Trójka Polaków, którzy zginęli podczas próby zdobycia Mont Blanc, to studenci. Ofiary najwyższego szczytu Europy, do wyprawy przygotowywały się od roku.

We wtorek lub w środę rozporządzenie w sprawie kanonu lektur szkolnych ukaże się drukiem w Dzienniku Ustaw - zapowiedział w Dubrowniku wicepremier, minister edukacji Roman Giertych.

- Atak, jaki opozycja przeprowadziła w stosunku do prowadzonej przez rząd polityki zagranicznej, jest atakiem niespotykanym w żadnym innym państwie - uznał premier Jarosław Kaczyński podczas wieczornej narady klubu sejmowego PiS.

Jest pierwszy polski produkt z certyfikatem Unii Europejskiej. Bryndza podhalańska została uznana za regionalną specjalność Wspólnoty. Oznacza to, że może być wytwarzana tylko w kilku powiatach na Podhalu, i do tego według ściśle określonej receptury. Koniec więc z "bryndzą" robioną na Mazurach z krowiego mleka. W kolejce czeka już oscypek. Certyfikat ma uzyskać w ciągu najbliższych tygodni.

Czternastoletni chłopiec został wciągnięty do silosu zbożowego w Kraścinie koło Białogardu. Lekarze walczą o jego życie.

W nowym spocie PO krytykującym wydatki Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego z 2007 roku podano nieprawdziwą kwotę jego budżetu, a także błędne kwoty wydatków kancelarii Lecha Wałęsy i Aleksandra Kwaśniewskiego - ustalili dziennikarze TVN 24 i portalu tvn24.pl.

Wojewoda mazowiecki uznał protest pielęgniarek za nielegalny i wezwał prezydent Warszawy do usunięcia namiotowego miasteczka sprzed kancelarii premiera. Hanna Gronkiewicz-Waltz uważa protest za legalny.

- Cieszę się, że mogłem dokładnie wyjaśnić, dlaczego we Włoszczowie potrzebna była stacja kolejowa - mówił Przemysław Gosiewski po zeznaniach w prokuraturze. Wniosek PO o zbadanie sprawy nazwał "hucpą".

Dzień po emisji wywiadu z mężem Barbary Blidy minister sprawiedliwości atakuje program "Uwaga", który został wyemitowany na antenie TVN. Zarzuca mu manipulację. Stacja zarzuty odpiera.

Naruszenie fundamentów prawa prasowego zarzuca "Gazecie Wyborczej" minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i przedstawia manipulacje jakie miały być dokonane w tekście o okolicznościach zatrzymania Barbary Blidy.

Platforma Obywatelska chce zmiany ministra spraw zagranicznych - Anny Fotygi, głównego negocjatora, bo "się nie sprawdził, a nie ma dowodu na to, że jak już raz coś schrzanił, to następnym razem sobie poradzi" - stwierdził Bronisław Komorowski.

Szef klubu SLD Jerzy Szmajdziński zapowiedział na piątkowej konferencji prasowej, że przed pierwszym po wakacjach posiedzeniem Sejmu będzie ponownie wnosić o powołanie komisji śledczej w sprawie śmierci b. posłanki Sojuszu i b. minister budownictwa Barbary Blidy

Dokładnie 10 lat temu Dolny Śląsk nawiedziła wielka powódź. Wrocław został zalany dwa razy w ciągu kilku dni - pisze Andrzej Pawlukiewicz, który nadesłał nam film.

Decyzja w sprawie Pawła Zalewskiego należy do sądu partyjnego - powiedział w piątek premier i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jednak według niego, Zalewski popełnił bardzo ciężki błąd, "a za takie błędy w polityce trzeba płacić".