Dwunastoletnia dziewczynka z Tarnowa zatruła się czadem. Nastolatkę przewieziono do szpitala. Strażacy ewakuowali mieszkańców bloku, choć nie wszyscy chcieli opuścić swoje mieszkania.

Emocjonalny i często niemerytoryczny spór o ustawę antyaborcyjną powraca. PO chce zachowania status quo. PiS nie chce teraz debaty. Lewica zaś atakuje - jak mówił mówi Joachim Brudziński (PiS) - "językiem jastrzębi proaborcyjnych, związanych z SLD".

- Nie myślę o emeryturze - mówi były premier Leszek Miller, założyciel nowej partii Polska Lewica. - Jestem człowiekiem walki i rzadko podnoszę ręce do góry - dodaje i zapowiada, że będzie walczył - z prawicą.

- Zapaliłyśmy to światełko, żeby im tam pod ziemią było widniej - mówi żona jednego z protestujących w kopalni "Budryk" górników. Kilkadziesiąt osób - głównie żony górników i ich dzieci - zapaliło symboliczne znicze przed bramą kopalni w Ornontowicach.

Na trzy miesiące do aresztu trafi Sławomir S. podejrzany o gwałt i zabójstwo 18-latki po sylwestrowej dyskotece w Suchowoli (Lubelskie). Mężczyzna przyznał się do popełnienia zbrodni - informuje prokuratura w Białej Podlaskiej.

Ratownicy TOPR dotarli do trojga turystów, którzy spadli z lawiną z Siwej Przełęczy w Tatrach Zachodnich. Jedna osoba została odwieziona do szpitala z urazem kolana. TOPR ostrzega: trzeba uważać. W górach jest drugi stopień zagrożenia lawinowego.

- W sprawie centrum wypędzonych Polska nie może szukać żadnych kompromisów. Wypędzenia w stu procentach były winą Niemców, którzy autentycznie i do końca popierali Hitlera – mówi w rozmowie z "Wprost" Jarosław Kaczyński.

- Jesteśmy pospolitym ruszeniem, które przybywa na ratunek lewicy, ale jak najszybciej musimy przeobrazić się w regularną armię, aby wygrywać bitwy, a nie tylko potyczki - mówił na kongresie Polskiej Lewicy (PL) jej założyciel Leszek Miller. Wybór byłego premiera na szefa nowej partii uczestnicy kongresu przyjęli owacją na stojąco.

- To próba zaspokajania ambicji politycznych, ale nie ma większego znaczenia dla funkcjonowania lewicy - tak Jolanta Szymanek-Deresz z LiD ocenia powrót Leszka Millera do polityki pod szyldem Polskiej Lewicy. Byłego premiera nie oszczędzają także koledzy z innych ugrupowań.

Trwa obława na sprawcę napadu na taksówkarza z Bolesławca. 69-letni mężczyzna w poważnym stanie został przewieziony do szpitala. Policja poszukuje granatowego mercedesa 190 D o numerze rejestracyjnym DBL 72HL, którym odjechał sprawca.

Benedykt XVI wezwał do położenia kresu aktom przemocy w Kenii, które rozpoczęły się pod koniec grudnia po ogłoszeniu kwestionowanych przez opozycję wyników wyborów prezydenckich. Papież zaapelował o "natychmiastowe zakończenie bratobójczego konfliktu" i rozwiązanie sporu poprzez dialog.

Z prośbą o udostępnienie raportu dotyczącego funkcjonowania Centralnego Biura Antykorupcyjnego zwrócił się do autorki dokumentu - minister Julii Pitery - Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski.

Szpitale wkrótce dostaną dodatkowe pieniądze z NFZ. Fundusz chce bowiem powiększyć swój budżet o 1,4 miliarda zł - pisze gazeta.pl. Pieniędzy szuka też minister zdrowia Ewa Kopacz. Jak mówi: w nowych ustawach i w starym systemie.

Dwie osoby zginęły na przejeździe kolejowym w Skalmierzu k. Sieradza (Łódzkie) po tym, jak pociąg osobowy relacji Łódź-Kalisz uderzył w ciągnik, którym jechały. Mężczyźni próbowali zepchnąć zepsuty pojazd z przejazdu kolejowego.

- Dyskusja na temat ustawy aborcyjnej już się przetoczyła. Jest szeroki konsensus społeczny. Zostawmy to - tak minister zdrowia Ewa Kopacz odniosła się do informacji, że RPO chce zaskarżyć część ustawy antyaborcyjnej do Trybunału Konstytucyjnego.

- Śmieszą mnie twarze "związkowych liderów", którzy w pracy spędzają kilkanaście dni w roku - powiedział Paweł Poncyljusz w TVN24. Według byłego wiceministra gospodarki, "górniczy aktywiści" wyższymi płacami mydlą oczy szeregowym pracownikom, "bo strajkować przeciwko pijaństwu i bumelanctwu na kopalniach nikt by nie chciał".

Koniec partyjnej pokuty Ludwika Dorna. Jarosław Kaczyński chce by wrócił na stanowisko wiceprezesa partii - donosi "Wprost". We władzach ma znaleźć się jeszcze miejsce dla Zbigniewa Ziobry i Aleksandry Natalli-Świat - pisze "Rzeczpospolita".

- Na lewicy mieli już swój czas. Rozkradli kraj, więc w tej chwili niech siedzą cicho i pracują na chleb - mówi "Dziennikowi" biskup Tadeusz Pieronek. To reakcja na zapowiedź LiD, że skieruje do TK sprawę finansowania z budżetu Świątyni Opatrzności Bożej.

Koniec z funkcjonariuszami chowającymi się w krzakach. Policja drogowa ma się zająć poprawą bezpieczeństwa na drogach - mówi Adam Rapacki, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji w rozmowie z "Faktem".