relacji Przemyśl-Jelenia Góra, który zderzył się z ciężarówką we Wrocławiu. Pojazdy stanęły w płomieniach, spadła na nie uszkodzona trakcja tramwajowa. Temperatura pożaru była tak wysoka, że na skrzyżowaniu stopiła się sygnalizacja świetlna. 15 osób trafiło do szpitali.

Będą około kilkusetzłotowe podwyżki dla prokuratorów - zapowiedział prokurator krajowy Marek Staszak. Dodał, że nie sądzi, aby ewentualny protest prokuratorów miał charakter masowy. Zdementował też "plotki" o oderwaniu ich wynagrodzeń od płac sędziów.

Zamiast "zapachu dojrzewających zbóż, krów na pastwiskach, rolników orzących pole i towarzyszących im wron" są "smoki (bardzo dużo smoków)", dlatego MEN mówi "nie" podręcznikowi do języka polskiego "To lubię". Choć nauczyciele podręcznik chwalą, ministerstwo nie dopuszcza uaktualnionej wersji podręcznika do szkół, bo "nie ma w nim Polski" - pisze "Gazeta Wyborcza".

25. lutego prokuratury zaświecą pustkami - takie zapowiedzi nadchodzą z różnych stron kraju. Prokuratorzy zapowiadają, że w poniedziałek wezmą urlopy na żądanie - i będzie to protest i ostrzeżenie przed planowanymi przez ministerstwo sprawiedliwości podwyżkami dla sędziów, które mają ominąć śledczych.

Premier Donald Tusk jest podobno wściekły na szefów niektórych resortów. Na wtorkowym posiedzeniu rządu miał - według informacji "Rzeczpospolitej" - ich ostro upomnieć.

W każdym pociągu PKP posłowie i senatorowie mają zagwarantowane sześć darmowych miejsc siedzących. W praktyce tych rezerwacji jest znaczenie więcej, a to oznacza mniej biletów dla zwykłych pasażerów - pisze Dziennik

Kto z ministrów był największym "pracusiem", a kto najdłużej spał zimowym snem w czasie pierwszych stu dni rządu Donalda Tuska? Według sondaży ministrowie na razie zasługują na trójkę z plusem... A jaką ocenę Wy postawicie Donaldowi Tuskowi i jego ministrom?

Ministerstwo Kultury zmienia zasady dofinansowania czasopism. Robi to po doniesieniach, że z państwowe pieniądze trafiały do periodyku o skrajnie prawicowych poglądach.

Z niemal roczny opóźnieniem wchodzi w życie rozporządzenie, które ostatecznie odbiera policjantom możliwość podsłuchiwania, podglądania lub śledzenia osób, bez uzyskania zgody sądu. Zaczyna obowiązywać od piątku, 22 lutego.

W sprawie uznania niepodległości Kosowa polscy politycy wyjątkowo mówią jednym głosem. - Nie ma powodu, żeby się spieszyć z tą decyzją. Polska nie musi stać w pierwszym rzędzie - zgodnie stwierdzili w Magazynie "24 godziny" Stefan Niesiołowski z PO, Krzysztof Putra z PiS i Ryszard Kalisz z LiD.

Czy uczniowie będą niebawem zaczynać rok szkolny w środku wakacji? Bardzo możliwe, jeśli MEN przyjmie projekt zmiany kalendarza szkolnego opracowany przez dolnośląskie kuratorium - ponoć po konsultacjach z dyrektorami szkół....

- Człowiek jest raczej dobry niż zły. Zwłaszcza na starość widać to wyraźnie. Nie znam osoby, która chciałaby opowiadać wnukom: "Wiesz kochanie, a dziadziuś to kradł i zabijał" - mówił profesor Władysław Bartoszewski podczas spotkania ze słuchaczami radiowej "Trójki" w dniu swoich 86. urodzin.

Minister sprawiedliwości z rządu Leszka Millera - teraz na powrót sędzia - Barbara Piwnik została wyznaczona do prowadzenia sprawy przeciwko Janowi Widackiemu - donosi "Rzeczpospolita". Widacki jest oskarżony m.in. o nakłanianie świadków do składania fałszywych zeznań.

- Księża są dziś podzieleni jak nigdy - widać to bardzo wyraźnie. Kilka miesięcy temu chciałem odejść z kapłaństwa, bo zrozumiałem, że moja obecność jest nie na rękę hierarchom - mówił w "Magazynie 24 Godziny" ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. - To prawda, że są podziały - ale jest też dyskusja - uspokajał ks. Jan Sikorski.

Wieczorny wypadek na przejeździe kolejowym w Kostrzynie Wielkopolskim. Pociąg staranował i doszczętnie zniszczył samochód osobowy, na szczęście obyło się bez ofiar.

Przejście graniczne Rawa Ruska-Hrebenne jest znów zablokowane. Mieszkańcy przygranicznych miejscowości z Ukrainy żądają szybkiego utworzenia 50-kilometrowej strefy małego ruchu granicznego oraz możliwości przekraczania granicy bez zbędnych formalności.

Superłączność satelitarną, która ma umożliwić kontakt z prezydentem w strategicznych dla kraju sytuacjach, założą nam… Rosjanie. Pierwszy Rządowy samolot TU-154M od poniedziałku jest w Moskwie. Wojsko nie widzi problemu. - Po każdej takiej instalacji samolot jest sprawdzany - mówi portalowi tvn24.pl rzecznik sił powietrznych Wiesław Grzegorzewski. Także politycy przekonywali w Magazynie "24 godziny", że nie ma powodów do niepokoju.

Żołnierz Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Syrii nie żyje. Postrzelił się sam w miejscu zakwaterowania. - Na tym etapie śledztwa nie można jeszcze stwierdzić, czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy samobójstwo - mówi rzecznik dowództwa operacyjnego sił zbrojnych, major Dariusz Kasperczyk.

- Jakie jest dziś wojskowe zabezpieczenie kontrwywiadu, skoro oficer dostawał stopień po 17 dniach? Antoni Macierewicz zniszczył kontrwywiad – oburzał się Ryszard Kalisz (LiD) w Magazynie "24 godziny". – Nieprawda, on zaczął budować normalne służby – denerwował się w odpowiedzi Krzysztof Putra (PiS).

Psy szarpiące się nawzajem, walczące o dominację i przestrzeń w zatłoczonych klatkach - to sceny, są codziennością w szczecińskim schronisku dla zwierząt. Jest przepełnione, a miejsca wciąż brakuje, bo nieodpowiedzialni właściciele coraz częściej porzucają niechcianych podopiecznych.