Zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy drogowej postawiła prokuratura kierowcy autokaru, który spowodował wypadek w Falsztynie koło Nowego Targu. Kierowcy grozi nawet pięciu lat pozbawienia wolności.

Eurodeputowany SDPL i były minister spraw zagranicznych Dariusz Rosati został zarejestrowany przez SB jako współpracownik "Buyer" - donosi portal wprost.pl.

Przy trasie katowickiej są wraki samochodów, są ratownicy, jest policja. Tym razem to na szczęście tylko ćwiczenia pogotowia ratunkowego - "Bezpieczna ósemka".

- Liga Polskich Rodzin zrobi wszystko, aby Polska nie ratyfikowała unijnego Traktatu Reformującego - zapowiedział lider partii Roman Giertych, przemawiając na sobotnim Kongresie LPR odbywającym się w Warszawie.

Już tylko jedna pielęgniarka prowadzi protest głodowy przed kancelarią premiera. Ale siostry nie zamierzają zlikwidować "białego miasteczka" i odpierają zarzuty, że jest ono nielegalne.

130-tysięczne Opole 10 lat temu dotknęła powódź tysiąclecia. Poszkodowana została prawie połowa mieszkańców. Pięć osób straciło życie. Po wielkiej wodzie, miasto odwiedzali prezydent, premier, ministrowie. Zastali klęskę. Obiecali pomoc. Ile z tych obietnic udało się spełnić?

Nie mieli szczęście ci, którzy urlop zaplanowali na początek lata. Pierwsze dni lipca zamiast słońca i beztroskiego lenistwa na plaży, zaoferowały urlopowiczom ulewy i podirytowanie.

Uważany za jednego z najgroźniejszych polskich przestępców Ryszard N. znowu na ławie oskarżonych. Kolejny proces rozpoczął się w sobotę rano przed sądem w Bielsku Białej.

Decyzja o wysłaniu kolejnego, dziesiątego już kontyngentu do Iraku nie została podjęta, ale przygotowania w armii juz trwają - wynika ze słów ministra obrony Aleksandra Szczygło. Minister pożegnał w Krakowie wyjeżdżającą grupę IX kontyngentu.

Wejście na "stare tory" tematyki antyeuropejskiej i krytyka nowego traktatu unijnego to główne założenia sobotniego Kongresu Ligi Polskich Rodzin.

- Jestem wierny PiS-owi - zapewnia w radiowej wypowiedzi poseł Paweł Zalewski. - Intencją premiera nie jest wyrzucanie Pawła Zalewskiego, ale "ukaranie go za grzech" - mówią anonimowo uczestnicy wieczornego posiedzenia klubu sejmowego PiS.

Już trzydzieści pięć tysięcy złotych wynosi nagroda za pomoc w ustaleniu miejsca pobytu 11-letniej Magdy. Pięć tysięcy obiecała kielecka policja, natomiast trzydzieści prezydent Kielc.

Rok Jarosława Kaczyńskiego na funkcji premiera "Rzeczpospolita podsumowuje sondażem wśród Polaków. Większości z nich premier nie zachwycił swoją pracą - podsumowuje gazeta. Rzeczywiście: mało kto z pytanych chce go na następną kadencję.

Nowy system obsługi fotoradarów może już po dwóch dniach wysłać nam do skrzynki mandat, ale czy w rzeczywistości będzie tak sprawny - nie wiadomo. Informatycy twierdzą bowiem, że nie będzie działał idealnie - donosi "Dziennik".

Zamieszany w aferę starachowicką były wiceminister w MSWiA Zbigniew Sobotka straci pozwolenie na broń - o ile policji nie przeszkodzi sąd administracyjny - pisze "Super Express".