Wieczorem w Warszawie obrabowano kantor wymiany walut w centrum handlowym "Złote tarasy" w Śródmieściu. Łupem bandytów padło prawdopodobnie kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Drewniany dom należący do byłej posłanki Samoobrony Wandy Łyżwińskiej spłonął w nocy z soboty na niedzielę. Z domu ktoś wyniósł kasę pancerną, w której znajdowało się siedem sztuk broni: 3 sztucery, 3 dubeltówki i pistolet.

Tak naprawdę w interesie Kościoła jest, by PO "wykończyła" Rydzyka - napisał w niedzielę na swym blogu poseł PO Janusz Palikot. - Nigdy człowiek nie powinien walczyć z człowiekiem - skomentował ten wpis arcybiskup Tadeusz Gocłowski.

Więzienna koszula, własnoręcznie zrobione radio i deska z pryczy - Janusz Onyszkiewicz przekazał Fundacji Ośrodka Karta wszystko, co zdołał wynieść z więzienia, gdzie był internowany.

Kolejki na wschodniej granicy Polski wyraźnie się zmniejszają. W Kuźnicy na granicy białoruskiej na wjazd do Polski samochody osobowe czekają zaledwie ok. dwóch godzin, a jeszcze tydzień temu kolejka sięgała 40 godzin - informuje straż graniczna.

Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali 20-letniego mieszkańca Chełma, który przewoził w samochodzie 5,5 kilograma marihuany i około 5 tysięcy tabletek extasy. Narkotyki były warte prawie 200 tysięcy złotych i pochodziły z Holandii.

Ędward Ącki zaprasza na jedyną i niepowtarzalną Wigilię - z sobą samym. Składkowa kolacja wigilijna zacznie się, gdy pojawi się pierwsza gwiazda - Maryla Rodowicz. Później Ącki zamierza wyłudzić prezenty od Jerzego Kryszaka i Marcina Prokopa.

Dla Ryszarda Kalisza prezydent jest "życzliwy" i "dobrotliwy". Dla Stefana Niesiołowskiego "nie jest hipokrytą". Eugeniusz Kłopotek zwraca uwagę, że prezydent płaci za spadek popularności PiS. Co myślą politycy o świętującym w niedzielę dwa lata prezydentury Lechu Kaczyńskim?

Z raportu pełnomocnik rządu do walki z korupcją Julii Pitery o CBA wynikają poważne zarzuty, które zostaną sformułowane przeciwko szefowi biura Mariuszowi Kamińskiemu - powiedział szef klubu PO Zbigniew Chlebowski w niedzielę w Radiu Zet.

Od rana straż pożarna walczyła z ogniem w Kaliszu, gdzie w pożarze kamienicy zginęły dwie osoby. W tym samym czasie trzy inne śmiertelne ofiary przyniósł tragiczny pożar kontenera socjalnego w Michałowicach.

78 proc. Polaków marzy o weekendowym domku za miastem, a 12 proc. ma taki dom. Ani jedni, ani drudzy nie chcą jednak z niego korzystać w Boże Narodzenie i wybierają tradycyjny model świętowania – u siebie lub rodziny.

Eurodeputowani Urszula Krupa i Witold Tomczak apelują do ministra sprawiedliwości o zwolnienie na święta do domów aresztowanych żołnierzy, podejrzanych o ostrzelanie afgańskiej wioski.

Wrocławski sąd aresztował w sobotę dwóch licealistów, podejrzanych o kradzież pieniędzy z kont bankowych za pomocą internetu. Policja podejrzewa, że udało im się ukraść kilkadziesiąt tys. złotych.

"Rybki z Ferajny", "Express Polarny" i premiera najnowszego filmu o Shreku - to tylko niektóre rarytasy, jakie TVN zaserwuje swoim widzom na Święta. Żadnych odgrzewanych kotletów, tylko świeże dania!

- To jest kolejna porażka doradców prezydenta – tak o ostatecznej decyzji prezydenta Lecha Kaczyńskiego w sprawie wycofania polskich wojsk z Iraku powiedział w "Magazynie 24 Godziny" Adam Szejnfeld z PO.

Stadion Narodowy z pieniędzy z budżetu, za inne zapłacą samorządy? - Rząd nie wycofał się z obietnic dotacji do innych stadionów - uspokaja minister sportu Mirosław Drzewiecki. Ale pytany o konkrety, wymijająco tłumaczy: - Będziemy to ustalać z samorządami w przyszłym roku.

Sześciu kandydatów zmierzy się w batalii o fotel prezydenta Rosji. Rosyjska Centralna Komisja Wyborcza systematycznie zawężała listę zarejestrowanych. Jako ostatnią odrzuciła kandydaturę byłego dysydenta Władimira Bukowskiego.