Składając rodakom życzenia w wieczór wigilijny, prymas Polski kardynał Józef Glemp zaapelował o umacnianie jedności wśród Polaków, zarówno tych w kraju, jak i tych, którzy wyemigrowali z ojczyzny za pracą.

Życia w wolnej Polsce, walki z terrorem świąt, szmeru łagodnego powiewu wiatru - przeczytaliśmy, wybraliśmy i zebraliśmy razem kilka najciekawszych świątecznych życzeń, jakie składają w internecie politycy.

W ciągu ostatnich kilku dni w całej Polsce wybuchło kilka groźnych pożarów, które zebrały tragiczne żniwo. Spalony dobytek nie boli tak, jak utrata bliskich, którzy giną w płomieniach. Chociaż życia nie możemy wrócić, to pomóżmy chociaż tym, którzy w płomieniach stracili dobytek całego życia.

Ekolodzy urządzają happeningi, a kucharze rozgrzewają na patelniach tłuszcz. Dla większości Polaków własnoręczne zabicie karpia to duże wyzwanie. Mimo tego karp to jedyna ryba, którą kupujemy kiedy jeszcze się rusza.

39 osób zginęło, 481 zostało rannych w 396 wypadkach, do których doszło na polskich drogach w przedświąteczny weekend. W ciągu trzech dni zatrzymano 978 nietrzeźwych kierowców. Policjanci apelują o rozwagę i "zdjęcie nogi z gazu", tym bardziej, że pogoda nie ułatwia życia kierowcom.

- Będę rozmawiał z Mariuszem Kamińskim w styczniu i poproszę o wyjaśnienie dotyczące jego zaangażowania politycznego. Po tej rozmowie będziemy podejmowali decyzję ponieważ jest to funkcja kadencyjna i tylko poważne złamanie przepisów upoważniłoby mnie do odwołania Kaminskiego - powiedział premier Donald Tusk o możliwości zdymisjonowania szefa CBA.

Donald Tusk oraz prezydent Gdańska wzięli udział w Wigilii dla potrzebujących, która została zorganizowana w gdańskim Targu Węglowym. Premier osobiście wydawał posiłki. Wraz z szefem rządu dary wydawali wolontariusze.

Jak znaleźć karpia w Nowym Jorku, gdzie we Włoszech szukać zegarka za 60 tys. euro, co można zjeść na Wigilię w Pekinie i jak wyglądają białe święta na plaży w Sydney - reporterzy TVN24 ruszyli w świat, sprawdzając jak świętuje się Boże Narodzenie w różnych zakątkach naszego globu.

Słowo Wigilia, oznaczające dzień poprzedzający święta Bożego Narodzenia, oznacza po łacinie nic innego, jak czuwanie. W Polsce jest świętem rodzinnym, przez wielu uznawanym za najważniejszy dzień w roku, choć upowszechniła się dopiero w XX wieku.

24 grudnia 1940 na placu apelowym stanęła choinka. Hitlerowcy złożyli pod nią ciała zamordowanych więźniów. -To miał być prezent dla nas, żyjących - wspomina obozową Wigilię Karol Świętorzecki, który przetrwał gehennę Auschwitz.

Zdaniem rzecznika praw obywatelskich Janusza Kochanowskiego, modernizacja kolejki linowej na Kasprowy Wierch odbyła się z naruszeniem prawa – dowiedział się "Dziennik Polski". Na taką możliwość od dawna zwracały uwagę organizacje ekologów.

PiS chwali, PO i PSL choć krytyczne, to widzą światełko w tunelu, a LiD nie zostawia suchej nitki - goście "Magazynu 24 godziny" oceniali dwuletnie osiągnięcia Lecha Kaczyńskiego jako głowy państwa.

Wieczorem w Warszawie obrabowano kantor wymiany walut w centrum handlowym "Złote tarasy" w Śródmieściu. Łupem bandytów padło prawdopodobnie kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Drewniany dom należący do byłej posłanki Samoobrony Wandy Łyżwińskiej spłonął w nocy z soboty na niedzielę. Z domu ktoś wyniósł kasę pancerną, w której znajdowało się siedem sztuk broni: 3 sztucery, 3 dubeltówki i pistolet.

Tak naprawdę w interesie Kościoła jest, by PO "wykończyła" Rydzyka - napisał w niedzielę na swym blogu poseł PO Janusz Palikot. - Nigdy człowiek nie powinien walczyć z człowiekiem - skomentował ten wpis arcybiskup Tadeusz Gocłowski.

Więzienna koszula, własnoręcznie zrobione radio i deska z pryczy - Janusz Onyszkiewicz przekazał Fundacji Ośrodka Karta wszystko, co zdołał wynieść z więzienia, gdzie był internowany.