- PiS jest jak "Solidarność" w czasach podziemia. Nie da się podzielić, ani zniszczyć - zapewniał w "Magazynie 24 Godziny" poseł Jacek Kurski. Zapewniał, że w PiS nie ma "wrzenia", a co najwyżej "małe bąbelki", a z sobotniego kongresu partia wyjdzie wzmocniona.

Samochód i trzy traktory skradzione w Wielkiej Brytanii wpadły w ręce radomskich policjantów. Łup jest warty prawie milion złotych. Dochodzenie prowadzą wspólnie policjanci z sekcji kryminalnej i dochodzeniowo-śledczej KMP w Radomiu, współpracujący z brytyjskimi stróżami prawa z Hampshire.

Wcale nie święty Mikołaj. Mężczyzna w przebraniu Mikołaja odwiedził wczoraj mały sklepik w miejscowości Płoty w zachodniopomorskiem. Jednak zamiast mikołajkowego prezentu wyciągnął z worka atrapę pistoletu... i zabrał wszystkie pieniądze z kasy.

Bożonarodzeniowa szopka stanęła na poznańskim lotnisku "Ławica". Dzięki niej spieszący się podróżni mogą choć przez chwilę poczuć świąteczną atmosferę.

Rzeszowscy prokuratorzy skarżą się premierowi Donaldowi Tuskowi, że szef CBA nie współpracuje z nimi w sprawie zbadania legalności prowokacji w ministerstwie rolnictwa - pisze "Newsweek". Według tygodnika, prokuratorzy na razie nie wiedzą, jak postąpić w tej sprawie.

Funkcjonariusze BOR nielegalnie chronili Jacka Najdera - polskiego ambasadora w Afganistanie. Chroniona była jedynie ambasada. Jemu samemu na ulicach Kabulu ochrona BOR nie przysługiwała, bo MSZ nie wystąpiło o nią do MSWiA - pisze "Dziennik".

- Trzeba się spodziewać, że trudno będzie prokuraturze podejmować decyzje w stosunku do byłych klientów ministra Ćwiąkalskiego – powiedział w Magazynie 24 Godziny poseł PiS Paweł Poncyljusz. PO, PSL i LiD nie widzą przeszkód, by Ćwiąkalski był ministrem.

Wśród komercyjnych rozgłośni tylko Radio Maryja nie złamało przepisów i w pełni realizowało koncesję - podała Krajowa Rada. W dwóch pozostałych stacjach - RMF FM i Radiu Zet - stwierdzono niewielkie odstępstwa od warunków koncesji.

- To nie jest sprawa pomiędzy organami ścigania i Barbarą Blidą, to jest sprawa dotycząca śledztwa związanego z aferą węglową i tym epizodem, który wypełnia Blida - mówił w TVN24 Zbigniew Wassermann z PiS. - Chcemy wyjaśnienia czy w sprawie Blidy były naciski polityczne - tłumaczy Jarosław Gowin z PO.

- Barbara Blida zginęła dlatego, że odwiedzili ją uzbrojeni funkcjonariusze - tak Krystyna Łybacka (LiD) odpowiedziała byłej wiceminister sprawiedliwości Beacie Kempie, według której SLD jest moralnie odpowiedzialny za śmierć Barbary Blidy. - Nie czyńcie z PiS winnego śmierci Blidy - apelowała Kempa.

- Chociaż głównym punktem sobotniego kongresu PiS będzie głosowanie nad wnioskiem o wotum zaufania dla prezesa partii, to na kongresie przewidziano dyskusję delegatów - zapewnił szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego spadł podczas lądowania w pobliżu lotniska w Suwałkach. Pilot maszyny, jedyna osoba na pokładzie, został ranny i przewieziony do szpitala.

Po powrocie do kraju z Anglii Pan Antoni chciał pracować jako kierowca. Jednak okazało się, że nie może on uzyskać polskiego prawa jazdy bezterminowo, gdyż posiada on już czasowe, wydane na Wyspach Brytyjskich.

Nawet o 300-400 osób może w przyszłym roku wzrosnąć polski kontyngent w Afganistanie - powiedział szef MON Bogdan Klich podczas posiedzenia sejmowej komisji obrony. Wcześniej szef polskiej dyplomacji zapowiedział wysłanie dodatkowych helikopterów dla Polaków.

Na zakręcie w okolicy Żar (lubuskie) karetka wypadła z drogi i wjechała w las. Szczęśliwie minęła kilka drzew i zatrzymała się w krzakach. Nikomu nic się nie stało. Tylko kierowca ambulansu niezbyt pewnie wysiadł z samochodu. Nie był to jednak skutek wypadku, tylko prawie dwóch promili alkoholu, które miał we krwi.

18 grudnia posłowie będą głosować nad powołaniem komisji śledczej ds. zbadania okoliczności śmierci Barbary Blidy. Wcześniej sejmowa Komisja Ustawodawcza opowiedziała się za odrzuceniem wszystkich poprawek zgłoszonych przez PiS do projektu uchwały o powołaniu komisji. Posłowie chcą również, tak jak PO, by komisja śledcza liczyła 7 osób. W Sejmie odbyła się też burzliwa debata.

Arnold Buzdygan za to, że uczestniczy w internetowych dyskusjach, a jego wypowiedzi przez wielu są uznawane za kontrowersyjne, otrzymał od innych internautów przydomek "troll". Mężczyzna uznał, że jest to określenie dla niego obraźliwe i poszedł z tą sprawą do sądu.

- Przewidywane są dalsze prace, umożliwiające zdawanie religii na maturze jako wybranego przedmiotu dodatkowego - poinformowała po spotkaniu z abp. Kazimierzem Nyczem minister edukacji Katarzyna Hall. Obie strony oceniły te prace jako "poważnie zaawansowane".

Ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca, który w Bydgoszczy staranował inny samochód. Auto okazało się nieoznakowanym radiowozem, a sprawca kolizji... policjantem.