Politycy Platformy Obywatelskiej chcą przeciąć wrzód, który rośnie co najmniej od 18 lat. Państwo ma się wreszcie rozliczyć z majątku zagrabionego prywatnym właścicielom po II wojnie światowej - donosi dziennik "Polska".

- My się kłócimy, a SLD się cieszy, bo widzi tu swoja szansę - mówi o konflikcie na linii Pałac Prezydencki - MSZ poseł PO Antoni Mężydło. Minister Michał Kamiński domaga się natomiast przeprosin od ministra Sikorskiego dla prezydenta.

Od marca Prokuratura Okręgowa w Katowicach nie jest w stanie przesłuchać Jana Kulczyka. Powód - biznesmenowi do tej pory nie udało się doręczyć wezwania. Tymczasem on sam jest gotów spotkać się z prokuratorem, gdy... dostanie wezwanie.

Pracownicy ministerstwa gospodarki próbowali skontaktować się z Kancelarią Prezydenta i zasygnalizować mu, że rząd może podjąć decyzję o nieblokowaniu wejścia Rosji do OECD - powiedział w "Kropce nad i" szef klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski.

W schronisku w Falenicy znajduje się ponad setka zwierząt. Niedługo będą musiały znaleźć nowe miejsce, ponieważ wybudowane niedawno bloki stoją za blisko schroniska. Więc trzeba je będzie przenieść.

- Niepokoi mnie długotrwałe aresztowanie Marka Dochnala - stwierdził w TVN24 prokurator krajowy Marek Staszak. Zapowiedział też, że to, i inne śledztwa prowadzone za czasów Zbigniewa Ziobry, "trzeba prześledzić na nowo".

6 lat temu Czesław Reszke i pochodząca z Rosji Ludmiła Suchariewa wzięli ślub. Przez cały czas uważali, że są małżeństwem. Jednak przy kupnie samochodu okazało się, że jest inaczej.

Nie ma żadnych dowodów na zarzuty stawiane Patrycji Koteckiej - uważa prezes TVP Andrzej Urbański. KRRiT poprosiła tego ostatniego o wyjaśnienie w sprawie zwolnienia przez szefową Agencji Informacji Łukasza Słapka, reportera "Wiadomości".

- Faks z odmową przyjścia na spotkanie z prezydentem szef MSZ Radosław Sikorski przysłał w czwartek o 16.03, trzy minuty po wyznaczonym terminie spotkania - poinformował szef Kancelarii Michał Kamiński. - Kancelarię informowaliśmy już wczoraj - broni szefa w TVN24 rzecznik resortu Piotr Paszkowski.

PO obsadzi 13 stanowisk wojewodów, PSL wskaże trzech. O godz. 18. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów premier Donald Tusk wręczy powołania nowym wojewodom.

42 proc. Polaków dobrze ocenia działalność prezydenta Lecha Kaczyńskiego. To najlepsze notowania głowy państwa od lutego 2006 roku - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

Zagadka tajemniczego zabójstwa w jednej z mazurskich wsi po siedmiu latach doczekała się rozwiązania. Pomógł list przysłany do prokuratury w Ostródzie przez jednego z więźniów.

Stadion Narodowy w Warszawie, na którym rozegrane zostaną mecze Euro 2012, zaprojektuje firma JSK Architekci - autor nowego stadionu warszawskiej Legii i podobnego obiektu we Wrocławiu. Taką decyzję podjął minister sportu.

Premier Donald Tusk pojedzie jutro do Wilna z pierwszą wizytą zagraniczną. Spotka się z prezydentem Litwy Valdasem Adamkusem. Wspólnie z premierem Gediminasem Kirkilasem będzie przewodniczył polsko-litewskim rozmowom plenarnym.

Całym swoim doświadczeniem będę wspierać prezydenta w kreowaniu polityki zagranicznej. Ponieważ jest on ważnym graczem, mającym bardzo duże osiągnięcia w dyplomacji - powiedziała Anna Fotyga tuż po otrzymaniu od Lecha Kaczyńskiego nominacji na szefową Kancelarii Prezydenta.

Po raz kolejny przedłużono śledztwo dotyczące wadliwie podłączonej do prądu wanny w domu Zbigniewa Wassermanna, posła PiS, a do niedawna koordynatora ds. służb specjalnych. Sprawa powinna zostać wyjaśniona do końca grudnia.

Pierwsze policyjne radiowozy w zmienionych kolorach pojawią się na Śląsku. Nowe auta Kia Cee'd kombi dotarły do katowickiej Komendy Wojewódzkiej Policji.

Pielęgniarki z powiatowego szpitala w Mielcu protestowały dziś przez godzinę przed starostwem powiatowym. Żądają 300 zł podwyżki i pracy w lepszych warunkach. Skarżą się, że są dyskryminowane i poniżane przez załogę i dyrekcję szpitala.

Nowe przepisy o wysokości stawek notarialnych wprowadzone przez Zbigniewa Ziobro budzą wątpliwości nie tylko klientów i samych notariuszy, ale także nowego ministra sprawiedliwości. Zbigniew Ćwiąkalski w TVN CNBC Biznes zapowiedział, że doprowadzi do ujednolicenia przepisów, tak by były jednoznaczne.