Po zaledwie kilku tygodniach pracy gabinetu Donalda Tuska jest już pierwsza dymisja. - Maria Wągrowska, wiceminister obrony narodowej zrezygnowała ze stanowiska – powiedział w Radiu ZET szef resortu obrony Bogdan Klich. Wągrowska była w rządzie nieco ponad dwa tygodnie.

Na ulice Warszawy znów wyjechały czołgi i wozy opancerzone, na chodnikach stanęły koksowniki - wszystko po to, by dać dowód pamięci wydarzeń sprzed 26 lat. W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego młodzi ludzie, którzy tamten czas znają tylko z lekcji historii i opowieści rodziców, chcą pokazać, że pamięć o wydarzeniach z 13 grudnia 1981 jest ciągle żywa.

Prezydent Lech Kaczyński i premier Donald Tusk wezmą udział w uroczystości podpisania Traktatu Reformującego Unię Europejską w Lizbonie. Podpis pod dokumentem, w południe miejscowego czasu (13-ta w Polsce) , złożą premier i minister spraw zagranicznych. Prezydent natomiast przewodniczy delegacji.

Stadion Narodowy powstanie w niecce Stadionu Dziesięciolecia, a nie na błoniach wokół niego. Ekspertyzy geologiczne wskazują, że nie wiążą się z tym żadne zagrożenia - mówi "Gazecie Prawnej" minister sportu Mirosław Drzewiecki.

Kierownictwo MSZ wstrzymało dwie zagraniczne nominacje, które były przygotowywane, gdy resortem kierowała Anna Fotyga - informuje "Rzeczpospolita"

Przez dwa miesiące nielegalnie podsłuchiwano bliską przyjaciółkę gen. Bogusława Packa, byłego komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej, który teraz ma szansę wrócić na to stanowisko - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Rozkaz założenia "pluskwy" wydał były komendant mazowieckiego oddziału ŻW.

Pensjonariuszki z domu opieki w Radości zostaną przesłuchane - informuje dziennik "Polska". Kobiety będą zeznawały w charakterze świadków. Warszawska prokuratura zapewnia, że przesłuchanie odbędzie się w obecności psychologa.

Dalsza egzystencja w PiS w formie zawieszonego członka partii, bez swobodnej możliwości wykonywania obowiązków parlamentarnych nie miała sensu - mówi w TVN24 o powodach odejścia z PiS Kazimierz Ujazdowski. I jak dodaje: nie miałbym pewności, czy taka sytuacja by się nie powtórzyła.

Około 200 osób manifestowało w nocy ze środy na czwartek - w 26. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego - przed domem Wojciecha Jaruzelskiego na warszawskim Mokotowie. Demonstrowali zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy generała.

- Paweł Zalewski i Kazimierz Michał Ujazdowski mogą stworzyć nową partię albo przejdą do PO - prognozuje Marek Suski z PiS. Jego zdaniem zbuntowani działacze wreszcie podjęli męską decyzje i opuścili szeregi Prawa i Sprawiedliwości.

Grzegorz Schetyna powiedział w "Kropce nad i", że było pismo Anny Fotygi z sugestią, aby Lech Kaczyński poleciał i do Brukseli, i do Lizbony. Wcześniej minister Michał Kamiński zapewniał natomiast, że prezydent nie nalegał na wyjazd do Brukseli, a winę za nieporozumienie w tej sprawie ponosi jeden z pracowników prezydenckiej kancelarii. - To było dość nieszczęśliwe sformułowanie jednego z naszych urzędników - podkreślił.

- Mariusz Kamiński i tak odejdzie. I lepiej, żeby odszedł z honorem, niż w przykrym procesie odwoływania - mówił Stefan Niesiołowski (PO) w "Magazynie 24 Godziny". - To polowanie na głowę Mariusza Kamińskiego i hucpa polityczna - ripostował Zbigniew Wassermann (PiS).

Ma trudności z wymówieniem nazw ulic, ale nie narzeka. - Nazywam się Mohamed Bah, jestem warszawski kierowca autobusu - przedstawia się nowy pracownik stołecznej firmy przewozowej.

Odejście Kazimierza Ujazdowskiego i Pawła Zalewskiego z PiS potwierdza tezę, że PiS to okręt, który nabiera wody - uważa szef MSWiA Grzewgorz Schetyna. I deklaruje: chętnie porozmawiałbym z nimi o polityce - zapowiedział w "Kropce nad i".

Kazimierz Ujazdowski i Paweł Zalewski zrezygnowali z członkostwa w PiS. W specjalnym oświadczeniu poinformowali, że "podejmują pracę parlamentarną jako posłowie niezrzeszeni" i nie chcą tworzyć nowej partii. Nie wiadomo, co zdecyduje trzeci zbuntowany były wiceprezes - Ludwik Dorn.

Gdańska prokuratura sprawdza, czy mogło dojść do popełnienia przestępstwa w związku z użytkowaniem hali Olivia. We wtorek została ona nagle zamknięta z powodu złego stanu technicznego elementu podtrzymującego dach. Groziło to nawet jego zawaleniem.

- Mariusz Kamiński kreuje się na ofiarę złych ludzi - mówiła minister Julia Pitera w TVN24. Dodała, że to, czy szef CBA straci posadę, będzie decyzją premiera. Według niej, jest po temu "wystarczająco dużo powodów", a Kamiński utrudniał pracę innym organom państwa.

Jeżeli się okaże, że pieniądze, jakie otrzymał o. Tadeusz Rydzyk na biznes, który prowadzi, były przyznane niezgodnie z regułami gry, odpowiedzialność za to powinien ponieść urzędnik, który taką decyzję podjął, a nie o. Rydzyk - stwierdził premier Donald Tusk.

Zaledwie kilkadziesiąt minut po otwarciu w centrum Warszawy Forum Wolności Słowa - na wzór londyńskiego Hyde Parku - na miejscu pojawił się patrol policji. Wylegitymowany i pouczony w radiowozie został burmistrz Śródmieścia.