- Trzeba wyjaśnić całą sprawę tzw. afery węglowej, chociaż moja żona nie miała z nią nic wspólnego - mówi w TVN24 Henryk Blida. Mąż zmarłej posłanki chce, by komisja śledcza, o której powołaniu debatowali dziś posłowie, nie zajmowała się tylko okolicznościami śmierci Barbary Blidy. Tego samego domaga się PiS.

Na lubuskich drogach kierowcy, którzy złamią przepisy oprócz mandatów dostają... rózgi. W woj. łódzkim zaś policyjne Mikołaje "patrolują" okolice szkół, odpytują dzieci z przepisów ruchu drogowego, a za poprawne odpowiedzi - wręczają fanty.

Sejmowa komisja sprawiedliwości zdecydowała, że nie będzie pytać ministra sprawiedliwości o jego działalność jako adwokata. Ujawnienia przeszłości Ćwiąkalskiego domagało się PiS, kiedy okazało się, że ekspertyzy prawne Ćwiąkalskiego były korzystne dla Ryszarda Krauzego i Marka Dochnala.

Starszy aspirant Jacek K. we wczesnych godzinach porannych zastrzelił się na komisariacie we Włocławku – dowiedział się portal tvn24.pl. Prokuratura sądzi, że do targnięcia się na życie skłoniły 40-letniego policjanta powody prywatne.

O kolejne sześć milionów złotych posłowie Platformy Obywatelskiej planują zmniejszyć budżet Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego – dowiedział się RMF FM. Wcześniej wydatki te zostały uszczuplone o dwa miliony złotych.

"Chcieliśmy życie rządowi utrudnić, a zrobiliśmy im dobrze, a sobie źle" - zarzuca były marszałek Ludwik Dorn władzom klubu Prawa i Sprawiedliwości. I wytyka im m.in. błędy taktyczne w związku z expose Donalda Tuska - informuje RMF FM.

Choć założyli mikołajowe czapki, wcale nie są w świątecznym nastroju. - Lokalni politycy PO próbują tworzyć państwo policyjne - twierdzą gdańscy stoczniowcy z "Solidarności" i od rana pikietują miejski komisariat policji.

- W ostatnich dwóch latach metoda i język polityki międzynarodowej były szkodliwe dla pozycji Polski - ocenił premier Donald Tusk w wywiadzie dla włoskiego dziennika "La Repubblica". Choć takie słowa nie padły, tekst został opatrzony tytułem "Zapomnijcie o braciach Kaczyńskich, duch mojej Polski jest inny".

- Od następnego posiedzenia Sejmu trzech byłych wiceprezesów zasiądzie w ostatniej ławie sejmowej, na własną prośbę - powiedział w Radiu ZET Przemysław Gosiewski, szef klubu parlamentarnego PiS.

Z jakimi gadżetami kojarzy się prezes TVP Andrzej Urbański? Z cygarami i whisky - przynajmniej Januszowi Palikotowi też od gadżetów nie stroniącemu. Urbański, wprawdzie nie za to, ale "musi odejść z TVP" - stwierdził w TVN24 poseł PO i tłumacząc, że Urbański zniszczył wizerunek telewizji publicznej.

10 grudnia ruszy Biełsat TV - stworzony specjalnie dla Białorusinów kanał satelitarny - pisze "Polska". Stacja będzie jedyną niezależną telewizją nadającą w ich ojczystym języku.

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski zapowiedział, że będą kontrole domów opieki. - Dom w Radości nie jest jedynym w kraju, gdzie dochodzi do znęcania się nad podopiecznymi - powiedział w TVN24 Ćwiąkalski.

- To dla mnie nowość, że wykorzystano moją ekspertyzę w sprawie Marka Dochnala - mówił w TVN24 minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski. Podkreślił jednak, że odda się do dyspozycji premiera, jeśli ten zwątpi w jego bezstronność.

Pierwsza wojna ambasadorska między Kancelarią Prezydenta a MSZ wybuchnie zapewne o Andrzeja Sadosia, który z woli Lecha Kaczyńskiego ma zostać ambasadorem przy OBWE w Wiedniu - przewiduje "Gazeta Wyborcza".

To seryjny maniak-piroman mógł podpalić samochód Julii Pitery - to najnowsza hipoteza, jaką badają śledczy - pisze "Dziennik". Wersja jest prawdopodobna, bo w okolicy gdzie mieszka Pitera w ostatnim czasie zdarzały się takie przypadki.

Za mało magazynków na amunicję, przeterminowane apteczki, granatniki bez granatów. BOR-owcy chroniący dyplomatów na zagranicznych misjach skarżą się na brak wyposażenia. - Ich zdaniem zawodzi logistyka - pisze "Dziennik".

Chociaż pojawiły się pogłoski, że w fabrykach przetapiają go na czekoladę, a japońscy jubilerzy oblewają złotem i żądają za jego uwolnienie okupu, to i tak - jak zwykle - Święty Mikołaj znajdzie sposób, żeby wkraść się do Twojego mieszkania i "coś" podrzucić. Jest jeden warunek: Twoje buty muszą być wypucowane!

- Sam będę namawiał parlament do zmian w regulaminie Sejmu, które chroniłyby marszałka i Sejm przed pokusami zarówno anarchizowania prac, jak i przed pełnowładztwem marszałka - zapowiada w wywiadzie dla "Faktu" marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.