Smutne święta czekają rodziny żołnierzy podejrzanych o ostrzelanie afgańskiej wioski. Dziś bliscy widzieli ich po raz ostatni przed Wigilią. Z aresztowanymi rozmawiali przez szklaną szybę.

Samochód nadaje się tylko do kasacji, ale pasażerowie są cali i zdrowi. Choć wydaje się to nieprawdopodobne, czteroosobowa rodzina wyszła bez szwanku ze zderzenia auta, którym jechali, z pociągiem.

Tragedia w warmińsko-mazurskim Bogaczewie. Dwie dziewczynki w stanie krytycznym trafiły do szpitala, po tym jak podczas spaceru z matką wpadły do jeziora.

Wykryto kolejne ognisko ptasiej grypy. Tym razem wirus pojawił się u ptaków w miejscowości Sadłowo Parcele w powiecie żuromińskim (mazowieckie). – Apeluję, żeby zachować wszelkie rygory sanitarne, bo grożą na ogromne straty – powiedziała w TVN24 Główny Lekarz Weterynarii Ewa Lech.

- Cieszę się, że mimo groźnych pomruków z Pałacu Prezydenckiego (...) prezydent dał się przekonać - tak premier skomentował decyzję Lecha Kaczyńskiego o wycofaniu polskich wojsk w Iraku w październiku 2008. - To kompromis, ale dobrze że do niego doszło – przyznaje szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Władysław Stasiak.

Wigilia za dwa dni, ale świąteczna atmosfera już zagościła w rodzinach najważniejszych osób w Polsce - prezydenta i premiera. Prezenty kupione, kolacja wigilijna zaplanowana. Zostało już tylko ubieranie choinki i... świętowanie.

- Minister sportu wywołał niezłe zamieszanie - skomentowała piątkową wypowiedź Mirosława Drzewieckiego "Gazeta Wyborcza". Minister ogłosił, że rząd nie dofinansuje Gdańskowi, Poznaniowi ani Wrocławowi stadionów na Euro 2012. Ministerstwo obiecuje zająć się sprawą po przedstawieniu przez miasta kandydackie zakresu planowanych inwestycji.

Dzień po otwarciu granic na zachodzie zakorkowały się wschodnie przejścia graniczne. W Korczowej, na przejściu polsko-ukraińskim, ciężarówki wjeżdżające na Ukrainę stoją 30 godzin. Niewiele lepiej jest w Medyce, gdzie kierowcy czekają ok. 15 godzin.

Co prawda pierwszej gwiazdki jeszcze nie było, ale o pierwszym świątecznym cudzie możemy już mówić. Politycy nie mówią o polityce, lecz ciepło opowiadają o wigilijnych zwyczajach i tradycjach...

Trzy osoby zginęły, a dwie trafiły do szpitala po pożarze poddasza kamienicy w centrum Łodzi. Strażacy ewakuowali z mieszkań wszystkich lokatorów kamienicy. Kilkanaście osób najprawdopodobniej nie będzie mogło wrócić do mieszkań na święta, bo zalano je wodą w czasie akcji gaśniczej.

Prawie 2,4 promila alkoholu w organizmie miał 33-letni Andrzej G., policjant z Komendy Policji w Zamościu (Lubelskie), który spowodował kolizję drogową. Został zwolniony z pracy.

Po kilku godzinach odblokowano autostradę A2. W stronę Poznania na 120 kilometrze, na wysokości Michorzewa k/ Nowego Tomyśla (Wielkopolskie) zapaliła się tam ciężarówka.

Zwykła kartka i sms to za mało? Złóż życzenia za pośrednictwem TVN24 i tvn24.pl. Niektórzy z Was już to zrobili i składali życzenia politykom. Pierwsze skierowane są do premiera Donalda Tuska, a wysłała je Magda Witkiewicz. Czekamy na kolejne filmy.

Według opublikowanego przez GUS raportu, choć Polski są coraz lepiej wykształcone i bardziej ambitne, płacą za chęć osiągnięcia sukcesu wysoką cenę: przemęczenia, frustracji i uzależnienia od leków.

Najbardziej liczące się na rynku wydawnictwa edukacyjne wytypują ekspertów do prac nad podstawami programowymi w Ministerstwie Edukacji. W oparciu o ten dokument wydawnictwa przygotują podręczniki szkolne, które trafią do księgarni - informuje "Polska". – To tak, jakby firmy farmaceutyczne miały wpływ na listę leków refundowanych – twierdzą eksperci od oświaty.

W tym roku na Wyspach Brytyjskich uwodziło się ponad 17 tysięcy młodych Polaków. To dwa razy więcej niż w zeszłym roku - donosi "Życie Warszawy".

Jarosław Kaczyński ma od piątku swojego wideobloga. Chce w ten sposób dotrzeć do młodszych wyborców. Były premier zapowiedział, że trzy razy w miesiącu będzie się w ten sposób spotykał z internautami.

Fundacja Promilitaria została jednym z laureatów rozstrzygniętego właśnie konkursu dla organizacji pozarządowych "Demokracja i społeczeństwo obywatelskie". Jego założyciele przez lata współpracowali z komunistycznym "Żołnierzem Wolności".