Przed krakowskim sądem rozpoczął się proces cywilny o ochronę dóbr osobistych, jaki byłemu ministrowi sprawiedliwości wytoczył kardiochirurg Mirosław G. Jednak Zbigniew Ziobro nie stawił się na rozprawie. Sąd odroczył sprawę do 20 lutego 2008 roku.

Raport na temat działań CBA trafił już do premiera. A jego autorka powiedziała w środę w TVN24, że "przynajmniej w trzech punkach raportu o działalności CBA jest podstawa do wkroczenia prokuratury". Posłanka zapewniła też, że nie ma ochoty zastąpić szefa Biura Mariusza Kamińskiego, choć jej zdaniem nie nadaje się on na to stanowisko.

Przemysław Saleta spędzi święta z ukochaną córeczką. Bokser poczuł się na tyle dobrze, że już wczoraj wieczorem opuścił warszawski szpital przy Lindleya - taką informacje przekazał portalowi tvn24.pl opiekun Salety, doc. Andrzej Chmura z Kliniki Chirurgii i Transplantologii.

- Decyzja o zakończeniu misji w Iraku pokazuje, iż Donald Tusk ma obsesję antyprezydencką. Chodzi o to, by po raz kolejny wywołać konflikt z głową państwa - ocenił były premier. Jarosław Kaczyński był w środę gościem "Sygnałów dnia".

Zwłoki trzech mężczyzn znaleźli strażacy gaszący pożar mieszkania w kamienicy na warszawskiej Pradze. Policja wyjaśnia przyczyny ich śmierci.

Rekordowe poparcie dla Platformy Obywatelskiej. Aż 59 proc. pytanych deklaruje, że to właśnie na partię Donalda Tuska oddałoby swój głos. Prawo i Sprawiedliwość popiera prawie co piąty ankietowany (21 proc.) . To wyniki najnowszego sondażu PBS DGA dla "Gazety Wyborczej".

Henryk Stokłosa być dziś trafi do aresztu w Polsce. Poszukiwany międzynarodowym listem gończym, zatrzymany w Niemczech były senator może zostać przewieziony do kraju - wynika z nieoficjalnych informacji ze źródeł zbliżonych do sprawy.

Wzrost wysokości płac - to temat wznawianych dziś rozmów zarządu Kompanii Węglowej ze związkami zawodowymi. Jeżeli do porozumienia nie dojdzie, związkowcy tej największej w Polsce górniczej spółki mogą podjąć decyzję o podjęciu strajku generalnego w kopalniach

Prace nad wprowadzeniem religii na maturze czy stanowisko w sprawie finansowania z budżetu metody zapłodnienia in vitro to tematy, które zostaną poruszone na spotkaniu Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu - zapowiada "Rzeczpospolita".

Minister skarbu Aleksander Grad na dzisiaj zwołał nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki TVP SA. Najprawdopodobniej zleci radzie nadzorczej przeprowadzenie w spółce natychmiastowego audytu - dowiaduje się "Gazeta Wyborcza".

Fundacja ojca Rydzyka nie dostanie dotacji 27 mln zł na odwierty geotermalne w Toruniu, bo ma nieprawnie wydaną koncesję. Również dzierżawa działki w Porcie Drzewnym w Toruniu stoi pod znakiem zapytania: kontrolerzy natrafili na "szereg błędów" - donosi "Gazeta Wyborcza".

Jedna osoba zginęła w pożarze, który wybuchł w nocy z wtorku na środę w bloku w Skarżysku-Kamiennej (Świętokrzyskie). 15 mieszkańców zostało ewakuowanych.

Lekarze rodzinni z "Porozumienia Zielonogórskiego" nie chcą podpisać kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2008 rok. Jeśli do końca roku umów nie uda się podpisać, od stycznia w wielu przychodniach może zabraknąć lekarzy.

Bolesław Piecha nie poniesie żadnych partyjnych konsekwencji za zamieszanie powstałe przy układaniu listy leków refundowanych. Komisja dyscyplinarna w klubie Prawa i Sprawiedliwości uznała, że były wiceminister zdrowia padł ofiarą kampanii pomówień - pisze "Dziennik".

W sporze o komisję ds. Blidy słychać coraz ostrzejsze słowa. Z sejmowej mównicy padł zarzut, że PiS chce "zasypać węglem śmierć byłej posłanki". - To SLD chce przykryć aferę węglową trumną Barbary Blidy - odpowiadał w "Magazynie 24 godziny" poseł PiS Jacek Kurski.

Zdaniem posłanki LiD Joanny Senyszyn premier Donald Tusk boi się biskupów i ustępuje im w sprawie polityki rodzinnej. - Strach jest nowym doradcą premiera Tuska - oceniła w "Magazynie 24 Godziny". Według Elżbiety Radziszewskiej (PO) dofinansowanie zapłodnienia in vitro stwarza problemy natury prawnej.

- Sorry, ale powiększona Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji z siedmioma członkami będzie kosztowała pięć milionów rocznie, a obecna z pięcioma 19 mln - dowodziła Iwona Śledzińska-Katarasińska (PO) w TVN24. - Tego jeszcze nie wiadomo - ripostował Paweł Kowal z PiS.

- Chcemy zbudować jacht, którym z bezdomnymi opłyniemy Ziemię - opowiada ojciec Bogusław Paleczny. W stoczni mieszczącej się przy warszawskim schronisku bezdomni pracują nad realizacją swoich marzeń.

Polskim żołnierzom, którzy strzelali do cywilów w Afganistanie mógł wydać rozkazy Amerykanin - przyznał szef MON Bogdan Klich w "Kropce nad i" w TVN24. Klich stwierdził, że były szef MON Aleksander Szczygło dostał raport z wydarzeń w Nangar Khel już po czterech dniach. Nie chciał komentować dlaczego ci żołnierze później pełnili jeszcze służbę, a jeden z nich dostał od ministra dyplom uznania.