Żandarmeria Wojskowa wielokrotnie chciała postawić zarzuty w "aferze bakszyszowej" generałom Mieczysławowi Bieńkowi i Andrzejowi Ekiertowi - pisze "Newsweek". W sprawę mają być też zamieszani oficerowie WSI oraz dowódcy GROM-u.

- Dziś Polska jest tutaj. I dzięki takim jak wy Polska trwa i będzie trwała, wbrew wszystkiemu - mówił do 150 tysięcy pielgrzymów Rodziny Radia Maryja premier Jarosław Kaczyński.

Kielecka policja dotarła do świadka w sprawie zaginięcia 11-letniej Magdy. Jest to mężczyzna nagrany przez kamerę przemysłową w tunelu, gdzie dziewczynka była widziana po raz ostatni.

Zmiana wyceny świadczeń medycznych może przełożyć się na wyższe pensje - twierdzi OZZL. W związku z tym trzeba naciskać na dyrektorów szpitali, by ci zażądali od Narodowego Funduszu Zdrowia renegocjacji kontraktów.

Prawie 7 mln zł zarobiła firma ochroniarska Ekotrade na ochronie obiektów należących do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – pisze "Wprost". Doszło do tego za rządów SLD.

Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych postanowił, że kolejne osoby nie będą rozpoczynały głodówki. Zawieszenie najostrzejszej formy protestu nie oznacza jednak końca akcji. Prawie 300-osobowy grupa protestujących cały czas rośnie.

Nieznane są jeszcze ostateczne ustalenia w sprawie Pawła Zalewskiego. Zaszkodziło mu to, że uraził dumę prezydenta. Jednak istnieje cień nadziei, że premier go ułaskawi - sugeruje w swoim blogu Igor Janke.

Postępowanie dyscyplinarne wobec posła PiS Jacka Kurskiego ma go utemperować - uważa Bartłomiej Biskup, specjalista od marketingu politycznego. Kurski ma stanąć przed partyjną komisją za słowa o torebce posłanki PiS Jolanty Szczypińskiej.

W nocy z soboty na niedzielę doszło do tragicznego wypadku w krakowskich Mistrzejowicach. Na miejscu zginęli dwaj mężczyźni.

Nie będę podejmował czynności prawnych wobec Romana Giertycha - powiedział Jerzy Szmajdziński, jeden z polityków LiD, których szef LPR nazwał na sobotnim kongresie swojej partii "popaprańcami".

Zbigniew Ziobro opowiada się za powołaniem komisji śledczej w sprawie Barbary Blidy, ale pod pewnymi warunkami. W TVN24 minister sprawiedliwości tłumaczył też, że film z zatrzymania Blidy był kręcony po to, by uniknąć ewentualnych zarzutów użycia siły.

Ponad stu "Rycerzy szos" - czyli policjantów na motorach - zjechało dziś do Łodzi z Polski, Niemiec, Czech i Węgier.

Politycy SLD uważają, że z nowego kanonu lektur, który opracował Roman Giertych, wypadło sześciu polskich pisarzy i poetów, ze względu na ich żydowskie pochodzenie lub dlatego, że byli zaangażowani w pomoc Żydom.

Czwartkowe wyjaśnienia, jakich były likwidator WSI udzielił członkom sejmowej komisji do spraw służb specjalnych są niewystarczające. Posłowie chcą by proces likwidacji służb prześwietliła Najwyższa Izba Kontroli - czytamy na internetowych stronach "Newsweeka".

Kłodzki kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Niepokalanego Poczęcia był dziś pełen. Wypełnili go w większości ci, których w 1997 roku los ciężko doświadczył. Wspólnie modlili się w intencji ofiar powodzi.